اسکار ۲۰۱۸: نامزدی ۲ فیلم کمیک بوکی در نودمین مراسم اسکار

آکادمی جوایز اسکار در طی چند روز گذشته، نامزد های خود را برای نودمین مراسم اسکار در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد و در بین آن ها نامزدی دو فیلم کمیک بوکی نیز به چشم می خورد.

در میان نامزد های اعلام شده، فیلم لوگان (Logan) به کارگردانی “جیمز منگولد”، که آخرین نقش آفرینی بازیگر دوست داشتنی، “هیو جکمن” در نقش ولورین بود، موفق شد نامزدی بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی را کسب کند. هم چنین سری دوم فیلم های محافظین کهکشان (Guardian of The Galaxy) به کارگردانی “جیمز گان” و با نقش آفرینی بازیگرانی همچون “کریس پرت”، “زوئی سالدانا” و “کرت راسل” موفق شد نامزد کسب جایزه اسکار در بخش “بهترین جلوه های ویژه” شود و در این بخش می بایست با فیلم های بلید رانر ۲۰۴۹ (Blade Runner 2049)، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای و جنگ برای سیاره میمون ها بر سر کسب جایزه رقابت کند.

در بخش های دیگر نیز فیلم شکل آب (The Shape of Water) درام فانتزیِ “گیرمو دل تورو” موفق شد با ۱۳ نامزدی در بخش های مختلف توانست عنوان بیشترین نامزدی در زمینه های مختلف در مراسم اسکار امسال را از آن خود کند.  مهم ترین زمینه هایی که شاهکار آقای دل تورو در آن ها نامزد شده عبارتند از: بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر کمکی مرد، بهترین بازیگر کمکی زن.

علاوه بر این فیلم های مرا به نام خود صدا بزن، دانکرک (Dunkirk)، لیدی برد (Lady Bird) و سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) موفق به کسب نامزدی در زمینه های مختلف شدند.

از اتفاقات غافلگیر کننده‌ی مراسم امسال هم میتوان به نامزدی فیلم برو بیرون (Get Out) در بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر نقش اول مرد اشاره کرد.

مراسم اهدای جوایز اسکار در روز ۴ مارس ۲۰۱۸ معادل با ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. مجری برنامه نیز اجرا کننده تلویزیونی معروف “جیمی کیمل” می باشد.

3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments