برنامه‌ی انیمیشن های سینمایی دی سی برای سال ۲۰۱۹ منتشر شد [SDCC2018]

در جریان نمایشگاه کمیک کان سن دیگو ۲۰۱۸، از انیمیشن سینمایی جدید واندرومن رونمایی شد که به دنبال آن، سایت رسمی انتشارات دی سی برنامه‌ی انیمیشن های سینمایی دی سی در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد: از دنباله‌ی مرگ سوپرمن به نام Reign of the Supermen گرفته تا اولین اقتباس از کمیک بی نظیر بتمن: هاش!

 

Reign of the Supermen

انیمیشن سینمایی Reign of the Supermen

انیمیشن Reign of the Supermen که زودتر از سه انیمیشن دیگر،  پس از معرفی انیمیشن مرگ سوپرمن رونمایی شد. این اولین انیمیشن دی سی در سال ۲۰۱۹ خواهد بود و در اوایل سال قرار است منتشر شود.

با توجه به عنوان انیمیشن، این اقتباس بر روی اتفاقات رخ داده بعد از مرگ سوپرمن و چگونگی بازگشت او تمرکز خواهد کرد و به نوعی حکم قسمت دوم انیمیشن مرگ سوپرمن را خواهد داشت. در ضمن در این اقتباس شاهد کاراکتری هایی مانند سایبورگ-سوپرمن، کانر کنت (سوپربوی) و دیگر شخصیت های کمیک Reign of the Supermen خواهیم بود که در نبود سوپرمن سعی بر پر کردن جای خالی او داشتند.

 

Justice League vs. The Fatal Five

انیمیشن لیگ عدالت علیه 5 مخرب

لیگ عدالت قرار است با اقتباسی متفاوت در بهار ۲۰۱۹ به دنیای انیمیشن بازگردد. گروه ۵ مخرب (The Fatal Five) متشکل از ثاروک (Tharokملکه زمردی (Emerald Empressوالیدوس (Validusمانو (Mano) و پرسوئیدر (the Persuader) از دشمنان لژیون ابرقهرمانان هستند که در سال ۱۹۶۷ خلق شدند.

این گروه پیش تر در انیمیشن های سریالی دی سی مانند Justice League: Unlimited و انیمیشن سریالی Legion of Superheroes حضور داشتند و با توجه به حضور کلیدی ملکه زمردی در مینی سری لیگ عدالت علیه جوخه انتحاری در سال ۲۰۱۶ می توان اینطور در نظر گرفت که این انیمیشن، از این خط داستانی و کمیک های متعدد دیگری الهام خواهد گرفت اما در اصل مطلب، هنوز این انیمیشن به عنوان یک اقتباس جدید و با داستانی ارجینال قرار است ساخته و پرداخته شود.

هم چنین قابل گفتن است که احتمال حضور لژیون ابرقهرمانان در این انیمیشن بسیار بالاست ولی هنوز اطلاعاتی مبنی بر تایید این موضوع منتشر نشده است؛ در صورت تایید شدن، این گروه اولین حضور خود را در دنیای انیمیشن های سینمایی دی سی (DCAU) خواهند داشت.

 

Batman: Hush

ساخته شدن انیمیشن سریالی از بتمن: هاش

و سومین انیمیشن دی سی که یکی از خبر های داغ منتشر شده در حاشیه‌ی کمیک کان بود؛ یعنی ساخته شدن اقتباسی از کمیک محبوب بتمن: هاش برای جمع کردن افتضاحِ دو اقتباس قبلی ساخته شده از کمیک های بتمن یعنی جوک کشنده و Gotham By Gaslight؛ تا این گونه دی سی و وارنر بتوانند یاد و خاطره‌ی آن اقتباس های ضعیف را از دل هواداران در آورند.

این اقتباس برای تابستان ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده ولی هنوز کارگردان و نویسنده‌ی آن مشخص نیست. متاسفانه طبق اخباری که توسط سایت رسمی انتشارات دی سی منتشر شده، این انیمیشن در یک دنیای موازی جریان نخواهد داشت و در دنیای اصلی انیمیشن های دی سی و خط داستانی مرگ سوپرمن و سلطنت سوپرمن‌ها رخ می دهد. با توجه به این موضوع هنوز مشخص نیست که اقتباس مورد نظر در بخش انیماتوری از طراحی های خارق العاده‌ی جیم لی برای این سری الهام خواهد گرفت یا به سبک انیمیشن های دنیای اصلی دی سی و وارنر مانند Justice League: War، مرگ سوپرمن و… ساخته خواهد شد؛ البته این موضوع که این انیمیشن در دنیایی موازی یا در دنیای انیمیشن های اصلی دی سی رخ بدهد به کارگردان مجموعه بستگی دارد و باید منتظر ماند و دید که چه عواملی برای نویسندگی و کارگردانی این عنوان انتخاب می شوند.

نکته‌ی جالب در مورد این انیمیشن این است که شخصیت هاش تا به حال در هیچ یک از اقتباس های انیمیشنی دی سی حضور نداشته و انیمیشن بتمن: هاش اولین حضور او در DCAU خواهد بود.

 

Wonder Woman: Bloodlines

انیمیشن سینمایی واندرومن

در کمیک کان ۲۰۱۸، انیمیشن جدیدی از واندرومن به نام Bloodlines به جمع سه انیمیشن دیگر دی سی برای سال ۲۰۱۹ پیوست و بر خلاف رسم هر ساله‌ی دی سی/وارنر مبنی بر انتشار ۳ انیمیشن سینمایی، این انیمیشن تبدیل به نوعی سنت شکنی شد که در عین سنت شکنی دومین اقتباس ساخته شده از واندرومن در سال ۲۰۱۹ نیز می باشد.

اطلاعات زیادی از این انیمیشن منتشر نشده ولی به نظر می آید این انیمیشن در زمستان ۲۰۱۹ و بعد از ۱ نوامبر که تاریخ اولین نمایش جهانی فیلم واندرومن ۱۹۸۴ است منتشر شود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
مهدی سید رضایی

خب، دی سی (وارنر) جدیداً بعد از اون دوران طلایی که تقریباً تمام انیمیمیشن های دی سی تحت نظر استاد بروس تیم ساخته میشد، اُفت زیادی کرده… Killing joke که فاجعه بود، Justice league dark خیلی خیلی متوسط بود، Justice league war و Throne of Atlantis اقتباس های خیلی ضعیفی بودن و… البته Gotham by gaslight به غیر از اون پایان بندی بدش (که نسبت به کمیک تغییر داده شده بود) از نظرم انیمیشن خوبی بود. البته شنیدم انیمیشن The death of Superman خیلی خفن بوده. این انیمیشن های جدید هم پتانسیل خیلی خوبی دارن؛ Reign of the Supermen که… مطالعه بیشتر »

gamno
gamno

کیلینگ جوک خیلیم بد نبود خداییش

(البته غیر از اون حرکت باربارا با بتمن)

SAEED
SAEED

مشکل همون جاست دیگه 🙂

Alireza
Alireza

به شخصه انیمیشن بتمن هاش(این متن حاوی اسپویل داستان هست) رو یه اثر متوسط میدونم صحنه‌های اکشن هیجان نداشت داستان تا حده زیادی قابل پیشبینی بود حتی فاش شدن هویت هاش هم هیچ تاثیری رو گذشته نداشت یعنی خیلی راحت یکی دیگه رو میشد آورد هاش کرد حالا چه ریدلر باشه چه یه فرد دیگه ،طراحی‌ها خوب بود نسبت به انیمیشن ها قبلی‌ یکم کیفیت بهتر شده بود .رابطه کتوومن و بتمن هم اصلا جالب نبود ، چیزی که سازندگان انیمیشن‌های دیسی باید بدونند اینکه هر وقت میخوای نشان بدی دو نفر عاشق هم هستن این رو باید توی رفتار… مطالعه بیشتر »