آمار فروش کمیک بوک در ماه آگوست ۲۰۱۸ – از جهان سندمن تا بازگشت مهم ترین گروه ابرقهرمانی تاریخ

در ماه آگوست ۲۰۱۸، در زمینه‌ی فروش کمیک بوک شاهد درخشش عناوین در حال پخش بودیم. به علاوه، اولین قسمت از سری جدید کمیک های چهار شگفت انگیز، رویداد جدید جنگ های بی نهایت و هم چنین عنوان تک شماره‌ی جهان سندمن از مهم ترین‌های این ماه بودند.

آمار فروش کمیک بوک

گروه چهار شگفت انگیز با بازگشت خود توانست عنوان پرفروش ترین کمیک ماه را از آن خود کند. خانواده‌ی ابرقهرمانی که پس از سال ها به سری کمیک های اختصاصی خود بازگشتند و هواداران مارول نیز از این اتفاق به گرمی استقبال کردند. هم چنین رویداد جدید مارول یعنی جنگ های بی‌نهایت بالاخره منتشر شد و دومین کمیک پرفروش ماه بود. در کنار این دو عنوان، سری جدید مرد عنکبوتی شگفت انگیز همچنان موفق و محبوب است و دو شماره از آن در جدول پرفروش ترین ها قرار گرفته است.

انتشارات دی سی نیز در این فهرست ۱۰ تایی، شش کمیک پرفروش دارد و بخش اعظم جدول را به خود اختصاص داده است. طبق روال هر ماه دو شماره‌ی پیاپی از سری محبوب بتمن در جدول دیده می شود و همچنان این سری از فروش بالایی برخوردار است. هم چنین دومین شماره از سری سوپرمن به قلم برایان مایکل بندیس و دو شماره‌ی پیاپی از سری لیگ عدالتِ اسکات اسنایدر جزء عناوین در حال انتشارِ پرفروش و موفق بوده اند. اما سندمن که در رویداد متال به دنیای دی سی بازگشته بود، این بار با یک رویداد اختصاصی به نام جهان سندمن (به سرپرستی نیل گیمن) پا به عرصه گذاشت و نخستین شماره‌ی آن توانست رتبه‌ی ششم را کسب کند.

آمار فروش گرافیک ناول

آمار فروش گرافیک ناول در ماه آگوست 2018

اما در بخش گرافیک ناول و عناوین جلد سخت، فهرست پرفروش ترین ها تنوع بیشتری داشتند و البته عناوین مختلف انتشارات ایمیج در این زمینه پیشتاز بودند.

جلد سوم از سری کمیک های افسانه‌ی کورا (برگرفته از یک سریال انیمیشنی به همین نام) صدرنشین این بخش بود. هم چنین، جلد هشتم از سری کمیک های شرقِ غرب، جلد پنجم سری Rat Queens، جلد چهارم سری بکش یا کشته شو و جلد چهارم سری I Hate Fairyland، چهار عنوان از انتشارات ایمیج هستند که در این لیست قرار گرفته اند. به علاوه، دو عنوان از انتشارات دی سی و دو عنوان از انتشارت مارول نیز در لیست دیده می شود.


در خصوص سهم فروش انتشارات مختلف در کل فروش ماه آگوست، انتشارات مارول این بار با اختلاف زیاد و سهم ۴۳ درصدی بیشترین سهم را داشته است. همچنین دی سی با ۳۱ درصد و ایمیج با ۹ درصد، در رتبه‌های بعدی قرار می گیرند.

6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments