از عناوین جدید جف لمیر برای زیرمجموعه‌ی DC Black Label رونمایی شد

جف لمیر از نویسندگان پرکار این روزهای صنعت کمیک محسوب می شود. تعداد عناوین پیش روی این نویسنده نمایانگر سخت کوشی و استعداد او می باشد و بنظر می آید که تعداد این آثار بیشتر نیز خواهد شد، مخصوصاً با دو عنوان تازه‌ای که این نویسنده قرار است برای زیرمجموعه‌ی بزرگسالانه و نسبتاً مستقل Black Label خلق کند؛ آن هم عناوینی که یکی در رابطه با شاهزاده‌ی جرم و جنایت، و دیگری در رابطه با یکی از برترین کارآگاهان جهان دی سی است. همچنین لمیر در این راه تنها نخواهد بود و برای خلق آثار جدید خود، با چهره هایی نام آشنا همکاری خواهد کرد. در ادامه به این عناوین بیشتر خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

عنوان Joker: Killer Smile قرار است بخشی تازه از زندگی جوکر را بازگو کند و روایتگر داستان دیدارهای امیدوار کننده‌ی او و یک متخصص سلامت روان است که به شکلی اساسی در زندگی بسیاری تاثیر خواهد گذاشت. با وجود آن که این داستان احتمالاً آشنا بنظر می آید، ولی غیبت هارلی کویین از این عنوان تایید شده است. جف لمیر برای خلق این اثر، باری دیگر با آندریا سورنتینو همکاری خواهد کرد. این طراح در عناوینی چون دومین سری از عنوان Old Man Logan و سری مستقل Gideon Falls با لمیر همکاری داشته است.

Joker: Killer Smile

جف لمیر در رابطه با این پروژه گفت:

موقع همکاری روی پروژه هایی مثل Green Arrow و Old Man Logan از انتشارات مارول، آندریا [سورنتینو] واقعاً یک شیمی خوب رو به نمایش گذاشت و تونست ارتباط تصویری خوبی برقرار کنه. ما همیشه دنبال چالش های تازه هستیم، و آندریا بود که پیشنهاد داد روی یک پروژه از کاراکتر جوکر کار کنیم. فکر کنم اون واقعاً به داستان های تاریک با تم های روانشناختی و دراماتیک بیشتر تمایل داره، پس جوکر خوراک خودشه. من می خواستم یک داستان خودمونی تعریف کنیم از اینکه خباثت جوکر می تونه یک خانواده‌ی عادی یا یک رابطه رو از هم بپاشونه، درست همونطور که جامعه رو از هم می پاشونه. این ایده واقعاً من رو به خودش جذب کرد. اون حس وحشت وقتی که چیزی مثل جوکر رو به عنوان کسی که خودش خانواده داره، به جمع خانواده‌تون راه می دید، این نوع آشفتگی و تاریکی که حریم خصوصی من رو تحت تاثیر قرار بده ترسناک ترین چیزیه که می تونم بهش فکر کنم. پس از همونجا شروع کردم.

لمیر افزود:

راستش جوکر هیچوقت کاراکتری نبوده که ارتباط عمیقی باهاش برقرار کنم و یا برای نوشتن داستانی ازش مشتاق بوده باشم، ولی من عاشق خلق داستان همراه آندریا هستم. داستان هایی که با دیدی روانشناسانه به کاراکتر اصلی نگاه می کنن. و خب وقتی [ایده‌ی] جوکر [به ذهنم] اومد، ایده‌ی نگاهِ روانشناختی، سورئال و استعاره‌ای که داستانی از جوکر می تونه داشته باشه، اون نقطه‌ای بود که من رو هیجان زده کرد. نمی خواستم خیلی دست خودم رو ببندم و داستان رو به واقعیت و اونچه توی دنیای واقعی رخ میده نزدیک کنم، ولی یکسری عناصر ترسناک و تاریک در Killer Smile وجود دارن که بازتابی هستن از چیزی که در جامعه‌ی خود ما جریان داره، چه به شکل سیاسی و چه اجتماعی.

لمیر در خصوص با شخصیت تازه‌ای که با این عنوان معرفی خواهد کرد گفت:

آره، اون یه کاراکتر جدید به نام دکتر بن آرنله که من و آندریا برای این سری خلق کردیم. اون یک متخصص سلامتِ روان جوان، کاربلد و باهوشه که مامور شده تا در رابطه با جوکر اطلاعاتی کسب کنه. این قصه‌ایه که ما قبلاً هم در دیگر داستان های جوکر دیدیم، هارلی کویین بهترین مثال برای این موضوعه. ولی ما می خواستیم یک کار خیلی باورنکردنی با این قصه انجام بدیم. بن، دروازه‌ای برای مخاطبینه برای بازگشت به آرکام، شهر گاتهام، و ابزار ماست برای کشف گودی های جدید ذهن جوکر.

در آخر لمیر تایید کرد که در این عنوان شاهد هیچگونه تم عاشقانه و رمانتیکی نخواهیم بود:

جوکر ذاتاً یه قهرمان یا ضد قهرمان نیست، اون شکل حقیقی شیطانه، و من همیشه کمی با هوادار هایی که می خوان تم های عاشقانه به این کاراکتر اضافه کنن مشکل داشتم، حتی با وجود اینکه مسئله همینه. Killer Smile داستانیه در مورد اینکه جوکر واقعاً تا چه حد تاریکه و اینکه چقدر دعوت اون به جمع خانواده خطرناکه و آره، ما می خوایم مردم حس کنن هر ایده‌ای که تابحال در رابطه با جوکر داشتن حتی به چیزی که اون واقعاً هست نزدیک هم نمیشه.

این عنوان در تاریخ ۳۰ اکتبر سال میلادی جاری شروع به انتشار خواهد کرد و دارای سه قسمت خواهد بود.

دومین عنوانی که جف لمیر برای زیرمجموعه‌ی بزرگسالانه‌ی دی سی خلق خواهد کرد، The Question: The Deaths of Vic Sage می باشد. اشخاصی چون دنیس کوآن، بیل سینکویچ و کریس سوتومایور او را همراهی خواهند کرد. این عنوان در رابطه با نسخه‌ای از قهرمان نامبرده می باشد که هر بار پس از مرگ، دوباره در خانه‌ی خود در شهر هاب به زندگی باز می گردد.

The Question: The Deaths of Vic Sage

لمیر در رابطه با شخصیت کوئسشن گفت:

در ورژن استیو دیتکو از این کاراکتر، این مرد به جامعه‌اش وابسته‌ست، ولی در اعماق قلبش، داستان ها همیشه وجود داشتن و در رابطه با پیدا کردن هویت هستن. در حال حاضر خشم زیادی توی جامعه‌ی ما فراگیر شده که باعث میشه مردم نتونن از زاویه‌ی دیگه‌ای به مسائل نگاه کنن. و کاراکتری مثل کوئسشن می تونه به عنوان یک نماد ماجراجویی‌اش رو آغاز کنه و به همین شکل طیف های خاکستری رو به دنیای خودش بیاره، اون هم در حالی که داستانش آشکار میشه.

این عنوان از ۲۰ نوامبر منتشر می شود و طی چهار قسمت به چاپ خواهد رسید.

17 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments