تاریخ انتشار و اطلاعات جدیدی از کمیک Batman/Catwoman منتشر شد

از جدیدترین اثر «تام کینگ» برای شخصیت «بتمن» مدت‌ها پیش رونمایی شده بود. اما به دلایل نامشخصی، مینی‌سری ۱۲ قسمتی Batman/Catwoman هیچ‌گاه صاحب یک تاریخ انتشار رسمی نشد. اکنون پس از گذشت همه‌ی آن روزها و همچنین ظهور ویروس کرونا، سرانجام اطلاعاتی تازه و همین‌طور تاریخ انتشار رسمی این مینی‌سری مشخص شده است.

مینی‌سری Batman/Catwoman به رابطه‌ی عاشقانه‌ی میان «بروس وین» و «سلینا کایل» اختصاص دارد و به اکتشاف میان آن، در سه دوره‌ی زمانی متفاوت می‌پردازد. گذشته؛ جایی که برای نخستین بار بروس و سلینا با یکدیگر ملاقات کردند، حال و آینده‌ای دوردست. همچنین خالی از لطف نیست که ذکر شود شخصیت «جوکر» و «آندریا بئومانت» که طرفداران با نام فنتزم (Phantasm) او را می‌شناسند نیز در این اثر حضور می‌یابند. این مینی‌سری جدای انتشار رسمی‌اش، یک شماره‌ی اضافه و ویژه خواهد داشت که در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شود.

کاور قسمت اول مینی‌سری Batman/Catwoman

اما هنوز توضیحات دیگری از این مینی‌سری وجود دارد. به عنوان مثال، در آن «آینده‌ی دوردست»، داستانی روایت می‌شود که طی آن بروس وین مُرده است و سلینا تشنه‌ی گرفتن انتقام می‌باشد. در این‌باره به توضیح رسمیِ انتشارات دی سی بسنده می‌کنیم.

در این داستان آینده‌ای دوردست وجود دارد؛ جایی که پس از یک ازدواج طولانی و شاد، بروس وین فوت می‌کند. سلینا کایل تصمیمش را برای گرفتن انتقام می‌گیرد، آن هم بدون ناراحتی از این بابت که با مخالفت‌های همیشگی بروس وین مواجه شود.

دیگر داستان‌ها اما همان‌طور که ذکر شد، در گذشته و زمان حال به وقوع می‌پیوندند. اما زمان حال یک ویژگی دارد که آن را نسبت به دو دوره‌ی زمانی مجاور خود خاص می‌کند. در زمان حال، اتحاد و همبستگی میان بروس و سلینا با ظهور یکی از دشمنان قدیمی بتمن مورد تهدید قرار می‌گیرد؛ آندریا بئومانت، معروف به فنتزم! همچنین گفته می‌شود که یکی از اعمال جوکر که در گذشته مرتکب آن شد، تاثیرات و پیامدهای مهم و بسزایی را در زمان حال و آینده بر جای می‌گذارد.

نخستین حضور شخصیت فنتزم به انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm بازمی‌گردد. او دختری بود که دلباخته‌ی بروس وینِ جوان شد، اما پس از به قتل رسیدن پدرش توسط گانگسترها، بروس را ترک کرد؛ در واقع گانگستری که در آینده تبدیل به جوکر شد. به همین سبب، آندریا سال‌ها بعد به گاتهام بازمی‌گردد تا مجازات قتل پدرش را در قالب شخصی با نام فنتزم بگیرد. همچون «هارلی کوئین»، این شخصیت نیز از آن دسته کاراکترها محسوب می‌گردد که از دنیای انیمیشن وارد صنعت کمیک شده‌اند.

قسمت اول این مینی‌سری، در تاریخ یکم دسامبر (۱۱ آذر) به نویسندگی تام کینگ و طراحی «کلی مان» به عنوان اثری از زیرمجموعه‌ی بلک لیبل منتشر می‌شود. همچنین کاور واریانت این شماره را «جیم لی» طراحی کرده است.

7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
batman enemies

ممنون برای پوشش این خبر ممکنه این اتفاق بعد جوکر وار هست یا نه چون ممکنه بعد از جوکر وار بتمن بمیرد ( شاید واقعا نمیره بلکه مردم گاتهام و متحدانش فکر کنند که مرده ) فنتزم خیلی خوبه وارد داستان های بتمن بشه ولی ای کاش زود تر وارد کمیک می شد به هرحال جالبه چون داستان عالی پشتش است و خصومت شخصی با جوکر و جرم و جنایت دارد همچنین این شخصیت نیز مانند سلینا عاشق بروس هست . حال ببینیم آیا فنتزم مانند انیمیشن اش شخصیت پردازی عالی هست یا نه

امیررضا شکری

این کمیک روی سریِ اختصاصیِ بتمن تاثیر نمیزاره. یعنی یک جورایی مثلِ اکثرِ آثارِ جف لوب مستقله. ضمنِ اینکه بتمن بعد از جوکر وار نمیمیره. پیش نمایشِ و کاورِ قسمت ۱۰۱ و ۱۰۲ اومده بیرون توشون بتمن زنده است. توی دیتکتیو کامیکس هم بعد از جوکر وار زنده است. احتمال میره که توی جوکر وار، جوکر بمیره. چون که طبقِ خلاصه ای که اومده، بعد از جوکر وار مردمِ گاتهام خواستارِ آزادیِ پانچلاین اند! خب اگر جوکر هم باشه میخوان اون هم آزاد شه حتما دیگه:)) یا شاید هم مثلا بیوفته توی دریایی چیزی، بعد گم و گور بشه، فکر… مطالعه بیشتر »

batman enemies

ممنون برای پاسخگویی . به نظرم جوکر بعد جوکر وار زنده می مونه ولی همه حتی بتمن فکر می کنند مرده و شاید یک جسد از جوکر پیدا بشه که مال جوکر نباشه برای سردرگمی بتمن و پلیس گاتهام باشه مثل دفعه های قبل یا به احتمال زیاد همین طور که گفتید تو دریا گم بشه و بعد چند مدت دوباره سروکله جوکر پیدا بشه.

Alpheus

بتمن ریبرث را من تا قبل از جوکر وار خوانده ام و جوکر وار را بعد از خواندن بقیه کمیک هایی که ذخیره کردم خواهم خواند. اگر اشتباه نکرده باشم سالیانه دوم بتمن درمورد رابطه بتمن و کتوومن در آینده دور (در واقع یک یونیورس دیگه) بود. داستان خیلی خوبی بود و خوشحال شدم این سری به نوعی ادامه اون داستان را هم دنبال می کند. سالیانه سوم بتمن ریبرث هم درمورد گذشته آلفرد بود و آن هم بسیار زیبا بود. سالیانه های خیلی خوبی در سری بتمن داشتیم.

ارشیا بشیری

یونیورس دیگه نبود. همین یونیورس اصلی بود ولی تایم لاین متفاوتی داشت.

Alpheus

خیلی ممنون بابت تصحیح. من باور نمی کنم بقیه نویسنده های دیسی راه این تایم لاین را ادامه بدهند. حق با شما است چون به تازگی متوجه خبر باردار شدن کتوومن در کمیک هشتاد سالگی کتوومن شدم پس حرف شما درست است. (خطر اسپویل کمیک سالیانه دوم بتمن) . . . ما به نوعی مرگ بتمن در آینده را دیدیم و برایم جالب است که ببینم روزی دیسی شخصیت هایش سن هایشان بالا برود و تا آن زمان مرگ بتمن برسد. (البته دوست ندارم که یهویی این اتفاق رخ بدهد و حداقل مثلا ده سال یا پانزده سال بعد با… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

ببینید در واقع هیچ‌وقت آینده‌ی واقعی نشون داده نمی‌شه. چون آینده به موازات گذشته و حال تغییر می‌کنه. اون آینده‌ای که نمایش داده می‌شه صرفاً براساس اون جریانات حاضره. حالا ممکنه بعدها مرگش رو تغییر بدن و بگن مرگ طبیعی نبوده. یا هر چیز دیگه‌ای. این حرف‌تون هم کاملاً درسته. به نظر من هم باید یه روند کامل طی بشه و بعدش ریبوت کنن. یعنی ما ببینیم که بروس وین و شخصیت‌های دیگه به میانسالی می‌رسن و پیر می‌شن و بچه‌هاشون جاشون رو می‌گیرن و بعد از دیدن چنین چیزی ریبوت انجام بشه ولی متاسفانه نه مارول و نه دی… مطالعه بیشتر »