آیا DCEU آینده‌ی خوبی پیش رو دارد؟

همه اتفاق نظر دارند که یونیورس سینمایی دی سی (DCEU) شروع خوبی نداشت و در حال حاضر یک فیلم متوسط، سه فیلم ضعیف، و تنها یک فیلم خوب در کارنامه‌ی آن وجود دارد. اما بعد از فیلم لیگ عدالت، “زک اسنایدر” از کارگردانی فیلم‌های دی سی کنار گذاشته شد و همچنین “والتر هامادا” به عنوان رئیس جدید بخش فیلم‌های دی سی انتخاب شد. پیش از آن نیز صحنه‌ها و سکانس‌های مختلف بتمن، فلش، آکوامن و غیره از نسخه‌ی اولیه‌ی فیلم لیگ عدالت حذف شده بود که بعدها با مشخص شدن برنامه‌های آینده، معلوم شد که حذف آن‌ها به منظور عملکرد بهتر این کاراکترها در فیلم‌های بعدی بوده است. در پی این تغییرات، اتفاقات مثبتی صورت گرفت و روند برنامه‌ریزی و تولید فیلم‌ها نسبت به گذشته بهبود و نظم پیدا کرد. به گونه‌ای که فیلم‌های اختصاصی ضروری یکی پس از دیگری در مرحله‌ی تولید قرار گرفتند و کارگردانان خوبی هم به این جمع اضافه شدند. حالا می‌خواهیم بدانیم با تغییراتی که در مدیریت این یونیورس سینمایی صورت گرفته، آیا می‌توان به آینده‌ی آن خوش‌بین بود؟ به نظر می‌رسد که جواب این سوال مثبت است. در این خصوص به بررسی فیلم‌های در حال تولید و فیلم‌های تأیید شده‌ی یونیورس دی سی به ترتیب می‌پردازیم.

 

۱. آکوامن:

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، فیلم اختصاصی آکوامن با بازی “جیسون موموا” و “امبر هرد” و کارگردانی “جیمز وان“، آخرین مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد و در ماه دسامبر ۲۰۱۸ اکران خواهد شد. تأیید شد که آنتاگونیست اصلی فیلم، شاهزاده اورم یا همان اوشن مستر (Ocean Master) با بازی “پاتریک ویلسون” می‌باشد. اخیرا یک فوتیج از این فیلم به نمایش درآمد که بازخورد بسیار مثبتی داشت و باید منتظر انتشار تریلر رسمی آن باشیم.

۲. شزم:

فیلمبرداری اولین اقتباس سینمایی شزم (Shazam/Captain Marvel) به کارگردانی “دیوید سندبرگ” به اتمام رسیده و برای اکران در ماه آوریل ۲۰۱۹ آماده خواهد شد. “آشر انجل” و “زکری لوی” در نقش بیلی بتسون و شزم، و “مارک استرانگ” در نقش دکتر سیوانا در آن نقش آفرینی کرده اند. گفته می‌شود که سوپرمن نیز حضور کوتاهی در فیلم دارد.

۳. فلش:

از مدت‌ها قبل، خبر ساخت فیلمی با محوریت فلش با بازی “ازرا میلر” به گوش می‌رسید و ابتدا گفته شد که اقتباسی از داستان معروف فلش‌پوینت (Flashpoint) خواهد بود. اما وقتی که “جان فرانسیس دیلی” و “جاناتان گلدستاین” کارگردانی آن را بر عهده گرفتند، اعلام شد که این یک فیلم کاملا اختصاصی از فلش خواهد بود. در حال حاضر فیلمنامه‌ی آن آماده شده و در مرحله‌ی انتخاب بازیگر قرار دارد و این احتمال وجود دارد که در سال ۲۰۱۹ به روی پرده‌ی سینما برود.

۴. واندرومن (قسمت دوم):

پس از موفقیت فیلم واندرومن با بازی “گل گدوت” و کارگردانی “پتی جنکینز“، خیلی زود ساخت دنباله‌ی آن تأیید شد. گفته می‌شود که عنوان این فیلم Wonder Woman: Magic Hour خواهد بود که داستان آن در دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان دارد. همچنین، چیتا (Cheetah) شخصیت شرور این فیلم است و خانم “کریستن ویگ” این نقش را بر عهده دارد.

۵. بتمن:

میدانید که فیلم اختصاصی بتمن با بازی “بن افلک” در ابتدا ساخته نشد و او در فیلم بتمن علیه سوپرمن و سپس لیگ عدالت حضور پیدا کرد. اما در سال گذشته، “مت ریوز” (کارگردان سری سیاره‌ی میمون‌ها) برای کارگردانی فیلم بتمن انتخاب شد و اعلام کرد که تولید این فیلم از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد. با این اوصاف، فیلم The Batman در سال ۲۰۲۰ آماده‌ی اکران خواهد بود. البته هنوز وضعیت بازیگر نقش بتمن برای این فیلم به طور دقیق مشخص نیست و احتمال خروج “بن افلک” از این نقش وجود دارد.

۶. مرد پولادین (قسمت دوم):

پس از اینکه در فیلم لیگ عدالت تغییراتی در شخصیت سوپرمن دیده شد، هواداران امیدوارند که در آینده ورژن بهتری از سوپرمن ببینند. بعد از حضور ناموفق سوپرمن در فیلم‌های قبلی، زمزمه‌های ساخت قسمت دوم مرد پولادین (Man of Steel) به گوش می‌رسد و اخیرا اعلام شده که تاریخ اکران این فیلم سال ۲۰۲۰ خواهد بود. پس انتظار می‌رود که این فیلم نیز مراحل تولید خود را از سال آینده آغاز کند. کارگردان‌هایی نظیر “متیو وان” (کارگردان فیلم‌های کینگزمن و ایکس من کلاس اول) و “کریستوفر مک‌کوایر” (کارگردان سری مأموریت غیرممکن) برای ساختن این فیلم ابراز علاقه کردند.

۷. پرندگان شکاری:

فیلم پرندگان شکاری (Birds of Prey) از سال گذشته در برنامه‌ی فیلم‌های دی سی قرار گرفت. اکنون خانم “کتی یان” برای کارگردانی این فیلم انتخاب شده و ساخت آن یکی از اولویت‌های کمپانی وارنر می‌باشد. می‌توان گفت که این فیلم با حضور بتگرل، هانترس و قناری سیاه، جایگزین فیلم اختصاصی بتگرل شده است. همچنین هارلی کویین با بازی “مارگو رابی” در آن حضور خواهد داشت.

۸. جوخه‌ی انتحار (قسمت دوم):

قسمت اول این فیلم با نظر منفی منتقدین مواجه شد، اما در گیشه فروش نسبتا خوبی داشت و ساخت دنباله‌ی آن در دستور کار قرار گرفت. طبق گفته‌ی بازیگران این فیلم، در قسمت دوم جوخه‌ی انتحار (Suicide Squad) خبری از جادو نیست و نسبت به قسمت اول فیلم بهتری خواهد بود.

۹. نایت‌وینگ:

ساخت فیلم نایت‌وینگ (Nightwing) چند ماه پیش تأیید شد و “کریس مک‌کی” (کارگردان انیمیشن لگویی بتمن) کارگردانی این عنوان را بر عهده گرفت. قبلا اعلام شد که این فیلم شامل بخش‌هایی درباره‌ی گذشته‌ی نایت‌وینگ خواهد بود. پیش از این، در فیلم بتمن علیه سوپرمن شاهد لباس رابین (Robin) در میان وسایل بتمن بودیم که به نوعی حضور رابین یا نایت‌وینگ را در DCEU تأیید کرد.

۱۰. دث استروک:

سال قبل، “جو مانگانیلو” برای بازی در نقش اسلید ویلسون/دث استروک (Deathstroke) در فیلم‌های دی سی انتخاب شد. سپس در صحنه‌ی بعد از تیتراژ پایانی فیلم لیگ عدالت حضور پیدا کرد. به علاوه، فیلم اختصاصی دث استروک در برنامه‌ی DCEU قرار گرفت و “جو مانگانیلو” نیز تأیید کرد که این فیلم ساخته خواهد شد و در واقع اوریجین این شخصیت را به تصویر خواهد کشید.

۱۱. جوکر:

شاید ساخت فیلم اختصاصی جوکر به تهیه کنندگی فیلمساز بزرگی به نام “مارتین اسکورسیزی” و کارگردانی “تاد فیلیپس” (کارگردان سری Hangover)، جالب ترین و بحث برانگیز ترین تصمیم کمپانی وارنر باشد. شایعاتی هم در مورد بازی “لئوناردو دیکاپریو” و یا “خواکینن فنیکس” در این نقش به گوش می‌رسید که تکذیب شد. مراحل پیش تولید این فیلم به سرعت طی شده و فیلمبرداری آن از تابستان ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد. گفته می‌شود که منبع اقتباس این فیلم رمان گرافیکی معروف جوک کشنده (The Killing Joke) است و داستان آن در خارج از دنیای فیلم‌های DCEU جریان دارد.

۱۲. خدایان جدید:

مطمئنا در آینده شاهد حضور دارکساید به عنوان بزرگترین دشمن لیگ عدالت خواهیم بود. پس اگر فیلمی درباره‌ی دو سیاره‌ی نیو جنسیس و آپاکالیپس ساخته شود، این شخصیت مهم حضور بهتری در DCEU خواهد داشت و نتیجه‌ی بهتری رقم می‌خورد. اخیرا خانم “اوا دوورنی” (که بیشتر در سبک درام و مستند سررشته دارد) به عنوان کارگردان این فیلم انتخاب شد و خیلی زود مطالعه‌ی کمیک بوک‌های خدایان جدید (New Gods) به قلم “جک کربی” را شروع کرد.

۱۳. شاهین سیاه:

شاهین سیاه (Blackhawk) فرمانده‌ی یک تیم ویژه‌ی نیروی هوایی در زمان جنگ‌های جهانی است و ما در فیلم واندرومن شاهد حضور یکی از اعضای این تیم (یعنی سمیر با بازی “سعید تغماوی“) بودیم. بنابراین شاهین سیاه نیز بخشی از DCEU می‌باشد. حالا اعلام شده که “استیون اسپیلبرگ” که از سال‌ها قبل به ساختن فیلمی از این شخصیت علاقه داشته، فیلم شاهین سیاه را خواهد ساخت.
البته اعلام شد که فیلم‌های نایت‌وینگ، دث استروک، شاهین سیاه و خدایان جدید در اولویت نیستند و بعد از ساخت دیگر فیلم‌هایی که نام بردیم تولید خواهند شد.
در پایان، در مورد قسمت دوم لیگ عدالت یک تئوری مطرح می‌کنیم که به احتمال خیلی زیاد به وقوع خواهد پیوست. در سکانس بعد از تیتراژ پایانی فیلم لیگ عدالت دیدیم که لکس لوثر از تیمارستان آرکام فرار کرده و قصد تشکیل دادن گروهی برای مقابله با لیگ عدالت را دارد و سراغ آدمکش خطرناکی به نام دث استروک رفته تا او را به همکاری دعوت کند. این سکانس تئوری تشکیل گروه Legion of Doom و یا Injustice League را مطرح کرد و حتی “ازرا میلر” هم به حضور این گروه در دنباله‌ی فیلم لیگ عدالت علاقه نشان داد. گروهی متشکل از لکس لوثر، جوکر، چیتا، بلک مانتا، دث استروک و… که هرکدام در فیلم‌هایی همچون آکوامن، واندرومن، بتمن و غیره حضور خواهند یافت. پس می‌توان اینطور حدس زد که حضور آن‌ها در این فیلم‌ها، مقدمه‌ای برای تشکیل این گروه شرور می‌باشد. نکته‌ی جالب دیگر این است که در سری جدید کمیک‌های لیگ عدالت که انتشار آن از تابستان امسال آغاز خواهد شد، گروه Legion of Doom بعد از مدت‌ها دوباره حضور خواهند یافت، تا این تئوری بیش از پیش قوت بگیرد.
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
مرتضی
مرتضی

واقعا لذت بخش بود خوندن این مقاله و همینطور هایپ کرد منو واسه دیدن همه شون بخصوص آکوامن و بتمن شزم

امیدوارم که همه شون موفق بشن

البته فیلم سپاه گرین لنترن رو هم برای ۲۰۲۰ در نظر گرفتن و میتونست تو لیست باشه

راجب لیگ عدالت ۲ هم ایده خوبیه با اون گروه مقابل هم قرار بگیرن

آقا بهنام دمت گرم بابت مقاله

آرمان.صفا
آرمان.صفا

یک مشکل اصلی این دنیا انتخاب اشتباه بازیگر بود که من هنور هم نمی دونم چطور می خواد جبران کنه. جسی آیزنبرگ وحشتناک ترین انتخاب برا لکس لوثری بود که به نظرم مهمترین ویلن دی سی هستش. گل گدوت فوق العاده  مصنوعی بازی می کنه و تو فیلم خودش هم اگر بازی خوب کریس پاین نبود این ضعفو بیشتر نمایش می داد. بر خلاف خیلی ها که بازی ازرا میلر رو دوست داشتن به نظرم اون هم انتخاب جالبی نبود.شخصیت بیش از حد شوخش هم بیشتر به والی وست نزدیک بود تا بری الن علاوه بر این انقد شخصیت سوپرمن… مطالعه بیشتر »

Captain Steve Lover
Captain Steve Lover

با تشکر از بهنام جان بخاطر مقاله کاملشون در مورد مقاله : ببینید دی سی قطعا پتانسیل موفقیت رو داره و اینده بهترین پیش رو داره اما امروز میخوام یه موضوعی رو مطرح کنم…موضوعی که شاید بار حاشیه های اون تو سایت مطرح شده…اما به صورت کامل نه شاید واقعا یونیورس سینمایی ایده خوبی نیست! اونم اگه پایه اول رو اشتباه بزاری… اصلا بحث ما در مورد دی سی و…هم نیست… شما ببینید؛ از می ٢٠١٢ که انتقام جویان ١ اکران شد و رکورد های عظیمی رو تو تاریخ سینما جا به جا کرد؛ همه ی کمپانی ها؛با کلی شخصیت؛کلی… مطالعه بیشتر »

شایان محمودی

اتفاقا این موضوع رو خود بهنامم توی چندین باری که در مورد dceuصحبت کردیم بهش اشاره کرد و فکر کنم همه اتفاق نظر داریم روی این مساله که دوس داریم از شخصیت های پر پتانسیل دی سی فیلم خوب ببینیم و مهم نیست که این فیلما زنجیروار به هم وصل باشن. هرچند من فکر میکنم دی سی میتونه به یونیورسشم سر و سامون بده به شرطی که الان چند سال اینده رو صرف یه پایه ریزی خوب بکنه و از شخصیت های اصلیش فیلمای اختصاصی خوبی بسازه که با توجه به فیلمای اعلام شده به نظر میاد این اتفاق قراره… مطالعه بیشتر »

طاها حامدی

بنظر میاد واقعا آینده خوبی در انتظار اکستندد یونیورس دیسی هست. درمورد اکوامن خیالم راحته مطمعنا قراره بعد از واندرومن یک عنوان سولوی موفق دیگه از دیسی ببینیم و سال اینده هم شزم رو داریم که واقعا بهش امیدوارم. قسمت دوم واندرومن هم قطعا فیلم موفقی میشه و شاید بهتر از قسمت اول. نگرانی من بیشتر بخاطر فلشه تو این یکی دوسال خیلی برنامه های دیسی تغییر کرده تصمیمات مهمی گرفته و بعد تغییر کردن اما درکل در اکثر موارد به یک نتیجه نهایی رسیده اما درمورد فلش هنوز نمیشه مطمئن بود که چه برنامه ای براش دارن. توی این… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

مقالۀ خوبی بود آقا بهنام، از خوندنش خیلی لذت بردم. خب، هممون میدونیم که DC پتانسیل فوق العاده ای برای ساخت یک دنیای سینمایی داره… اما از این حقیقت هم نمیتونیم فرار کنیم که وارنر با برنامه ریزی هاش گند زد به اینهمه پتانسیل و شخصیت. Man of steel با وجود اینکه فیلم متوسط (و نسبتاً رو به بالایی) بود، اما واقعاً تو اون فیلم ذات سوپرمن خراب شد و باوجود اینکه هنری کاویل گزینۀ خیلی خوبی برای سوپرمن بود و هست، اما بدلیل کارهای زک اسنایدر و البته وارنر ذات سوپرمن در این فیلم اصلاً اون چیزی نبود که… مطالعه بیشتر »

پارسا ذی‌قیمت

بزرگترین مشکل دنیای سینمایی دیسی بی برنامگی‌شونه. وگرنه نه شخصیت خوب کم دارن نه کارگردان خوب وارنر کم داره. حتی که اگر بخوایم واقع بینانه نگاه کنیم شخصیت های دیسی فوق العاده بهتر از شخصیت های مارول به درد سینما میخورن و جدای اون مسلما وارنری که تقریبا الان ۱۰۰ ساله داره کار میکنه و بزرگترین اثار سینمایی تاریخ رو تو کارنامش داره مسلما کارگردان های بهتری نسبت به مارول استودیو ده ساله تو دست و بالش داره. نمونه ی بارزش هم همینکه امثال اسکورسیزی و اسپیلبرگ و حتی پیتر جکسون دوست دارن برای دیسی فیلم بسازن. دیسی معدنی از… مطالعه بیشتر »

Arya3fff
Arya3fff

بازم یه مقاله خوب و جذاب دیگه از آقای احمدی … ممنون . من خودم به شخصه دوست دارم این یونیورس ریبوت بشه حتی اگه همونطور که گفتید و منم همینطور فکر میکنم ، در آینده فیلم های به مراتب بهتری رو از dceu شاهد باشیم . چون با بعضی چیز هایی مشکل دارم که اساس این یونیورس رو تشکیل دادن و هرکاری هم که بکنند این مشکلات خواهند بود . اول از همه اینو بگم که برخلاف نظر خیلی از افراد بنظر من این یونیورس اصلا بی برنامه نبود و نقشه راهش بنظر من درست و منطقی بود !… مطالعه بیشتر »

logan
logan

من هم با ریبوت موافقم!

reza3f
reza3f

۱-لباس فلش جزو بهترین لباسای فیلم های کمیک بوکی هستش ولی درسته بازیگرش بش نمیخوره

۲-جیسون موموا عالیه و به قول خودتون bad ass هستش و توی کمیک هایی که این اواخر منتشر میشه اکوامن با ریش و موهای بلند هست تنها تفاوتشونم اینه که تو کمیک خیلی بلونده ولی تو فیلم نه

۳-گال گدوت به این خوبی شاید تو توانایی بازیگریش یکم ایراد باشه ولی درکل خیلی عالی نقش واندرومن رو بازی کرده تا الان

۴-بقیشو باهات موافقم ??

logan
logan

شما رو نمیدونم ولی من به فیلم های

فلش

شزم

واندرومن ۲

آکوامن

امید دارم ولی بقیه رو نمیدونم چی بگم!

Arya3fff
Arya3fff

به لوگان : بنظرم باید بتمن رو هم بذاری جز لیستت … من از همه شون بیشتر به بتمن امید دارم … خیلی خیلی خوشحالم که مت ریوز کارگردانی این فیلم رو قبول کرده … سبک فیلم سازی این مرد خیلی به بتمن میخوره و مطمعنم یه فیلم خوب میبینیم و در ضمن خیالم راحته که وارنر نمیتونه تو کارش دخالت کنه چئم از اون کارگردانای کوچیک نیست که بتونن راحت کنترلش کنن… مثل کیروش میمونه :))   واقعا از نظر من آکوامن یه فیلم حیاتی و خیلی مهم واسه DCEU و آینده اش هست … اولین فیلمیه که بعد… مطالعه بیشتر »