محافظین کهکشان دوباره پا به عرصه‌ی بازی می‌گذارند

مدتی می‌شود که بازی‌های کمپانی مارول در حال وارد شدن به فاز جدیدی هستند. سری بازی‌های Spider-Man شرکت Insomniac Games را می‌توان اوج این جریانِ تازه نامید. جدای اسپایدرمن، تقریباً سال پیش بود که بازی‌ای مورد انتظار برای گروه انتقام‌جویان منتشر شد که برخلاف انتظارات، به هیچ عنوان به پای همتای عنکبوتی خود نرسید. اکنون شرکت Eidos Montreal (متعلق به Square Enix) با معرفی تازه‌ترین بازی خود سعی دارد تا شرکت Square Enix را به موفقیتی که از انتقام‌جویان حاصل نشد، برساند.

این بازی همانند بسیاری از آثار دیگر، شب گذشته طی مراسم E3 معرفی شد و علاوه بر اطلاعات و تریلر رسمی، یک نمایش کامل از گیم‌پلی خود را نیز نشانِ مخاطبان داد. این بازی تک‌نفره که محصولی از سازندگان عنوان Deus Ex Mankind Divided می‌باشد، قرار است برداشت جدیدی را نسبت به گروه محبوب و فضایی مارول نشانمان دهد. طبق گفته‌ها، این برداشت جدید به گونه‌ای است که این بازی را از فیلم‌ها و کمیک‌های محافظین کهکشان متمایز می‌کند و حتی دیزاین کاراکترهای آن، دلیلی بر همین مسئله است؛ هرچند، نمی‌توان منکر آن شد که از برخی لحاظ، این اثر در راستای مجموعه فیلم‌های محافظین کهکشان قرار دارد. در ادامه می‌توانید تریلر رسمی این بازی را در کانال آپارات کمیک اسکواد تماشا کنید.

مشاهده در آپارات کمیک اسکوادبازیکنان در این اثر، کنترل شخصیت «پیتر کوییل» یا همان «استارلرد» را در دست دارند. این بدین معناست که شما قادرید تا از سلاح‌ها و تجهیزات این شخصیت بهره ببرید. جدای این مسائل جزئی، تصمیمات پلیرها سهم بسیاری در پیشبردِ اثر دارند و این بازی، نسبت به این تصمیمات واکنش نشان می‌دهد. از دیگر بخش‌های مهم بازی محافظین کهکشان این است که بازیکن هیچگاه احساس تنهایی نخواهد کرد و دائماً با دیگر اعضای این گروه در حال همراهی، مشارکت و حتی مشاجره است!

استارلرد در بازی محافظین کهکشانبازی از جایی شما را وارد داستان می‌کند که حدود یک سال از تشکیل گروه محافظین کهکشان گذشته است. در حین روند بازی، قهرمانانمان درمی‌یابند به‌طور غیرعمد چیزی خلق کرده‌اند که تمام کهکشان را مورد تهدید قرار داده است؛ در همین حال، میان جستجویشان برای برطرف‌سازی مشکل، از کلی سیاره‌ی مختلف بازدید می‌کنند و به شخصیت‌هایی از دیگر بخش‌های دنیای مارول برمی‌خورند. حتی در این راه، محافظین با بسیاری از شرورهای دنیای مارول، اعم از معروف‌ها و گمنام‌ها، برخورد می‌کنند. برای دیدن بخش‌هایی از گیم‌پلی این بازی می‌توانید به کانال آپارات کمیک اسکواد مراجعه کنید.

مشاهده در آپارات کمیک اسکوادکمپانی سازنده اعلام کرده که دن ابنت (از نویسندگان دنیای کمیک و گروه محافظین کهکشان) از استودیوی ساخت بازدید کرده است تا ببیند تیم سازنده چگونه این گروه کمیکی معروف را به دنیای گیم وارد می‌نمایند. در همین مسئله، ابنت راجع‌به شیوه‌ی به تصویر کشیدن شخصیت استارلرد در این بازی سخنانی را ارائه داد:

به‌نظرم اون [استارلرد] شگفت‌انگیزه و کاملاً در مسیری قرار داره که این شخصیت‌ها بهش تعلق خاطر دارن.

بازی Guardians of the Galaxy دومین همکاری شرکت Square Enix (ناشر) با کمپانی مارول به‌شمار می‌رود و طرفداران امیدوارند بتواند موفقیتی که از بازی انتقام‌جویان حاصل نشد را جبران کند. همچنین لازم به ذکر است که چند سال پیش شرکت تل‌تیل یک بازی در سبک و سیاق خودش را از این گروه منتشر کرد، اما با موفقیت خاصی روبه‌رو نشد. این بازی در تاریخ ۲۶ اکتبر (۴ آبان) برای ویندوز، پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس وان و همین‌طور ایکس‌باکس سری X و S منتشر می‌شود.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments