اطلاعاتی تازه از قسمت ۱۲ سری The Green Lantern منتشر شد

نیازی به گفتن نیست که گرنت موریسون تا چه حد در نویسندگی تبحر دارد. آثار او خود مدارکی می باشند برای اثبات این امر که موریسون از نویسندگان طلایی و برتر صنعت کمیک به شمار می رود. این نویسنده مدتی پیش با آغاز عنوان The Green Lantern شخصیت هل جوردن را به مرحله‌ای جدید رساند و داستانی عجیب اما شگفت انگیز را آغاز کرد. به تازگی اما انتشارات دی سی با به اشتراک گذاشتن خلاصه‌ای از قسمت دوازدهم این سری، اطلاعات اندکی منتشر کرده است که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

خلاصه‌ای که از داستان قسمت ۱۲ سری The Green Lantern منتشر شده بدین گونه است:

The Green Lantern

The Green Lantern #12
نویسنده: گرنت موریسون
طراح و طراح کاور: لیام شارپ
طراح کاور واریانت: رایلی راسمو

فانوس سبز سقوط خواهد کرد! نقشه های پلیدانه‌ای که از قسمت اول شاهد آن ها بودیم با دقت پیش رفته و به نقطه‌ی اوج رسیده‌اند. با شکست خوردن سپاه فانوس سبز، صفحات پایانی این قسمت، مبارزه‌ی هل جوردن و همزاد خود را به تصویر خواهند کشید. و البته لحظه‌ای که تمام دنیای دی سی را به لرزه در خواهد آورد. این اتفاق تا چه حد برای هل و سپاه فانوس سبز بد خواهد بود؟ ماه آینده شاهد انتشار قسمت ۱۳ سری The Green Lantern نخواهیم بود… اما گرنت موریسون در حال خلق کردن قسمت بعدی این داستان می باشد که به زودی منتشر خواهد شد! هرچند که دیگر نام فانوس سبز را یدک نمی کشد. البته با وجود اتفاقات این قسمت، مگر می تواند بکشد؟


همان طور که مطالعه کردید این قسمت قرار است نقش بزرگی را در این سری، و کل جهان دی سی ایفا کند. چند خط پایانی این متن به خودی خود تئوری ها و نظریات بسیاری را به ذهن هواداران می آورد. عده‌ای بر این باورند که ممکن است دوباره شاهد مرگ هل جوردن باشیم. هرچند این تئوری توسط عده‌ی دیگری رد شده و گفته می شود که با وجود مرگ جنجالی این شخصیت و حمل پارالاکس به مدتی طولانی، انتشارات دی سی چنین ریسکی را نمی پذیرد.

یکی دیگر از تئوری های موجود، نابودی سپاه فانوس سبز می باشد؛ با اینکه این تئوری، نظریه‌ای بلند پروازانه است اما اگر هل جوردن به عنوان شخصیت اصلی باقی بماند و فقط نام فانوس سبز را در اختیار نداشته باشد، چندان بعید نیست؛ مخصوصاً که قرار است شاهد اتفاقی باشیم که کل جهان دی سی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. البته این امکان نیز وجود دارد که جوردن حلقه‌ی خود را نیز از دست بدهد و از سپاه فانوس سبز خارج شود. همچنین ممکن است این داستان در واقع دارای یک فرم گلچین شده باشد و پس از چند قسمت، موریسون شخصیت دیگری را جایگزین کند و یا آنکه قسمت ۱۳ تنها به عنوان یک استثنا نام دیگری داشته باشد و از قسمت ۱۴ دوباره با نام The Green Lantern منتشر شود. با این حال، باید تا دوم اکتبر سال میلادی جاری منتظر ماند و دید که در این قسمت شاهد چه وقایعی خواهیم بود.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments