اسپایدرمن باری دیگر به دنیای سینمایی مارول بازگشت

خبر جدایی اسپایدرمن از دنیای سینمایی مارول و بهم خوردن توافق میان دو کمپانی دیزنی و سونی، غوغای عجیبی را در فضای مجازی برپا کرد. این خبر به نوعی بود که بی شک سبب ناراحتی بسیاری از هواداران شد و نوید یک سراشیبی را برای فیلم های بعدی اسپایدرمن با بازیگری تام هالند می داد. اما خوشبختانه هواداران اسپایدرمن فرصت خواهند کرد تا ادامه‌ی داستان این شخصیت محبوب را در دنیای سینمایی مارول دنبال کنند و باری دیگر، نظاره‌گر گشت و گذار او در این دنیای سینمایی باشند. در ادامه به تمامی اطلاعات، حواشی و جزییات بازگشت اسپایدرمن به دنیای سینمایی مارول خواهیم پرداخت.

آن‌طور که بنظر می آید، کوین فایگی از استودیو مارول و ایمی پاسکال از کمپانی سونی با یکدیگر کنار آمده‌اند تا فیلم سوم اسپایدرمن را تهیه کنند. هم‌چنین لازم به ذکر است که این شخصیت بعد از سومین فیلم اختصاصی خود، در یک فیلم دیگر نیز حضور خواهد داشت که به حضور او در فیلم هایی چون جنگ داخلی (Civil War) و جنگ بی نهایت (Infinity War) شباهت دارد. در ادامه می توانید شاهد اظهار نظر فایگی و پاسکال، در متن بیانیه‌ای که پیرو این خبر منتشر شده است باشید:

کمپانی سونی پیکچرز و والت دیزنی بسیار مفتخر هستند تا در چنین روزی اعلام کنند که استودیو مارول و سرپرست آن، کوین فایگی، سومین فیلم از مجموعه‌ی Spider-Man: Homecoming را با هنرنمایی تام هالند تهیه خواهند کرد. این فیلم در تاریخ ۱۶ جولای سال ۲۰۲۱ میلادی (۲۵ تیر ۱۴۰۰) اکران خواهد شد. همانطور که در قرارداد ذکر شده است، اسپایدرمن در یک فیلم دیگر از کمپانی مارول نیز حضور خواهد داشت. ایمی پاسکال نیز همراه با استودیو پاسکال پیکچرز به عنوان تهیه کننده حاضر خواهد بود، همانطور که برای دو فیلم قبلی اسپایدرمن چنین بوده است.

کوین فایگی عنوان کرد:

هیجان زده‌ام که ماجراجویی اسپایدی در دنیای سینمایی مارول ادامه پیدا می کنه، هم‌چنین هم من و هم تمام کسانی که در استودیو مارول کار می کنن واقعاً ذوق‌زده هستیم که می تونیم روی این ماجراجویی کار کنیم. اسپایدرمن یک نماد و یک قهرمان قدرتمنده که هواداران مختلفی در تمامی سنین و در کل جهان داره. و همین‌طور بنظر میاد که تنها ابرقهرمانی باشه که قدرت سفر به مجموعه های سینمایی متفاوت رو داره، پس از اون‌جایی که سونی به ساخت فیلم های خودش از دنیای اسپایدرمن ادامه میده، هیچ‌وقت نمیشه فهمید که چه اتفاقاتی در آینده انتظار ما رو می کشن.

ایمی پاسکال نیز چنین گفت:

این [اتفاق] فوق العاده‌ست! داستان پیتر پارکر در فیلم دور از خانه به نقطه‌ای دراماتیک رسید و من واقعاً توی پوست خودم نمی گنجم که همه‌ی ما قراره برای ادامه دادن ماجراجویی اون همکاری کنیم. این همکاری برای فرنچایز، هر دو کمپانی [سونی و دیزنی] و هواداران به عنوان یک برد محسوب میشه و من به شدت از ادامه دادن این همکاری خوشحالم.

بازگشت اسپایدرمن به دنیای سینمایی مارول، واکنش هایی نیز به همراه داشت که از آن ها می توان به ابراز رضایت تام هالند در فضای مجازی اشاره کرد، و یا بازیگر فیلم Shang-Chi، سیمو لیو که با انتشار تصویری از همکاری این دو شخصیت به شیوه‌ی خود واکنش نشان داد. حتی دواین جانسون نیز شادی خود را نسبت به این خبر ابراز کرد. فیلم بعدی اسپایدرمن درست در سالی اکران خواهد شد که مارول سه فیلم دیگر نیز برای اکران دارد؛ فیلم هایی چون Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings و Doctor Strange in the Multiverse of Madness و Thor: Love and Thunder که هر کدام بخشی از جهان مارول را گسترش می دهند.

اسپایدرمن

اکنون که این شخصیت به وضعیت پیشین خود بازگشته است، باید دید که آیا جان واتس برای کارگردانی قسمت بعدی بازخواهد گشت یا شخص دیگری جایگزین او خواهد شد؟ برخی شایعات خبر از بازگشت او می دهند، اما تا به این لحظه هیچ چیز قطعی نمی باشد. هم‌چنین آینده‌ی شخصیت اسپایدرمن پس از این دو فیلم نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در صورت ادامه یافتن داستان این شخصیت در استودیو مارول، ممکن است قرارداد تازه‌ای بسته شود و در غیر این صورت بعید نیست که راه این شخصیت محبوب از دیگر ابرقهرمانان مارول جدا شود.

جریان جدایی او به حدود یک ماه پیش باز می گردد. گفته می شود که دیزنی خواستار دریافت ۵۰ درصد از سود حاصل از فروش فیلم های اسپایدرمن بوده است که توسط سونی مورد قبول واقع نشده و از همین رو، این کمپانی تصمیم گرفت تا قرارداد خود را با دیزنی لغو کند. مدتی بعد شایعه شد که کمپانی اپل خواستار خرید استودیو سونی پیکچرز می باشد که در آن صورت سونی به کمپانی دیزنی تعلق می گرفت و اسپایدرمن نیز به دنیای سینمایی مارول باز می گشت.

همانطور که پیش تر گفته شد، قسمت بعدی سری فیلم های اسپایدرمن که هنوز نام مشخصی ندارد، در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۲۱ (۲۵ تیر ۱۴۰۰) اکران خواهد شد.

3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments