گروه جامعه عدالت آمریکا پاییز امسال به دنیای دی سی بازخواهند گشت

هواداران دی سی احتمالاً در جریان غیبت چند ساله‌ی گروه جامعه عدالت آمریکا (Justice Society of America)، در جهان دی سی هستند. این گروه بسیار مهم و محبوب، با شروع ریبوت New 52 از این جهان ناپدید شد و برای مدت زمان زیادی بطور کامل از نظرها به دور بود. با این که اعضای این گروه با شروع رویداد تولدی دوباره (Rebirth) در عناوینی چون ساعت قیامت و کراس اور دکمه حضور داشتند، اما تا به امروز هیچ خبری از بازگشت آن ها به گوش نرسیده بود. حالا به نظر می آید که انتظارها برای بازگشت اولین گروه ابرقهرمانی دنیای کمیک به پایان رسیده است؛ چرا که پاییز امسال، در سری لیگ عدالت (Justice League) شاهد حضور مجدد این گروه خواهیم بود!

اعضای این گروه در کاور قسمت ۳۱ سری کمیک های لیگ عدالت قابل مشاهده هستند. اسکات اسنایدر، که نویسندگی این سری را بر عهده دارد، در رابطه با این موضوع گفت:

واقعاً نمی تونم بگم چقدر از معرفی دوباره‌ی اونا (جامعه عدالت آمریکا) به جهان [دی سی] هیجان زده و مفتخرم. من برای انجام این کار، ماه های خیلی زیادی رو صبر کردم. جدی میگم! یعنی حدوداً از زمان رویداد متال. من برنامه های خیلی بزرگی برای اونا دارم. منظورم اینه که، اونا نقش خیلی پر رنگی رو توی داستان [من] ایفا می کنن.

همان طور که پیش تر گفته شده بود، جامعه عدالت آمریکا در رویداد ساعت قیامت نیز حضور داشته‌اند و دلیل ناپدید شدن آن ها از جهان دی سی در این عنوان (قسمت دهم) توضیح داده شد. البته طبق گفته های اسکات اسنایدر، نقشه های او برای این تیم فقط به عناوین ساعت قیامت و لیگ عدالت محدود نمی شوند. اسنایدر افزود:

من به طور کلی نقشه های بزرگی برای این تیم دارم. این ها کاراکتر هایی هستن که من مدت هاست که برای استفاده کردنشون زجه می زدم! من از هواداران بزرگ کارهای جف جانز و جیمز رابینسون برای این گروهم.

در ادامه می توانید خلاصه‌ای از داستان های قسمت های ۳۱ و ۳۲ سری لیگ عدالت را مشاهده کنید:

لیگ عدالت ۳۱

لیگ عدالت ۳۱
نویسندگان: اسکات اسنایدر و جیمز تاینیون آیوی
طراح: حورحه حیمنز
طراح کاور: فرانسیس ماناپول

قسمت دوم آرک The Justice-Doom War! نقطه‌ی اوج نقشه های لکس لوثر به شکست دادن گروه لیگ عدالت گره خورده است و در این راه او باید خطرات زیادی را به جان بخرد، در حالی که رویداد Year of the Villain ادامه می یابد. The Totality شکسته شده است و تکه های آن به نقاط دور دست فضا و زمان پرتاب شده‌اند. حالا لیگ عدالت باید به سه گروه تجسس تقسیم شود و گذشته، حال و آینده را برای اصلاح کردن Totality جستجو کند؛ پیش از آن که گروه لژیون نابودی (Legion of Doom) به این سلاح کیهانی خطرناک دست پیدا کند. چه کسانی در تایم لاین های دیگر به قهرمانان ما یاری خواهند رساند؟ در آینده، آخرین پسر روی زمین، یعنی Kamandi به یاری آن ها خواهد شتافت. اما در گذشته، این کار وظیفه‌ی جامعه عدالت آمریکا خواهد بود!


لیگ عدالت ۳۲
نویسندگان: اسکات اسنایدر و جیمز تاینیون آیوی
طراح: حورحه حیمنز
طراح کاور: فرانسیس ماناپول

قسمت سوم آرک The Justice-Doom War! در خطوط زمانی همه چیز خطرناک می شود. در سویی از زمان، اعضای لیگ عدالت، عزم و نیت قهرمانان را پیدا می کنند و در سویی دیگر، آینده‌ای پر از رنج و آشوب؛ آینده‌ای که سرانجامِ استفاده از Totality را نشان می دهد. اگر لیگ عدالت نتواند جلوی لژیون نابودیِ لکس را بگیرد، فقط یک راه باقی خواهد ماند: پذیرفتن نابودی!

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments