آینده سری فیلم های اسپایدرمن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

پس از به سرانجام رسیدن قراردادی بین کمپانی های دیزنی و سونی، شخصیت اسپایدرمن تحت شرایطی خاص به خانه‌ی خود بازگشت و هواداران بسیار زیادی را خوشحال کرد. اکنون بعد از ساخت دو فیلم از این شخصیت توسط استودیو مارول و همچنین تحسین برخی منتقدان و کسب نمرات قابل قبول، گویا ادامه‌ی پروسه‌ی قرارداد بین دو کمپانی دیزنی و سونی با مشکل مواجه شده است و ممکن است که دیگر نتوانیم شاهد حضور شخصیت اسپایدرمن در بین دیگر شخصیت های دنیای سینمایی مارول باشیم.

گویا در طی مذاکرات اخیری که بین دو کمپانی صورت گرفت، کمپانی دیزنی درخواست حق ۵۰/۵۰ را برای بودجه و سودِ بدست آمده از فیلم های آینده را به میان آورد و این موضوع مورد قبول کمپانی سونی واقع نشد. لازم به ذکر است که در طی دو فیلم گذشته سود بسیار کمتری از فروش به کمپانی دیزنی اختصاص داشت. با تمام این ها اما کمپانی سونی در رابطه با‌ آینده‌ی سری فیلم های اسپایدرمن خوش بین است.

اسپایدرمن

اگر در نهایت هیچ توافقی بین این دو کمپانی صورت نگیرد، عدم حضور کوین فایگی در پروژه های مرتبط با شخصیت اسپایدرمن و خروج احتمالی این شخصیت از دنیای سینمایی مارول را می توان از نخستین پس لرزه های این ماجرا دانست. با تمام این ها اما با توجه به قرارداد های پیشین بنظر می رسد که اگر سونی قصد ساخت فیلم های دیگری از این شخصیت را داشته باشد، باید منتظر بازگشت جان واتس و تام هالند باشیم.

با وجود تمامی نکات حائز اهمیت، برخی از منابع معتبر خبر می دهند که کمپانی دیزنی و سونی هنوز تصمیم نهایی خود را صادر نکرده‌اند و باید تا اعلام رسمی دو کمپانی منتظر ماند. لازم به ذکر است که شخصیت اسپایدرمن نخستین بار در سال ۲۰۱۶ و توسط فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی به دنیای سینمایی مارول معرفی شد و پس از آن در کنار فیلم های اختصاصی خود، در آثاری همچون انتقام جویان: جنگ بی نهایت و انتقام جویان: پایان بازی حاضر بود.

9 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments