اولین واکنش های فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت منتشر شدند

شب گذشته کمپانی دیزنی، فیلم انتقام جویان جنگ بی نهایت ساخته‌ی استودیو مارول را برای برخی از کارکنان رسانه های لس آنجلس به همراه فن های خوش شانس و تعدادی از اعضای خانواده مارول به نمایش درآورد و آنها نظر شان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.
تا اکران فیلم جنگ بی نهایت چیزی باقی نمانده است بنابراین بدون هیچ درنگی شما را به دیدن اولین واکنش های این فیلم دعوت می کنیم.

اولین واکنش مربوط به کمیک فن معروف سینما و تلویزیون یعنی آقای کوین اسمیت می باشد و او فیلم جنگ بی نهایت را “حماسه ای فراتر از مقایسه” توصیف کرد:

من خیس غرق شدم. این فیلم حماسه ای فراتر از مقایسه است. عاشقش شدم. پاهام هنوز دارن میلرزن. این شاهکار بزرگ ماروله. خیلی چیزا برای گفتن هست اما من یه رفیق ساکت باقی میمونم تا روز دوشنبه که جز اسپویلر ها محسوب نشم.
همین کفایت میکنه که بگم سال طولااااانی ای در پیش داریم تا فیلم انتقام جویان ۴

یکی از اعضای سایت IGN به نام اسکات کولورا این فیلم را ترکیبی از برترین المان های مارول میداند:

جنگ بی نهایت واقعاً عظیم است، به نحوی تمام المان های دنیای سینمایی مارول را در درون یک مخلوط کن بزرگ از فان، هیجان و احساسات… و ناامیدی هم میزند. فیلم پایان درخشانی دارد.

یکی دیگر از اعضای IGN به نام تری شوارتز از این فیلم بسیار لذت برده است اما گفته است این فیلم مانند بخش اول یک فیلم دو قسمتی می باشد:

جنگ بی نهایت چیز های زیادی برای گفتن داره. من ازش خیلی خوشم اومد، چیز های زیادی در فیلم وجود دارن که عملکرد خوبی داشتن، اما این فیلم بدون شک حکم قسمت اول رو داره. پایان شگفت انگیزه و ارزش داستان فیلم رو داره، اما در طول داستان، خیلی چیز های فشرده شده و مختلف وجود داره. به طور کلی ازش خوشم اومد اما نیاز دارم که دوباره ببینمش.

جیم وج وودا از نویسندگان سایت IGN، از این فیلم لذت برده است اما گفته، ممکن است به مذاق همه خوش نیاید:

من از جنگ بی نهایت خوشم اومد حتی بیشتر از افراد دیگه ای که بعد از نمایش فیلم داشتم باهاشون حرف میزدم. این فیلم خیلی عاطفی و فانه اما فقط بعضیا ممکنه این برداشت رو بکنن… من که نیاز دارم کل روز رو در موردش فکر کنم.

نظر اریک کان از IndieWire به شرح زیر بود:

جنگ بی نهایت احتمالاً پر هزینه ترین فیلم هالیووده که ساخته شده تا با تماشاگر هاش درگیر بشه. مردم مطمئناً قراره روی صندلی در کنار یه فیلم پر رنگ و لعاب و بسیار خوب بشینن.

اَنجی جی. هان از سایت Mashable در مورد فیلم چنین گفته است:

انتقام جویان جنگ بی نهایت: علیرغم اینکه واقعاً صحنه های هیجان انگیزی داره، احساس کمتری نسبت به مجموع صحنه هایی که داره منتقل میکنه.
قطعاً یک پله عقب تر از بخش های حماسی نگهبانان کهکشان ۲/ اسپایدی / ثور ۳/ پلنگ سیاه هستش، اما چه انتظار دیگه ای میشه داشت؟

جان استیون روچا از Collider گفته است که در این فیلم، تمام بازیگران این فرصت را داشتند که بدرخشند:

خدای من. انتقام جویان جنگ بی نهایت باور نکردنی بود. باور نکردنی. باور نکردنی! جلوه های بصری، داستان، ارتباط ها. اکشن فیلم بدون توقفه، این فیلم محکم شما رو میگیره و ول تون نمیکنه. همه یه فرصتی پیدا میکنن تا بدرخشن. و اون پایان…خدایا اون پایان…بهترین فیلمی که MCU تا به حال ساخته!

تاشا رابینسون از سایت The Verge صحنه‌ی فرودگاه در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی را به عنوان یک معیار سنجش قرار داده و فیلم جنگ بی نهایت را با آن مقایسه کرده است:

انتقام جویان: جنگ بی نهایت اساساً ۲۰ برابر کاپیتان آمریکا: جنگ داخلیه، به استثنای جنگ قهرمان علیه قهرمان کمتر توی فیلم. من فکر میکنم افرادی که از صحنه جنگ فرودگاه توی فیلم جنگ داخلی عین من خوششون اومد سر این فیلم دیوونه شن، و افرادی هم که اون صحنه براشون خسته کننده بود براشون توی این فیلم ۲۰ برابر خسته کننده تر خواهد بود.

رایان پارکر از THR گفته است:

یکی از بهترین فیلم هایی که تو عمرم دیدم. من از نظر احساسی زیر و رو شدم.

بیلگه ایبور از The Village Voice :

جنگ بی نهایت، خسته کننده است. *خسته کننده.* بعد یه مدت از کل فیلم فقط صدا میشنیدم. اما پایان شگفت انگیز فیلم تقریباً بقیه رو جبران کرد. و ثانوس یه خبیث خوب و غم گرفته است.

پیتر سراتا از Slash Film گفته است که این فیلم در حد انتظار نیست:

جنگ بی نهایت چیزی نیست که شما انتظارش داشتید بلکه چیزیه که شما میخواید. این فیلم فانه، هیجان انگیزه، دارکه و یه تعامل لذت بخش بین شخصیت ها داره که تا به حال ندیده بودیم. میدونم که عده‌ی زیادی از فیلمسازها میگن که سعی دارن دنباله ای به روش “امپراتوری دوباره ضربه میزند” بسازند، اما این فیلم موفق شد.

براندون دیویس از سایت Comic Book که در چند توئیت پی در پی نظر خود را بیان کرده است:

من آماده نبودم. فکر میکردم آمادم ولی آماده نبودم.

توئیت دوم:

من خندیدم، گریه کردم، هیجان زده شدم، جیغ کشیدم، پریدم. من از دنیا کافر شدم.
من انتقام جویان: جنگ بی نهایت رو نگاه کردم.

توئیت سوم:

انتقام جویان: جنگ بی نهایت تماشاییه. گسترده است. گسترده تر از پتانسیل هر کسی که براش آمادست و مطلقاً مثل یه ترن هوایی میمونه.

این فیلم دارکه. فانه. سنگینه. هیجان انگیزه. جنگ بی نهایت شبیه هیچ کدوم از فیلم هایی که قبلش اومدن نیست.

توئیت چهارم:

از اسپویلر ها دوری کنید.

نذارید انتقام جویان: جنگ بی نهایت براتون اسپویل بشه. این رسمش نیست.

توئیت پنجم:

انتقام جویان: جنگ بی نهایت در یک کلمه:

بی رحم.

استیون واینتراب از سایت Collider :

فک هاتون می چسبن به کف زمین. شما برای “انتقام جویان: جنگ بی نهایت” آماده نیستید. تنها چیزی که باید بدونید اینه که از تمام اسپویلرها دوری کنید! جدی میگم. تا می تونید سعی کنید چیز کمی از فیلم براتون لو بره. برادران روسو ناممکن رو به انجام رسوندن. واو.

مولی فریمن از سایت اسکرین رنت (Screenrant) به نقش حیاتی ثور و عالی بودن کاپیتان آمریکا و تونی استارک اشاره می کند و در ادامه گفته است:

همین امشب چند لحظه پیش، من فیلم انتقام جویان جنگ بی نهایت رو دیدم و می تونم بگم آدمو آزاد میکنه. ارتباطات بین شخصیت های فان واقعاً زیادن، با مقداری صحنه های اکشن خفن (قدرت ثور، لباس آیرون من)، و کمی هم صربه های احساسی محکم و قدرتمند.

نیت بریل از سایت Heroichollywood گفته است که در این فیلم استودیو مارول به نشانه‌ی احترام به زحمت های ۱۰ ساله اش، دستکش بی نهایت را بروی زمین میگذارد:

انتقام جویان: جنگ بی نهایت ذهنم رو منفجر کرد. من هرگز از یه فیلم اینطور وحشت زده بیرون نیومده بودم. هیچ وقت. ثانوس یک قانون طبیعته. ثور مهره با ارزش فیلمه. استودیو مارول با این فیلم دستکش بی نهایت رو به زمین میذاره.

این بود اولین واکنش های منتشر شده از فیلم جنگ بی نهایت که گلچینی از بهترین و مهمترین های آنها را برای شما در این پست قرار داده ایم؛ نمرات فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت به زودی منتشر خواهند شد و همه منتظر هستیم تا بالاخره نتیجه ۱۰ سال زحمت مارول استودیوز را به عنوان یک شاهکار تمام عیار ببینیم.

 

9 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments