از عنوان جدید Joker/Harley: Criminal Sanity رونمایی شد

ایمپرینت Black Label زیر مجموعه‌ای بزرگسالانه از سری کمیک های دی سی می باشد که هنرمندان کهنه کار و حتی کم تجربه‌ی عرصه‌ی کمیک می توانند در آن با آزادی نسبی‌ای که در اختیار دارند داستان های خود را به تصویر بکشند. تا به الان عناوین این زیرمجموعه از محبوبیت و کیفیت خوبی برخوردار بوده‌اند و توانستند نظر مثبت منتقدان و مخاطبین را دریافت کنند. حال انتشارات دی سی از عنوانی جدید برای این زیرمجموعه رونمایی کرده است که علاوه بر میزبانی از دو شخصیت محبوب و پر طرفدار، اسامی جالبی در آن به چشم می خورد.

آن طور که بنظر می آید، پاییز امسال باید منتظر داستانی متفاوت از نحوه‌ی آشنایی هارلی کویین و جوکر باشیم، آن هم با انتشار یک مینی سری با نام Joker/Harley: Criminal Sanity که توسط کامی گارسیا به رشته‌ی تحریر در آمده و هنرمندانی همچون مایک میهیو و میکو سوایان وظیفه‌ی طراحی آن را برعهده دارند. این عنوان روایتگر داستان هارلین کویینزل، روانپزشک قانونی است که از سوی دپارتمان پلیس گاتهام مامور می شود تا جلوی یک قاتل سریالی با نام جوکر را بگیرد.

Joker/Harley: Criminal Sanity

دن دیدیو، از سردبیران انتشارات دی سی در رابطه با این مینی سری گفت:

وقتی که کامی [گارسیا] ایده‌ی به نمایش گذاشتن مشخصات روانیِ یکی از رازآلود ترین و خطرناک ترین انسان های جهان دی سی رو با ما در میون گذاشت، ما واقعا احساس کردیم که این ایده تازه و خاصه. کامی [گارسیامایک [میهیو] و میکو [سوایان] به خوبی مراقب خواهند بود تا مطمئن بشن که معمای میان جوکر و هارلی بی عیب و دست نخورده باقی بمونه، اونم در حالی که داستانی متقاعد کننده و فراموش نشدنی‌ای روایت می کنن. این سری دقیقاً از همون دست داستان های مستقل و خاصیه که برای ایمپرینت Black Label عالی‌اند، داستانی که امیدواریم چه هوادار های قدیمی و چه هوادار های جدید این شخصیت ها رو راضی کنه.

کامی گارسیا نویسنده‌ی رمان گرافیکی Teen Titans: Raven می باشد که متعلق به زیر مجموعه‌ی DC Ink است. میهیو نیز به خاطر کار بر روی سری کمیک های Star Wars و طراحی کاور های واریانت برای دو انتشارات مارول و دی سی شناخته می شود و همچنین سوایان نیز در پروژه‌ی Deathmate با جف لمیر همکاری داشته است. گارسیا در رابطه با این عنوان چنین گفت:

هیچ شخصیتی دلهره آور تر از جوکر نیست. اون یکی از پیچیده ترین قاتل های روانیه که تابحال خلق شده. من می خواستم جوری پروژه رو پیش ببرم که انگار جوکر یک شخص واقعیه، یک روانی عاقل و باهوش، که به این خاطر که دوست داره آدم می کشه، نه به خاطر توهمات روانی. به شخصه نسخه‌ی عاقل جوکر، که شبیه گارسی جان وین و تد باندی باشه، برام بیشتر ترسناکه. در این عنوان هارلی تنها شخصیتیه که ابتکار و قابلیت های لازم برای شکار جوکر رو داره، ولی با آغاز تحقیقات، اون باید با شیاطین درون خودش هم مواجه بشه.

با توجه به موقعیت داستان می توان این عنوان جدید را به بازسازی‌ای از کمیک Mad Love نسبت داد که پس از گذشت چندین سال با فرمی جدید قرار است داستانی مشابه اما مفصل تر را روایت کند. مینی سری Joker/Harley: Criminal Sanity طی ۹ قسمت و از دوم اکتبر (۱۰ مهر) سال جاری میلادی به صورت ماهیانه منتشر خواهد شد.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments