از رویداد Dark Nights: Death Metal رونمایی شد

بی‌شک رویداد شب های تاریک: متال (Dark Nights: Metal) از عظیم‌‌ترین و مهم‌ترین رویداد های چند سال اخیر دی سی به‌شمار می رود که با بازخورد بسیار مثبت هواداران و منتقدان روبرو شد. این عنوان نقش بزرگی در بسیاری از عناوین حال‌حاضر انتشارات دی سی ایفا کرد و به نوعی تبدیل به پیش زمینه‌ای برای خط اصلی داستان های این انتشارات شد که در عناوین متفاوت نیز ادامه یافت. اکنون اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو، از رویداد بزرگ بعدی خود رونمایی کرده‌اند که قرار است باری دیگر هسته‌ی جهان دی سی را به لرزه درآورد و پایانی بر معما های فعلی این دنیای خیالی باشد. با ما همراه باشید تا با یکدیگر به رویداد شب های تاریک: دث متال (Dark Nights: Death Metal) و تمامی اطلاعات و شایعات پیرامون آن نگاهی بیندازیم.

رویداد شب های تاریک: دث متال از دل رانِ اسکات اسنایدر در سری کمیک های لیگ عدالت بیرون خواهد آمد و داستان مبارزه‌ی این گروه با پرپتویا را پایان می بخشد و از قضا، واندرومن را به عنوان شخصیت مرکزی در خود خواهد داشت. اسکات اسنایدر طی بیانیه‌ای در رابطه با این عنوان گفت:

من به محض تموم کردن شب های تاریک: متال، منتظر بودم تا این داستان رو بنویسم. مسلماً هرچقدر هم که رویداد کاملی بوده باشه، ما یک‌سری چیز ها رو ناتموم ول کردیم. من امیدوار بودم که اگه مردم به اندازه‌ی کافی از سری اول خوش‌شون اومد، ما شانس این رو پیدا کنیم که بتونیم یه چیز بزرگ‌تر رو برنامه‌ریزی کنیم. و این کاریه که قراره با دث متال انجام بدیم.

کاپولو افزود:

برای همه‌ی ما، شب های تاریک: دث متال درمورد سرگرمیه. کمیک ها باید سرگرم کننده، پرانرژی و فراتر از انتظارات باشن. این سری قراره خیلی هیجان‌انگیز و سرشار از لحظاتی با حال و هوای موسیقی متال باشه که باعث میشه هوادارا دیوونه بشن!

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد، این رویداد نه‌تنها حکم دنباله‌ی عنوان شب های تاریک: متال را دارد، بلکه داستانی که از سری لیگ عدالت شروع شد و در کمیک Hell Arisen ادامه یافت را نیز تمام خواهد کرد. طی این داستان، جهان دی سی توسط بتمنی که می خندد و مبتلایان به انرژیِ مالتی‌ورس تاریک آغشته شده است. اما هنگامی که واندرومن به اطلاعاتی حیاتی دست پیدا می کند، تصمیم می گیرد که با یاری قهرمانان باقی مانده‌ی زمین، جلوی بتمنی که می خندد، مبتلایان و پرپتویا را بگیرد. پیش از این، اسنایدر رسماً اعلام کرده بود که این رویداد پایان‌نامه‌ای بر یک دهه فعالیت او بر روی شخصیت های دی سی خواهد بود. با این‌که گفته می شود وی به نوشتن برای این انتشارات ادامه خواهد داد، اما طی شایعه‌ای تازه او از سیاست جدید این کمپانی و برنامه های آن مبنی بر معرفی نسل جدید قهرمانان راضی نمی باشد و به همین علت پس از آن‌که انتشار این رویداد پایان یافت، به زیرمجموعه‌ی بلک لیبل (Black Label) کوچ خواهد کرد. از طرفی بعضی ها معتقد می باشند که وی با این عنوان راه را برای نسل جدید قهرمانان و نویسندگان آینده باز می کند و خود به انتشارات ایمیج خواهد رفت تا وقتش را به عناوین مستقل اختصاص دهد.

Dark Nights: Death Metal

باب هرس (سردبیران و مدیر عاملان ارشد انتشارات دی سی)، در رابطه با عنوان دث متال چنین گفت:

شب های تاریک: متال یه برگ‌برنده‌ی بزرگ برای دی سی بود. یه سواری دیوانه‌وار و لذت‌بخش که نه‌تنها به ما بتمنی که می خندد رو هدیه داد، بلکه داستانی رو برامون تعریف کرد که اون‌قدر دیوانه‌کننده و عظیم بود تا هوادار ها رو با هر قسمت از خود بی‌خود بکنه. و من انتظار دارم تا اسکات، گرگ، FCO و جاناتان داستانی حتی بزرگ‌تر از قبل خلق کنن، اون هم با سورپرایز های بیشتر و البته اژدها های جوکر نمای بیشتر!

سه قسمت نخست این رویداد ۶ قسمتی به نویسندگی اسکات اسنایدر، طراحی گرگ کاپولو و رنگ آمیزی و جوهر زنی جاناتان گلاپیون و FCO در ماه های می، ژوئن و جولای منتشر خواهند شد و سه قسمت بعدی در ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر سال جاری در دسترس عموم قرار خواهند گرفت. همچنین وعده داده می شود که این رویداد قرار است وصل کننده‌ی دنیای دی سی به اتفاقات داخل عناوینی چون ساعت قیامت (Doomsday Clock)، دوران نیو ۵۲ (The New 52)، دوران تولدی دوباره (Rebirth) و رویداد های پیش آمده برای سوپرمن در رانِ‌ برایان مایکل بندیس باشد.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments