اطلاعاتی تازه از سریال Green Lantern منتشر شد

سریال فانوس سبز (Green Lantern)، یکی از مورد انتظارترین سریال‌های پیشِ روی دی سی می‌باشد که قرار است ما را با قهرمانان زمردین جهان دی سی در ماجراجویی‌هایشان همراه کند. هواداران انتظار داشتند که در جریان مراسم DC Fandome اطلاعاتی از این سریال منتشر شود و عطش آن‌ها را برای تماشای آن بیشتر کند، اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداد و تا به امروز، تنها چیزی که هواداران در اختیار داشتند شایعات متعدد بود. اما حالا با انتشار اخبار رسمی و تازه، تماشاگران اندکی بیشتر می‌دانند که با چه چیزی روبه‌رو خواهند بود.

فصل اول این سریالِ ۱۰ قسمتی توسط «گرگ برلانتی» تهیه و به دست سث گراهام اسمیت (از عوامل The Lego Batman Movie و It) ساخته خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا این سریال داستان مجزای خود را خواهد داشت و یا به یکی از یونیورس‌های سینمایی دی سی مرتبط است. در معرفی رسمی سریال این‌گونه می‌خوانیم:

سرویس HBO Max به همراه کمپانی‌های دی سی، برلانتی پروداکشنز و برادران وارنر، اقتباسی برجسته از کمیک‌هایی نمادین را تقدیم شما خواهد کرد؛ یک ماجراجویی عظیم که وسعت آن به دهه‌ها و کهکشان‌های بسیار کشیده می‌شود. سریال فانوس سبز داستان چندین فانوس سبزِ متفاوت را بیان خواهد کرد؛ کسانی همچون «گای گاردنر»، «جسیکا کروز»، «سایمون باز»، آلن اسکات (اولین فانوس سبزِ تاریخ و یک مرد همجنس‌گرا) و بسیاری دیگر. شخصیت‌های محبوبی مثل «سینسترو» و «کیلوواگ» هم در سریال حضور خواهند داشت و شاهد چندین کاراکتر تازه نیز میان سپاه فانوس‌های سبز خواهیم بود.

آنچه که توجه بسیاری را در نگاه اول جلب می‌کند، غیبت «هال جوردن»، «جان استوارت» و حتی «کایل راینر» می‌باشد که این ایده را به هواداران داده است که شاید در فصل‌های بعدی و یا فیلم اختصاصی فانوس سبز شاهد این کاراکترها باشیم. هرچند که طبق شایعات، به مراتب، نام هال جوردن طی سریال به گوش خواهد رسید.

آلن اسکات و اعضای سپاه فانوس سبز

شورانر سریال، سث گراهام اسمیت، به‌خاطر نوشتن رمان‌هایی چون «آبراهام لینکلن: شکارچی خون‌آشام» و «غرور و تعصب و زامبی‌ها» شهرت دارد. وی به همراه مارک گوگنهایم (از نویسندگان سریال‌های CWverse و فیلم Green Lantern) فیلمنامه‌ی سریال را خواهد نوشت. پیش از این گفته می‌شد که «جف جانز» قرار است از عوامل سریال و فیلم فانوس سبز باشد که به‌نظر می‌آید با جنجال‌های پیش آمده چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. همین‌طور لازم به ذکر است که گرگ برلانتی این سریال را بزرگ‌ترین سریال دی سی معرفی کرده بود.

11 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیررضا شکری

عجیبه واقعا. نه هال، نه کایل، نه جان. هیچ کدوم نیستن تو فیلم:) سه تا فانوسِ سبزِ اصلیِ دیسی اینهان:)
جسیکا کروز و سایمون باز که تازه خلق شدن. کلا داستانِ خوب به اون صورت ندارن. بعد مثلا قضیه ی خلقتِ جسیکا کروز به صورتیِ که خیلی کار داره برای روایتش. هم باید جاستیس لیگ باشه. هم سندیکا. تازه اون وسط مولتیورس رو هم باید شرح بدن. کلا درک نکردم چرا دارن اینکار رو میکنن. تازه آلن اسکات هم توی فیلم هست:) توی فیلی که مربوط به سپاهِ فانوسِ سبزه.

آرمان صفا

آلن اسکات (اولین فانوس سبزِ تاریخ و یک مرد همجنس‌گرا) 
چی بگیم والا؟ زورشون زیاده دیگه

امیررضا شکری

مشکل اینجاست که آلن اسکات اصلا همجنسگرا نیست:) همجنسگرا کردنش. اصلا تا قبلِ نیو۵۲ همونطور که خودتم میدونی چنین چیزی نبود. توی داستان های earth 2 به صورتِ یک دو جنسگرا دراومد. اصلا میتونستن که به این موضوع کاری نداشته باشن چون توی یک دنیای موازی بود:) ضمنِ اینکه شخصیتی که درگدشته اصلا چنین تمایلی نداشته رو به چنین شخصی تبدیل کنند خیلی آسیب زننده است. مثلا همین آلن اسکات دوتا بچه داره:) بعد الآن همجنسگرا شده:***

آرمان صفا

کلا شخصیت‌های زمین۲ دوران نیو ۵۲، همه‌شون باهم، مفت نمی‌ارزیدن. شخصیت‌های مسخره با لباس‌های بی‌خود. پسر الن اسکات همجنس‌گراس البته. چوب این کارهار رو می‌خورن، چون تاثیر عکس خواهد داشت. کمیک‌فن‌ها هم خیلی حساسن روی شخصیت‌های مورد علاقه‌شون. نفرت‌ورزی رو دارن با این کار‌ها بیشتر می‌کنن. و این یه جور اعتراف به این موضوعه که یه ابرقهرمان همجنس‌گرای اوریجینال به خودی خود جذاب نیست و باید از یه قهرمان دیگه‌ مایه گذاشت تغییرات اینجوری بی‌احترامی به طرفدارهای کمیک بوکه. ولی در کل خبر خوبیه که هل جوردن نیست. من امید.وارم سینسترو هم نباشه. تلویزیون هیچ‌وقت عظمت سینما رو نخواهد داشت.… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

سال ۸۶ که کتاب آخر هری پاتر اومد، یه همچین داستانی رو هم رولینگ سر شخصیت آلبوس دامبلدور پیاده کرد. قشنگ گذاشت کتابش تموم بشه و بعد گفت دامبلدور همجنس‌گراس.
خیلی حامی حقوق فلان اقلیت بودی، همون اول اعلام می‌کردی.

امیررضا شکری

آره واقعا. اصلا کارش جالب نبود. من خودم اصلا به این حرفِ رولینگ کاری ندارم و اصلا به ذهنیتی که از دامبلدور توی مغزم شکل گرفته واردش نمیکنم. چون اصلا اون دامبلدوری که رولینگ توی کتاب تعریف کرده بود اینطوری نبود. حتی هیچ جای کتاب به این موضوع کوچک ترین اشاره ای هم نشد. رولینگ فقط به این خاطر این حرف رو زد تا شاید دو نفر به مخاطبانِ کتاب اضافه بشن. یک چیزِ مزخرف بود. اگر از همون اول این موضوع رو اعلام میکردم قابلِ درک تر بود. ولی بعید میدونم که دامبلدور انقدر محبوب میشد. صبر کرد اول… مطالعه بیشتر »

Amirv77

گای گاردنر سرور همشونه 🙂

batman enemies

خیلی ممنون برای پوشش خبر . ای کاش هال و جان بودند نه جسیکا و سایمون که تازه آمدند و تازه دارند شکل می گیرند و یک داستان خوب هم ندارند . گای هم هست خیلی ازش بدم می آید خیلی مسخره و دلقک است و آلن ⁦⁦:-(⁩⁩ واقعا !!! یعنی بهتر از این سراغ نداشتند حداقل جایش کایل را می آوردند نه آلن ولی نمی دونستم آلن همجنسگرا است واقعاً هست یا قراره همجنسگرایش کنند . در کل امیدم به این سریال از بین رفت .

امیررضا شکری

نه اتفاقا احتمالِ اینکه سریالِ خوبی بشه به شدت بالاست. چون HBO MAX داره میسازدش و بودجه ی خوبی هم بهش اختصاص داده. اینطور هم که شما نوشتی به نظرم اصلا نسبت به هیچ کدوم از شخصیت ها شناخت ندارید:) گای شاید در نگاهِ اول به ظاهر مسخره بیاد ولی نمادِ افرادِ رنج کشیده ایه که بر رنجشون غلبه کردن و دارن به کارشون ادامه میدن. خیلی مفهوم پشتِ این شخصیته که ناشی از اورجین و شخصیت پردازیِ درستشه. سایمون و جسیکا هم شخصیت های به شدت پر پتانسیلی هستند که میشه داستان پردازی کرد باهاشون ولی خب داستان های… مطالعه بیشتر »

batman enemies

راستش جسیکا پتانسیل خوبی داره از جسیکا هم بدم نمی آید ولی همراه JL خیلی بهتره و مشکلش هم اوریجینش است که به سندیکا ربط داره آلن اسکات دیگه در مرز فراموشی رفته و خیلی ها اصلا نمی شناسندش من خودم کمیک ازش نخواندم و یکی دو جا دیدمش تو کمیک . جای هال خالی چون رابطه اش با سنیسترو مثل رابطه استاد و شاگرد است . گای هم خیلی خوشم نمی آید ازش ولی باز نسبت به بقیه فانوس های توی این سریال داستان خوب بیشتر داره . سایمون هم بخاطر این مسخره بازی ها که شخصیت مسلمون هم… مطالعه بیشتر »

crash bandicot

قطعا گنگ سایمون باز و جسیکا کروز و گای گاردنر بالاست ولی سرور اول و آخر آلن اسکاته.(یاد کمیکای جاستیس سوسایتی بخیر:() منتهای مراتب، درباره قضیه سایمون باز، یه چیزی ته دل من مونده. خب بیشتریا اینجا مسلمونیم، منم مسلمونم. ولی به پیر به پیغمبر، واقعا هیچ علاقه ای به این ندارم یه سری سریال شعاری با موضوع مسلمانان ساخته بشه:/ یعنی فهمیدم سریال کاملا خان داره ساخته میشه آه از نهادم برخواست که آقا حالا وقتشه به مظلومیت اینا بپردازیم:/ اصلا منظورم دید خاصشون به اسلام نیست.(هرچند کمیکای ویلو ویلسون واقعا خوب بودن) ولی صرفا اگر قرار باشه بین… مطالعه بیشتر »