آمار فروش کمیک بوک در ماه مارس ۲۰۱۸

در ماه مارس نیز مثل همیشه شاهد فروش چشمگیر عناوین مختلف دی سی و مارول بوده ایم و بازهم صدرنشینی رویداد «متال» و «ساعت قیامت»!

آمار فروش کمیک بوک

طبق این آمار که رتبه بندی آن بر اساس تعداد جلد صورت گرفته، آخرین قسمت از رویداد محبوب شب های تاریک: متال پرفروش ترین کمیک بوک ماه گذشته بوده است و بعد از آن قسمت جدید کمیک محبوب دیگر انتشارات دی سی یعنی ساعت قیامت قرار دارد و این دو عنوان همانند گذشته محبوب ترین کمیک بوک های ماه بوده اند.

و باز هم دو شماره پیاپی از سری بتمن (قسمت دوم و سوم آرک داستانِ «همه آیوی را دوست دارند») در این جدول دیده می شود. ششمین قسمت از داستان جسورانه «بتمن: شوالیه سفید» نیز در رتبه دهم قرار گرفت. بنابراین، انتشارات دی سی نیمی از ۱۰ عنوان پرفروش ماه را به خود اختصاص داده است.

اما، شماره اخیر سری مرد عنکبوتی شگفت انگیز بیشترین فروش را در میان کمیک بوک های انتشارات مارول داشته است. بعد از آن، اولین قسمت از عنوان جدید سلاح اِچ (Weapon H) که در آن مخرب ترین سلاح زنده (ترکیبی از هالک و ولورین) متولد می شود! همچنین شماره ۷۰۵ از سری کمیک های Mighty Thor نوشته جیسون آرون با عنوان مرگ ثور قدرتمند، و اولین شماره از رویداد جدید Infinity Countdown که البته پیش زمینه ای برای رویداد آینده‌ی مارول می باشد.

یکی دیگر از کمیک های متفاوت انتشارات ایمیج به نام Oblivion Song نوشته رابرت کرکمن هم توانست در جدول جای گیرد.

انتشارات کمیک

همچنین با توجه به جدول بالا، طبق معمول انتشارات مارول، دی سی و ایمیج بیشترین سهم را در فروش عناوین به خود اختصاص داده اند.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیرعلی قبادی

به به طبق معمول کمیک های دی سی در صدر جدول قرار دارن. کمیک دومزدی کلاک رو هنوز نخوندم شماره ۴ اش رو ولی متال خوندم خب پایانش مثل بقیه ی کمیک ها کلیشه ای.  یعنی همون برتری خیر بر شر. ولی اسنایدر با زرنگی تمام پایانش رو برای کمیک جاستیس لیگ نو جاستیس بازگذاشت. یعنی طوری شد که شما برای کمیک فوق کاملا هایپ میشید. خب برسیم به مارول. کمیک اسپایدر شگفت انگیز هم همین تازگیا شماره۷۹۷ اش رو خوندم ولی هنوز وقت نکردم شماره ی جدیدش رو بخونم. ولی مطمئنم که اسلات طوری پایانش رو تموم میکنه که… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

خب، لیست تقریباً قابل پیش‌بینی بود : قسمت آخر ایونت بینظیر Metal، به نویسندگی اسکات اسنایدر که بایدم اول میبود؛ باتوجه به محبوبیت اسنایدر و این ایونت عالی‌ای که نوشته بایدم قسمت پایانیش اول میشد. Doomsday clock هم که باتوجه به فوق‌العاده بودنش و مُهر جف جانز و نام نگهبانان بایدم رتبه اول (بعد از قسمت آخر متال) میبود. دَن اسلات هم که داره آخرین داستانش رو برای اسپایدرمن مینویسه که فروشش تضمین شده است، درسته که من کُلاً از دن اسلات خوشم نمیاد و این قسمت ۷۹۷ امیزینگ اسپایدرمن چندان خوب نبود اما اسلات تو هرچی بد باشه میدونه… مطالعه بیشتر »