نتفلیکس از بازیگران اصلی سریال The Sandman رونمایی کرد

بالاخره نتفلیکس از تیم اصلی بازیگران سریال سندمن رونمایی کرد و مشخص شد که تمامی گزارشات درست بوده‌اند و تام استوریج (Tom Sturridge) ایفاگر نقش ارباب رویاها در این اقتباس لایو-اکشن از اثر فانتزی «نیل گیمن» خواهد بود. فارغ از بحث بازیگری، انتخاب استوریج در ظاهر خوب به‌نظر می‌رسد؛ اما نکته‌ی جالب‌تر از نقش او، باقی نقش‌هایی‌ست که در سریال حضور دارند و بازیگران آن‌ها تا حدی، خاص‌تر از آن چیزی هستند که طرفداران انتظارش را داشتند.

فهرست بازیگران سریال سندمن (The Sandman)یکی از گزینه‌های جالب شبکه نتفلیکس، انتخاب بازیگر محبوب سریال بازی تاج و تخت یعنی گوئندولین کریستی (Gwendoline Christie) به‌عنوان لوسیفر، حاکم جهنم، است که تا حد زیادی از «تام الیس» در سریال لوسیفر (Lucifer) و «مایکل شین» در اقتباس صوتی سندمن فاصله دارد و از نظر بسیاری، انتخابی جنجالی می‌باشد که قابل درک است؛ زیرا لوسیفر به‌عنوان یک فرشته و پس از آن به‌عنوان یک شیطان، اصولاً دارای جنسیت خاصی نمی‌باشد و خودش می‌تواند جنسیتش را تعیین کند. بنابراین احتمالاً در سریال، بدون جنسیت (Sexless) خواهد بود و انتخاب کریستی در این نقش، منطقی به‌نظر می‌آید.

از انتخاب کریستی که بگذریم، انتخاب دومی که شاید به مذاق همه خوش نیاید، انتخاب ویوین اچیامپونگ (Vivienne Acheampong) در نقش لوسین، کتابدار سرزمین رویا، باشد؛ شخصیتی که حضوری همانند خدمتکار وفادار بتمن یعنی «آلفرد پنی‌ورث» را برای ارباب رویا دارد و اکنون در سریال نسخه‌ای کاملاً متفاوت از او را خواهیم دید.

از بازیگران مهم دیگری که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، آقای چارلز دنس (بازیگر تایوین لنیستر در بازی تاج و تخت) در نقش رودریک برجس، فردی که باعث اسارت ارباب رویاها شد، و بوید هالبروک (بازیگر دونالد پیرس در فیلم لوگان) در نقش قرنتیان (The Corinthian) یا کابوس فراری است که وظیفه‌اش شکار رویاهای آزاد شده در جهان بیداری می‌باشد. در آخر به نقش‌های هابیل و قابیل می‌رسیم که به‌ترتیب توسط «آسیم چادری» و «سانجیو باسکار» ایفا می‌شوند.

نیل گیمن در مورد بازیگران و روند ساخت سریال گفت:

به مدت سی و سه ساله که شخصیت‌های دنیای سندمن توی سر من نفس کشیدن و قدم برداشتن. من الان به‌طرز غیرقابل باوری خوشحالم که بالاخره اون‌ها قراره از ذهن من بیرون بیان و به واقعیت بپیوندن. نمی‌تونم صبر کنم تا مردمی که اون بیرون هستن، ببینن ما داشتیم چی رو به‌عنوان تجسم رویا می‌دیدیم؛ و همین‌طور باقی کاراکترهایی که با این بازیگران بی‌نظیر تجسم پیدا کردن. این حیرت‌انگیزه و من قدردانِ بازیگران و تمامی دست اندرکاران از جمله نتفلیکس، برادران وارنر، دی‌سی، آلن هینبرگ، دیوید گویر و باقی لژیون نوابغ و خلاقان تیم هستم که باعث شدن دیوانه‌وارترین رویاهای من به واقعیت تبدیل بشن.

همچنین شایسته‌ی ذکر است که در حاشیه‌ی انتشار این خبر، اعلام شد تارون اجرتون (Taron Egerton) که سابقاً صداپیشگی نقش «جان کنستانتین» در اقتباس صوتی این مجموعه را برعهده داشته، به تیم بازیگران سریال سندمن پیوسته است. البته درباره‌ی نقش او در سریال صحبتی نکرده‌اند.

25 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments