پنل WB Games Montréal: از بازی Gotham Knights رونمایی شد [DC FanDome]

طرفداران انتشارات دی سی مدت بسیاری است که در انتظار یک بازی مرموز می‌باشند. بازی‌ای که توسط استودیو WB Games Montréal عرضه می‌شود و از همان اوایل، شایعه‌ی حضور محفل جغدها در میانش، فضای مجازی را در بر گرفت. پس از آن تیزرهای عجیب و غریب و هیجانات بسیاری که توسط سازندگان ایجاد شد، طبق وعده‌های گذشته، از این بازیِ بی‌نام و نشان در مراسم DC FanDome رونمایی شد.

این بازی جدید شوالیه‌های گاتهام (Gotham Knights) نامیده می‌شود و در تاریخی نامشخص میان سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم‌های PS4 و PS5 و Xbox One و Xbox Series X و همین‌طور PC عرضه می‌گردد. نخست با یکدیگر نگاهی را به خلاصه‌ی داستان این بازی می‌اندازیم.

«بتمن» مُرده است. حال این وظیفه‌ی خانواده‌ی خفاشی (بت‌گرل، نایت‌وینگ، ردهود و رابین) می‌باشد تا از شهر گاتهام محافظت و امید را در دل شهروندان آن زنده کنند، همچنین از پلیس‌های این شهر اطاعت نمایند و همچون ترسی در دل قانون‌شکنان باشند. شما باید کم‌کم به شوالیه‌ی تاریکی بدل شوید و گاتهام را از هرج و مرج رهایی دهید. میراث‌تان از هم‌اکنون آغاز گشته است. شوالیه بودن را آغاز کنید.

در بخش پایین می‌توانید تریلر سینماتیک این اثر را در کانال آپارات کمیک اسکواد مشاهده کنید.

مشاهده در آپارات کمیک اسکواد

با خواندن خلاصه‌ی داستان و همچنین مشاهده‌ی تریلر، چندین موضوع بسیار مهم ذهن‌مان را مشغول می‌کند که در ادامه تا جای ممکن به آن‌ها خواهیم پرداخت.


این یک بازیِ بتمن نیست!

خانواده‌ی خفاشی

به‌نظر می‌رسد که سازندگان بالاخره به این مسئله پی برده‌اند که تنها حضور بتمن نمی‌تواند در بازی‌هایشان موفق ظاهر شود. اگر همه‌چیز طبق توضیحات و تریلر این بازی بوده باشد، خالقان سرانجام به این نتیجه‌ی درست رسیده‌اند که دنیای کمیک‌های دی سی پر است از شخصیت‌هایی که می‌توانند یک بازی را به خود اختصاص داده و تا حدی از زیر سایه‌ی بتمن بیرون آیند. به این زودی نمی‌توان در رابطه با موضوع مرگ بتمن و تاثیراتش نظر چندانی داد، اما حضور خانواده‌ی خفاشی و نکاتی که واضحاً در بخش گیم‌پلیِ بازی Gotham Knights به چشم می‌آیند، نوید یک اثر تیمی را می‌دهند که اگر درست به کار بسته شوند، قادرند تا به‌طور کامل معنا و مفهوم خانواده‌ی خفاشی را به مخاطبان خود عرضه نمایند. در ادامه می‌توانید تریلر گیم‌پلی این بازی را نیز مشاهده نمایید تا بیشتر با آن آشنا شوید. همچنین با این تریلر و دیگر اخبار دریافتیم که شخصیت «مستر فریز» نیز در بازی حضور دارد.

مشاهده در آپارات کمیک اسکواد

لازم به ذکر است که بخش چند نفره‌ی آنلاین یا به اصطلاح Co-Op نیز در این اثر موجود می‌باشد. همچنین طبق گفته‌ها، بازیِ پیشِ رو بخشی از سری بازی‌های آرکام نمی‌باشد.


حضور محفل جغدها

حضور محفل جغدها در بازی Gotham Knights

حضور «محفل جغدها» چه در شهر گاتهام و چه در این بازیِ تازه معرفی‌شده امری غیرقابل انکار بود. مدت زمان بسیاری است که در همه‌جا صحبت از شایعه‌ای تحت عنوان وجود داشتن این دسته از دشمنانِ بتمن در بازی‌ای جدید به گوش می‌رسید، اما هیچکس مطمئن نبود که آن بازی چیست. به لطف معرفیِ این اثر و انتشار تریلر آن، اکنون همه‌چیز برایمان روشن می‌باشد. بالاخره حضور محفل جغدها در این بازی ممکن شد!

با آن‌که این گروه و همچنین خادمان آن، یعنی تالون‌ها، حضور کوتاهی را در تریلر تجربه کردند، حضورشان به تنهایی باعث انتقال موجی از هیجان به طرفداران شده است. هرچند که میزان حضور و تاثیرات این دسته از خبیثانِ کهن در این بازی چندان مشخص نیست. اسکات اسنایدر که خالق محفل جغدها می‌باشد نیز بسیار نسبت به حضور آن‌ها در این بازی ابراز امیدواری نمود.


بروس وین جزئی از یک توطئه است؟

بروس وین در بازی Gotham Knights

تا اینجای کار همگان متوجه شده‌اند آنچه که قرار است تاثیرات بسیاری بر حال و هوای عنوان Gotham Knights داشته باشد، مرگ بتمن است. این مرگ چه واقعی باشد و چه جزئی از پیچش‌های داستانیِ سازندگان، به هیچ عنوان بی‌تاثیر نخواهد بود. با این حال، طرفداران در اولین فرصت شروع به تئوری‌پردازی پیرامون این مرگ و موضوعات دربرگیرنده‌اش کردند. نخستین تئوری‌ها می‌گویند که بتمن پس از مرگ، تحت یک‌سری شرایط قرار گرفت و به عنوان یکی از اعضای «تالون‌ها» به زندگی بازگشت. هرچند که این تئوری خود به سوالاتی منجر می‌شود؛ مثلاً چگونه شخصیت‌های پشت این توطئه به بدن بی‌جانِ «بروس» دسترسی پیدا کردند و یا اگر پاسخِ این سوال مشخص شود، می‌توان کسی که به شکل خاصِ تالون‌ها به زندگی بازگردانده شده است را به حالت پیشین خود برگرداند؟

برای آن دسته از خوانندگانی که چندان با گروه تالون‌ها آشنا نمی‌باشند، می‌بایست توضیح داد که آن‌ها قاتلانی ماهر هستند که از سنین جوانی تحت آموزش قرار می‌گیرند، هرچند که تا زمان مرگ‌شان به یک «تالون» تبدیل نخواهند شد.


در انتها، برای قضاوت پیرامون این بازی بسیار زود است. همین‌طور دی سی کلی سورپرایز دیگر در برنامه‌ی امشب خود دارد که می‌بایست خودمان را برای آن‌ها آماده نماییم. دیگر سورپرایز مرتبط با دنیای بازی را می‌توان معرفی کاملِ عنوان Suicide Squad: Kill the Justice League در پنل اختصاصی خودش دانست.

3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments