آمار فروش کمیک بوک در ماه جولای ۲۰۱۸ – ازدواج بتمن دومین کمیک پرفروش سال شد!

در ماه جولای ۲۰۱۸ رقابت بسیار تنگاتنگی میان انتشارات دی سی و مارول وجود داشت و هر کدام با پنج عنوان، نیمی از پرفروش ترین کمیک های ماه را به خود اختصاص دادند. از مردعنکبوتی شگفت انگیز و کاپیتان آمریکا و ایکس ۲۳ تا بتمن و سوپرمن و زن گربه‌ای، که اکثراً با اولین قسمت از سری جدیدشان به بازار آمده بودند.

آمار فروش کمیک بوک

آمار فروش کمیک بوک در ماه جولای 2018

اما این شماره ۵۰ از سری بتمنِ تام کینگ بود که توانست رکورد فروش ماه جولای را از آن خود کند. سری بتمن به قلم تام کینگ که در دو سال اخیر جزء پرفروش ترین عناوین هر ماه بوده، با رسیدنِ موعد ازدواج جنجالی بتمن و زن گربه‌ای در شماره‌ ۵۰ به اوج خود رسید. این شماره حتی توانست با فروش ۴۴۱ هزار نسخه ای خود، فروش شماره ۸۰۰ مردعنکبوتی شگفت انگیز را کنار بگذارد و بعد از شماره ۱۰۰۰ کمیک های اکشن در رتبه‌ی دوم قرار بگیرد. البته شماره‌ ۵۱ کمیک بتمن نیز پرفروش شد تا همچنان سنت دو شماره‌ی پیاپی بتمن در چندین ماه گذشته پا بر جا بماند.

دیگر عنوان پرفروش انتشارات دی سی، ششمین قسمت از رویداد ساعت قیامت بود. به علاوه اولین قسمت از سری جدید سوپرمنِ برایان مایکل بندیس و سری جدید زن گربه‌ای که با توجه به جریان ازدواج او با بتمن، محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

انتشارات مارول نیز با موج ریلانچ های خود همچنان از فروش بالایی برخوردار است. اولین شماره از سری جدید مردعنکبوتی شگفت انگیز که با کنار رفتن دن اسلات و آمدن نویسنده‌ی جدید خود یعنی نیک اسپنسر (که سابقه‌ نویسندگی رویداد امپراتوری مخفی را دارد) در رتبه‌ی دوم جدول فروش ماه جولای قرار گرفت. البته شماره‌ی بعدی آن نیز در فهرست دیده می‌شود، که نشان می دهد شور و اشتیاق سری جدید بین هواداران زیاد بود و این سری، بیش از پیش به مذاق طرفداران خوش آمده است. کاپیتان آمریکا، ایکس ۲۳ و گوست رایدر کیهانی (که اخیراً بابت سری کمیک ثانوس از محبوبیت خاصی برخوردار شده) نیز با اولین شماره‌ی خود فروش بالایی را تجربه کردند.

آمار فروش گرافیک ناول

آمار فروش کمیک بوک در ماه جولای 2018

در بخش گرافیک ناول و نسخه‌های جلد سخت هم بازار بتمن داغ بوده و جلد ششم از سری تام کینگ در صدر فروش جای گرفت. انتشارات مارول نیز با ۷ عنوان جلد سخت، بخش اعظم فروش را به خود اختصاص داده است.


اما همانند ماه گذشته، انتشارات مارول بیشترین سهم را از کل فروش ماه جولای داشته است که با ریلانچ های متعدد و شروع سری های جدید، دور از انتظار نبوده است. انتشارات دی سی نیز طبق معمول با کمی اختلاف، از این حیث در رتبه‌ی دوم قرار می گیرد، و انتشارات ایمیج نیز کماکان سهم ۸ الی ۱۰ درصدی خود را حفظ کرده است.

4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments