آمار فروش کمیک بوک در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ – از بازگشت ولورین تا بحران قهرمانان دی سی

پنج عنوان از انتشارات مارول و پنج عنوان از انتشارات دی سی، ۱۰ کمیک پرفروش ماه سپتامبر ۲۰۱۸ را تشکیل دادند که در این میان بازگشت یکی از محبوب‌ترین قهرمانان دنیای کمیک، بیشتر از همه مورد استقبال قرار گرفت.

آمار فروش کمیک بوک

آمار فروش کمیک بوک در ماه سپتامبر 2018

همانطور که می دانید، سال گذشته در کمیک تک قسمتی میراث مارول (Marvel Legacy) شاهد حضور کوتاه ولورین پس از غیبت سه ساله‌ی او بودیم. پس از آن، ولورین به عنوان شخصیت مهمان در عناوین دیگر مارول حضور پیدا کرد و سرانجام در کمیک اختصاصی جدیدش رسماً به عرصه بازگشت. از دیگر عناوین پرفروش مارول می توان به کمیک تک قسمتی میراث ثانوس (دنباله‌ای بر داستان Thanos Wins) به نویسندگی دانی کیتس، به علاوه‌ دومین شماره از سری چهار شگفت انگیزِ دن اسلات، و هم چنین دو شماره‌ی متوالی از سری مرد عنکبوتی شگفت انگیز به قلم نیک اسپنسر اشاره کرد.

اولین قسمت رویداد جدید و جنجالی قهرمانان در بحران به نویسندگی تام کینگ که با نگاهی تازه به دنیای ابرقهرمانان دی سی می پردازد، در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. روند فروش بالای سری بتمنِ تام کینگ نیز هم چنان حفظ شده است. هم چنین اولین قسمت از کمیک جدید و متفاوت بتمن یعنی بتمن: نفرین شده به قلم برایان آزارلو (که بعد از مدت ها برای نویسندگی کمیکی از بتمن بازگشته است) یکی از پرفروش ترین ها بود. وجود سه کمیک از تام کینگ و سه کمیک از بتمن، بخش جالب توجه این فهرست است. قسمت هفتم رویداد ساعت قیامت نیز مطابق انتظار در رتبه سوم این فهرست قرار داشت.

آمار فروش گرافیک ناول

آمار فروش گرافیک ناول در ماه سپتامبر 2018

اما انتشارات ایمیج همانند اکثر اوقات در زمینه‌ی نسخه های جلد سخت و گرافیک ناول بهتر ظاهر شد. از این انتشارات، جلد نهم سری معروف Saga، جلد سی‌ام سری مردگان متحرک، جلد سوم سری Monstress، جلد اول سری Oblivion Song و جلد ششم سری Descender جزء پرفروش ترین ها بودند. سه عنوان از دی سی و دو عنوان از مارول هم در این میان دیده می شود.


در آخر باید به سهم ۳۹ درصدی انتشارات مارول از فروش کل ماهانه‌ی کمیک‌ها اشاره کرد که بالاتر از سهم ۲۹ درصدی انتشارات دی سی و سهم ۱۰ درصدی انتشارات ایمیج قرار دارد.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments