از جدیدترین اثر خالقین Gideon Falls رونمایی شد

«جف لمیر» و «آندریا سورنتینو» دیگر تیمی معمولی نیستند که به‌طور کاملاً اتفاقی سر از سری کمیک دنباله‌‌دارِ Green Arrow در بیاورند و نظرات مثبت شمار زیادی از مخاطبان را به خودشان جلب کنند. این زوج با سومین کمیک مشترکشان، یا همان عنوان تحسین‌شده‌ی گیدئون فالز (Gideon Falls)، نشان دادند که چیزی بسیار فراتر از داستان‌های قهرمانِ تیر و کمان به‌دستِ دی‌سی را در چنته دارند. اکنون که مدتی از اتمام کمیک گیدئون فالز می‌گذرد، خوشبختانه جدیدترین کمیک این زوج خلاق معرفی شده است.

یک سگ، دو میمون و یک رقابت وحشیانه‌ی فضایی.

از هر فضادوستی که بپرسید، در نهایت به این جمله می‌رسید که نخستین انسانی که به فضا پا گذاشت، «یوری گاگارین» از شوروی بوده که پس از مدتی کوتاه، «آلن شپردِ» آمریکایی نیز همانند او عازم فضا شد. اما بی‌خیالِ واژه‌ی «انسان» بشوید، سعی کنید در حین خواندن این مطلب سوالتان اینگونه باشد که نخستین موجودات زنده‌ای که پا به فضا گذاشتند چه بودند؟ جواب این سوال هم ساده است. این گروه از حیوانات فضانوردِ فراموش‌شده که به فرماندهی سگی به‌نام «لایکا» پا به فضا گذاشتند، اصلی‌ترین موضوع کمیک جدید جف لمیر و آندریا سورنتینو می‌باشند؛ اثری علمی-تخیلی که انتظار می‌رود بتواند موفقیت کمیک پیشین خالقین خود را تکرار کند.

این مینی‌سری ۶ قسمتی که توسط انتشارات ایمیج منتشر می‌شود و Primordial نام دارد، وابسته به دوره‌ی تاریخی خود، یک‌سری مسائل و بازی‌های سیاسی میان آمریکا و شوروی را نیز به تصویر می‌کشد. در ادامه خلاصه‌ی داستانی از این کمیک را می‌خوانیم.

در سال ۱۹۵۷، اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی سگی ولگرد به‌نام لایکا را به مدار زمین فرستاد. دو سال پس از این واقعه، ایالات متحده در جوابِ این حرکت، دو میمون به نام‌های ایبل و بیکر را عازم مدار کرد. این حیوانات شجاع هیچ زمان بازنگشتند، اما مسئله‌ای که همگان از آن بی‌خبر هستند، این است که آن‌ها در فضا نمرده‌اند. این حیوانات به‌دستِ یک‌سری سازمان‌های ناشناخته افتاده‌اند و حال، بالاخره دارند به خانه برمی‌گردند.

جف لمیر درباره‌ی این کمیک و تجربه‌ای که از کمیک گیدئون فالز نصیبش شد، حرف‌هایی را عنوان نمود:

آندریا و من بعد از موفقیت گیدئون فالز مشتاق همکاری بعدی‌مون بودیم، اما در عین حال، دوست نداشتیم که خودمون رو تکرار کنیم. به‌نظرم ما با کمیک Primordial داریم یک چیز کاملاً جدید و متفاوت رو خلق می‌کنیم. بخشی از این کتاب یک داستان جنگ سردِ هیجان‌انگیزه و بخشی دیگه ازش، یک علمی-تخیلیِ فضایی و عمیق. [ولی] همه‌ی این‌ها در قالب یک داستان تاریخ جایگزین (Alternate History) به شکل متعادلی گنجونده می‌شن تا داستان اولین حیواناتی که به فضا رفتن رو تعریف کنن. این کتاب پره از معما، ماجراجویی و دسیسه، و همچنین، من و آندریا سعی کردیم که در این داستان به سطح جدیدی از داستان‌گویی برسیم.

با تمامی این تعاریف و خلاصه‌ی داستان، باید منتظر باشیم تا ببینیم این زوج پرطرفدار چگونه غافلگیرمان خواهند کرد. قسمت اول این کمیک در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) منتشر می‌شود.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments