جف جانز از ریاست بخش سرگرمی و خلاقیت کمپانی DC استعفا داد!

شوکه کننده ترین و در عین حال بهترین خبر ممکن برای کمپانی دی سی! بله، درست متوجه شدید! جف جانز، یکی از خلاق ترین و برجسته ترین نویسنده های حال حاضر دنیای کمیک از ریاست پر مشغله‌ی بخش سرگرمی و خلاقیت کمپانی دی سی استعفا داده است!

استعفای جف جانز از ریاست بخش سرگرمی و خلاقیت کمپانی دی سی!

جف جانز و جیم لی

البته جای نگرانی نیست؛ خبر خوب این است که پس از جف جانز، جیم لی قرار است ریاست بخش سرگرمی و خلاقیت DC Entertainment را برعهده بگیرد و البته در کنار دن دیدیو هم چنان به عنوان پابلیشر، در انتشارات دی سی مشغول خواهد بود.

جف جانز دلیل اصلی کناره گیری خود را به خاطر مشغله زیاد و وقت کافی نداشتن برای پروژه های نویسندگی خود اعلام کرد و گفت: “من یه نقشی رو توی دی سی اینترتینمنت به دست گرفتم فقط به این خاطر که من این شخصیت ها و این یونیورس رو بیشتر از هر چیزی دوست داشتم.”
او در ادامه صحبت هایش گفت: “اما، من میخواستم روزهام رو صرف نوشتن کنم و توی مجموعه باشم. من خیلی هیجان دارم تا برگردم به کارایی که نقش خلاقانه تری دارن. این یه کار رویایی برای پروژه های رویاییه، که حتی باعث دست یافتن به بخش عمیق ترِ پانتئون عظیم شخصیت های دی سی میشه.”

فیلم سپاه فانوس های سبز

البته جف جانز بعد از کناره گیری از پست ریاست، قرار است طبق قرارداد جدید خود با کمپانی برادران وارنر، شرکت فیلمنامه نویسی خود به نام Mad Ghost Productions را راه اندازی کند و با این کار او می تواند روی پروژه های سینمایی، تلویزیونی و کمیک بوکی بیشتری کار کند. لازم به ذکر است که او هم چنان به کار خود در کمپانی دی سی، پر قوت تر از همیشه ادامه خواهد داد و هم چنین روی تعداد زیادی از فیلمنامه های DCEU کار خواهد کرد و بسیاری از آنها از جمله فیلمنامه‌ی گرین لنترن کورپس را شخصاً خواهد نوشت و تازه تهیه کننده این فیلم نیز خواهد بود. او هم چنین تایید کرد که در این فیلم هم شخصیت هل جوردن و هم شخصیت جان استوارت حضور خواهند داشت.

پروژه The Killing Zone

جف جانز در ادامه از لیست بلندبالای خود برای نوشتن کمیک در کمپانی دی سی رونمایی کرد. او یک لیبلِ Pop-up جدید را برای دی سی کار خواهد کرد که The Killing Zone نام دارد. غیر از این پروژه او می خواهد کمیک های بسیاری را بنویسد. او هم چنین اشاره کرد که می خواهد سری جدیدی را برای شخصیت شزم خلق کند! و هم چنین روی کمیک ۱۲ قسمتی ساعت قیامت وقت بیشتری را خواهد گذاشت و البته (!) به زودی قرار است که معمای سه تا جوکر در دنیای دی سی را حل کند! و البته اگر یادتان باشد، قرار بود که برای این کار او با جیسون فابوک همراه شود.

جف جانز حتی اعلام کرد که بعد از استعفای خود نقش بیشتری را در پروژه های لایو اکشن (سریالی) دی سی ایفا خواهد کرد؛ مخصوصاً در سرویس استریم کمپانی دی سی که به تازگی رونمایی شده و قرار است در ماه آگوست در دسترس قرار گیرد.

البته او سر کار های قبلی خود از جمله تهیه کنندگیِ قسمت دوم فیلم واندرومنِ پتی جنکینز، که قرار است نوامبر سال ۲۰۱۹ اکران شود باقی خواهد ماند و هم چنین به عنوان دستیار نویسنده و تهیه کننده اجرایی بروی فیلم آکوامنِ جیمز وان که ۲۱ دسامبر امسال روی پرده سینما می رود کار خواهد کرد.

جیم لی و دن دیدیو در مورد بازگشت جف جانز ابراز خوشحالی کردند و گفتند: “اصلاً نمی تونیم صبر کنیم تا ببینیم اون می خواد بعد از این اتفاق چیکار کنه!” هم چنین در ادامه افزودند: “پروژه های جدید مون که قراره با هم روی انتشار شون کار کنیم حتماً درجه یک هوادارا خواهند شد.”

خبر استعفای جف جانز از یک جهت خبری بسیار خوب و از یک جهت هم باعث تعجب است زیرا که در این میان یک نکته‌ی مهم مورد توجه قرار گرفته و آن نکته این است که جف جانز دقیقاً ۵ روز بعد از استعفای خانم دایان نلسون، مدیرکل کمپانی DC Entertainment، و خارج شدن وی از کمپانی برادران وارنر (با میل خودش و به دلایل نامعلوم) از این سِمَت استفعا داده است!

6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments