از سری جدید کمیک های جان کنستانتین: دوزخ افروز رونمایی شد

با نگاهی به تاریخچه‌ی دنیای کمیک و دوران کاری زیرمجموعه‌ی ورتیگو، در می یابیم که شخصیت جان کنستانتین یکی از ماندگار ترین و بزرگ ترین مخلوقات این زیرمجموعه محسوب می شود، شخصیتی که دارای یکی از محبوب ترین و برترین سری های دنباله‌دار تاریخ کمیک، یعنی دوزخ افروز می باشد. با وجود آنکه کنستانتین با عنوان دوزخ افروز خود غوغایی در صنعت کمیک به پا کرد، اما از هنگامی که این شخصیت به جهان اصلی دی سی پیوسته، حضور آبرومندانه‌ای نداشته است. انتشارات دی سی بارها سعی کرده است سری کمیک های این شخصیت را ریلانچ کند، اما تمام آن ها پس از مدتی به پایان راه خود رسیدند و نتوانستند آن کیفیت ۳۰۰ شماره‌ی نخست را به نمایش بگذارند. با به پایان رسیدن آخرین سری از کمیک های جان کنستانتین، این شخصیت در عناوینی دیگر از کمیک های انتشارات دی سی همانند بتمن: نفرین شده (Batman: Damned) و لیگ عدالت تاریک (Justice League Dark) حضور پیدا کرد. اما در این مدت، خبری از عنوانی اختصاصی برای او نبوده است، اما گویا اکنون به پایان این روند رسیده‌ایم، چرا که به نظر می آید جان کنستانتین دوست داشتنی قرار است دوباره با عنوانی دیگر برای خوانندگان بالغ بازگردد!

پاییز سال میلادی جاری، کنستانتین مجدداً در قامت دوزخ افروز در عنوانی از مجموعه‌ی Sandman Universe ظاهر خواهد شد. او ابتدا با کمیک تک قسمتیِ The Sandman Universe Presents: Hellblazer، به نویسندگی سایمون اسپوریر و طراحی ماریکو تاکارا، حضور دوباره‌ی خود را تجربه خواهد کرد. پس از انتشار این عنوان در تاریخ ۳۰ اکتبر، سری دنباله دارِ John Constantine, Hellblazer، به نویسندگی اسپوریر و طراحی آرون کمپبل، در تاریخ ۲۷ نوامبر انتشار خود را آغاز خواهد کرد.

The Sandman Universe Presents: Hellblazer

سایمون اسپوریر در رابطه با این سری گفت:

دوزخ افروز عنوانیه که همیشه آرزو داشتم بنویسم. از زمانی که جان کنستانتین از ذهن آلن مور بر روی صفحات سری سوامپ ثینگ پرید و شروع کرد به افشای رازها و حل کردن معماها، به سمت جاذبه‌ی هولناکِ بلایای ناگوارش کشیده شدم. جان کنستانتین جادوگر بد بینی ئه؛ یک مرد با خواسته های خودخواهانه با خود شناسیِ فاجعه بار، که سعی می کنه کار درست رو انجام بده. با وجود خودش، با وجود بهایی که داره، با وجود جهان فاسد و خشنی که اون داخلش جا خوش کرده. شاید اون قهرمانی نباشه که ما در انتظارشیم، ولی دقیقاً همون حرومزاده‌ای هست که لیاقتش رو داریم. در این دوره‌ی جدید، همه چیز متفاوته. هر چیز و هر کسی که اون دوست داشته و می شناخته یا مرده و یا از اون متنفره. تنها، عصبانی، پیر تر و عاقل تر؛ اون دنیایی رو نظاره می کنه که داره به سمت دیوانگی کشیده میشه. سایه ها از هر زمانی عمیق تر هستن. پس اون هم کاری رو انجام میده که همیشه انجام داده، سیگار می کشه، با خودش پوزخند می زنه و کارش رو شروع می کنه.

در ادامه می توانید خلاصه‌ی داستان عنوان تک قسمتیِ The Sandman Universe Presents: Hellblazer و قسمت اول سری جدید John Constantine, Hellblazer را مطالعه کنید. همچنین کاور های این دو عنوان نیز به ترتیب اثر بیلکوییس اِوِلی و جان پائول لئون می باشند.

John Constantine, Hellblazer
داستان The Sandman Universe Presents: Hellblazer با صحنه‌ای آغاز می شود که پیش از این در مینی سری The Books of Magic اثر [نیل] گیمن دیده بودیم. جان کنستانتین خود را نحیف، خونین و رو به موت، در نبردی جادویی و حماسی می یابد. نبردی که به زودی دنیا را درگیر خواهد کرد. همان طور که آنجا دراز کشیده است، نسخه‌ای جوان از تیم هانتر را رو به روی خود می بیند. جوان بی تجربه پیش از هر چیز سرنوشت او را مشاهده می‌ کند. هانتر، وحشت زده به گذشته پناه می برد و کنستانتین به حال خود رها می شود تا بمیرد.
سال ها بعد، کنستانتین باز می گردد. از نظر جسمانی عمری نکرده است و خاطراتش دست نخورده باقی مانده‌اند. با این حال دنیا او را تا به اینجا کشانده است. حال کنستانتین می بایست این جهان جدید را که با همان اتفاقات سیاسی و اجتماعی قدیم از هم پاشیده است، بشناسد. آن هم در حالی که باید دریابد چرا پس از این همه مدت بازگشته است. ولی دردسرساز تر از بقیه، شایعه‌ای در رابطه با جادوگری جوان به نام تیم هانتر است؛ پسری که یا بزرگ ترین کیمیاگر جهان خواهد شد، و یا بزرگ ترین تهدید برای آن. اگر تاریخ خودش را تکرار می کند، پس آیا نقش جان مرگ دوباره است؟ و یا او اینجاست تا این چرخه را متوقف کند و جلوی تیم هانتر را بگیرد؟

جان کنستانتین در سال ۱۹۸۵ و به دست آلن مور، ریک ویچ، استیو بیست و جان تاتلبن خلق شد و اولین حضور خود را در قسمت ۳۷ سری The Saga of Swamp Thing تجربه کرد. این جادوگر بسیار قدرتمند و محبوب، در فیلم اختصاصی خود با بازی کیانو ریوز و در سریال های شبکه‌ی CW با بازی مت رایان حضور داشته است.

عنوان Sandman Universe، مجموعه‌ای تاسیس شده توسط نیل گیمن می باشد که عناوینی چون The Dreaming و Lucifer و House of Whispers و Books of Magic را منتشر می کند. تمامی این عناوین از ماه نوامبر آغازگر آرکی تازه خواهند بود. همان طور که پیش تر اشاره شد، عنوان The Sandman Universe Presents: Hellblazer در تاریخ ۳۰ اکتبر سال میلادی جاری منتشر خواهد شد.

11 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments