بررسی اولین تریلر رسمی فیلم شزم [SDCC2018]

روز گذشته بود که تریلر فیلم مورد انتظار شزم در کمیک کان سن دیگو به نمایش درآمد، و در سراسر تریلر وفاداری جالبی به کمیک های منتشر شده از این شخصیت در سری نیو ۵۲ دیده میشد.
تریلر برای نخستین بار بیلی باتسون را برای مخاطبین به نمایش گذاشت، نوجوان یتیمی که به قدرت های فرابشری دست یافته و حالا باید از این قدرت ها برای کمک به دیگران بهره جوید. با بررسی اولین تریلر شزم همراه کمیک اسکواد باشید.

اولین دیدار با بیلی باتسون

بیلی باتسون

نخستین ملاقات با بیلی باتسون برای هواداران بسیار هیجان انگیز بود چرا که همان چیزی را دیدیم که دوست داشتیم از شخصیت بیلی باتسون ببینیم؛ نوجوانی یتیم که از این خانه به آن خانه می رود تا وقتی که با خانواده واسکز ملاقات می کند و در کنار آن ها ماندگار می شود.

فضای نوجوانانه و بازی خوبِ آشر آنجل این نکته را به هواداران یادآوری می کند که این فیلم لحن و فضایی متفاوت و البته دوست داشتنی و وفادار به کمیک خواهد داشت. به علاوه که طراحی لباس ها و شخصیت ها نیز به خوبی تداعی ظاهر شخصیت ها در سری کمیک های نیو ۵۲ را یادآوری می کنند. موضوعی که هوادران را به یک اقتباس وفادار به کمیک و یک فیلم خوب امیدوارتر کرده است.

اما نکته‌ی جالبی که وجود دارد این است که دیوید سندبرگ تمام تلاش خود را کرده تا از تمام تاریخچه‌ی شخصیت شزم بهره ببرد. به عنوان مثال شاید فضاها و طراحی لباس ها وفادار به سری کمیک های نیو ۵۲ باشند ولی در کنار این ها عناصری از عصر طلایی کمیک هم دیده می شود که فردی فریمن دوست نزدیک بیلی باتسون یکی از آن هاست، چرا که این شخصیت نخستین بار در کمیک های عصر طلایی شخصیت شزم (که در آن زمان نامش هنوز کاپیتان مارول بود) حاضر شد! و حتی بعدها دیدیم که جادوگر باستانی شزم به او نیز قدرتی اهدا کرد و او این توانایی را به دست آورد که به قهرمانی به نام کاپیتان مارول کوچک تبدیل شود! موضوعی که شاید تحقق آن در فیلم های آینده چندان دور از ذهن نباشد.

یونیورس مشترک

یونیورس مشترک

تعداد ایستراگ هایی که در همین یک تریلر از فیلم شزم دیدیم به نحو فوق العاده جالبی زیاد بودند! از بترنگ بتمن گرفته تا گلوله ای که در اثر برخورد با بدن سوپرمن له شده و البته ورقه هایی از روزنامه که علاوه بر اثبات اشارات زیاد به یونیورس سینمایی دی سی، این احتمال را هم تقویت می کنند که شاید در این فیلم حضور کامئوی دیگری از ابرقهرمانان دی سی همچون سوپرمن را شاهد باشیم.

صخره ابدیت (Rock Of Eternity)

صخره ابدیت

در ادامه‌ی تریلر، شاهد این هستیم که بیلی باتسون برای فرار از دست قلدر های مدرسه، بعد از حمله به آنها به درون مترو پناه می برد و منتظر این است که به مقصد برسد اما در ادامه می بینیم که طی یک سری اتفاقات عجیب، آن مترو بیلی باتسون را به جایی می برد که در دنیای کمیک با نام صخره ابدیت شناخته می شود و محل زندگی جادوگری باستانی به نام شزم است!

اینجا همان جایی است که بیلی باتسون قدرت های خود را از شزم دریافت می کند و درست مانند دنیای کمیک با گفتن نام SHAZAM!، به یک ابرقهرمان بالغ با توانایی های خارق العاده تبدیل می شود که با وجود ظاهر بالغش، در باطن نوجوانی بیش نیست! و این می تواند به یکی از اصلی ترین نقاط قوت فیلم شزم تبدیل شود؛ نوجوان بازیگوشی که به قدرت های خارق العاده دست یافته و هیچ ایده ای در مورد چگونگی استفاده از آن ها ندارد تا این که در نهایت متوجه می شود چرا این قدرت ها به او داده شده و او چگونه باید از آن ها استفاده کند.

البته علاوه بر این مسئله، نوجوان بودن بیلی باتسون تاثیر دیگری نیز بر روی فیلم می گذارد و آن لحن فیلم است! طبق چیزی که ما دیدیم فیلم لحن فان و جذابی دارد که به نظر عده‌ی بسیاری می تواند یکی از ارکان اصلی موفقیت فیلم باشد، چرا که یک ابرقهرمان نوجوان، با بازیگوشی ها، متلک انداختن ها و البته هیجاناتش شناخته می شود!

دکتر سیوانا

دکتر سیوانا

در ادامه‌ی تریلر می بینیم که چگونه بیلی باتسون از قدرت هایی که تازه به دست آورده لذت می برد و به کمک آن ها، دزد ها و خلافکاران دیگر را متوقف می کند و البته لحظات خنده داری را هم رقم میزند! اما در ادامه بالاخره با دشمن اصلی او در این فیلم مواجه می شویم!

یکی از نخستین دانشمندان دیوانه‌ در دنیای کمیک، یعنی دکتر سیوانا که مارک استرانگ وظیفه‌ی ایفای نقش او را بر عهده دارد. با این حال، ما به جز یک صحنه که در آن جلوی مشت شزم را می گیرد چیز دیگری از او نمی بینیم، اما ظاهرِ او دقیقاً مشابه کمیک است و می توان امیدوار بود که با یک شخصیت خبیث متفاوت و البته مناسب برای فیلم شزم مواجه شویم.

علاوه بر این گفته می شود که هفت گناه مرگبار نیز جز شخصیت های خبیث فیلم شزم خواهند بود، مسئله ای که می تواند به معنای مبارزات هیجان انگیز و تجربه‌ی سخت بیلی باتسون برای متوقف کردن آن ها باشد؛ موضوعی که هر هواداری منتظر دیدن آن است!

بررسی اولین تریلر فیلم شزم

به طور کلی با توجه به چیزی که نخستین تریلر فیلم شزم به ما نشان داد، می توان به این فیلم امیدوار بود چرا که لحن آن همان لحن عامه پسندی است که باعث موفقیت فیلم های بسیاری در سال های اخیر شده است. البته چنین فیلمی که در آن یک نوجوان به قدرتمندترین موجود فانی روی زمین تبدیل می شود می تواند پتانسل های زیادی برای موفقیت داشته باشد.

طبق برنامه ریزی کمپانی برادران وارنر، فیلم شزم در تاریخ ۵ آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۶ فروردین ۱۳۹۸) در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد و باید تا آن زمان منتظر ماند و دید که آیا این فیلم خواهد توانست انتظارات را برآورده کند یا دوباره به شکست دیگر کمپانی وارنر تبدیل می شود.

17 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments