بن افلک به نقش بتمن بازگشت

«بن افلک» بازیگری است که در فیلم‌‌هایی چون Batman v Superman: Dawn of Justice و لیگ عدالت (Justice League) نقش شخصیت «بتمن» را ایفا کرد و از نظر برخی مخاطبان، بهترین تجسم این شخصیت در دنیای سینما لقب گرفت. بعد از وقایعی که با اکران فیلم لیگ عدالت و نمرات ضعیف آن و همچنین مشکلات برنامه‌ریزی کمپانی وارنر به‌وجود آمد، میان بحث حضور یا عدم حضور این بازیگر در نقش پیشین خود، علامت سوال بزرگی نهفته شده بود. اکنون اما همگان به یک پاسخ یکسان دست پیدا کردند؛ افلک به عنوان بتمن در فیلم اختصاصی شخصیت فلش حضور می‌یابد!

به گزارش خبرگزاری Vanity Fair، بن افلک قرار است تا یک بارِ دیگر به عنوان بتمن در فیلمی از دنیای سینمایی دی سی حضور داشته باشد و طرفداران خود را غافل‌گیر کند. او همین‌طور در این راه، با دیگر بازیگر دنیای سینمایی دی سی، ازرا میلر، همراه می‌شود. «اندی موشیتی» که وظیفه‌ی کارگردانی این فیلم را برعهده دارد، پیرامون این تصمیم اذعان داشت:

اون [افلک] در این فیلم سهم بزرگی توی بخش اثرگذاریِ احساسی داره. اثر مقابل و روابط میون وینِ افلک و بری [آلن] قراره به سطحی از احساس برسه که سابقاً در هیچ‌جا نظیرش رو ندیدیم. این در اصل فیلمِ بری هستش. این داستانِ بری هستش، اما کاراکترهای اون‌ها بیشتر از چیزی که ما فکر کنیم به همدیگه وابسته‌ان. هردو مادرهاشون رو به‌خاطر قتل از دست دادن و چنین موضوعی، به خودیِ خودش یکی از بخش‌های بزرگ و احساسیِ فیلمه. این‌جاست که بتمنِ افلک به میدون پا می‌ذاره.

بروس وین

نکته‌ی جالب اما فقط بازگشت افلک به نقش بتمن و یا همراهی «ازرا میلر» نیست، بلکه اگر خاطرتان باشد مدتی پیش حضور دوباره‌ی «مایکل کیتون» نیز در نقش بتمن به تایید رسیده بود؛ آن هم مایکل کیتونی که پس از گذشت ۳۰ سال دوباره به نقش خود بازمی‌گردد! موشیتی همچنین این را نیز به سخنانش اضافه کرد که کیتون نقشی مهم را در فیلم ایفا می‌نماید و به همین خاطر بوده که او تصمیم به بازگشت افلک گرفت. این کارگردان در این‌باره افزود:

اون بخشی از موقعیتِ دست‌نخورده‌ایه که قبل از پرداختن به ماجراهای بری، به سراغش می‌ریم. در اون قسمت، یه‌جور حس صمیمیت وجود داره.

بن افلک نقش بتمن/بروس وین را در فیلم‌های Batman v Superman و Justice League ایفا نمود. همچنین او در گذشته نویسنده‌ی اصلی فیلم The Batman به‌شمار می‌رفت که به دلایلی شخصی از پروژه کنار رفت. پس از او، «رابرت پتینسون» و «مت ریوز» به ترتیب به عنوان بتمن و کارگردانِ اثر انتخاب شدند.

فیلم اختصاصی شخصیت فلش به کارگردانی اندی موشیتی و بر اساس فیلمنامه‌ای نوشته‌ی کریستینا هادسون، در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۳ خرداد ۱۴۰۱) به اکران درمی‌آید.

12 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان صفا

خبر خوبیه. نه به این دلیل که بن افلک بتمن خوبی بود. بن افلک بروس وینی بد و بتمنی با شخصیت پردازی افتضاح بود. به این دلیل که قطعی شد فیلم درباره ی مالتیورسه. شاید این فیلم بتونه بخشی از مشکلاتی که ایده های احمقانه ی زک اسنایدر برای این دنیا درست کرد رو رفع کنه. هرچند ازرا میلر…

E.N

ممنون از شما آقای اسلامی و تیم اسکواد بابت پوشش اخبار کامیک بوکی این روزها، خسته نباشید نمیخوام بدبین باشم اما اینطور که بوش میاد وارنر برنامه خاصی برای فیلم فلش نداره، فقط میخواد تاجایی که میتونه توی فیلم فن سرویس و اینجور چیزا قرار بده تا مردم مشتاق باشن و موقع اکران، فیلم یک فروش زیادی بکنه و بره پی کارش همین اولین فیلم انفرادی فلش در سینماست اونوقت از داستان فلشپوینت قراره اقتباس کنن به علاوه حضور دوتا بتمن در فیلم فلش! فیلمنامه نویس فیلم کلا یک فیلم خوب در کارنامش داره(بامبلبی) و کارگردان فیلم هم کلا سه… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

ایکنه قبلش فلیمای ترسناک درست کردن دلیل نمیشه که توانایی ساخت فیلم فلش رو ندارن نمونه اش هم دیوید سندبرگ و جیمز وان

E.N

اینکه اندی موشیاتی فیلماش فقط فانتزی ترسناک بوده تنها نگرانی موجود نیست، فیلم آکوامن جیمز وان هم خوب نبود، البته مشکل آکوامن بیشتر به خاطر فیلمنامه نویس ها بود تا جیمز وان شزم دیوید سندبرگ هم مثال خوبی نیست، البته فیلمش خوب بود اما اون فیلم فقط اورجین استوری بود و داستانش هم فقط کاراکتر های کامیک های شزم رو در بر میگرفت(حالا یک کامئوی چند ثانیه ای هم داشت سوپرمن) و دیوید سندبرگ قبل از شزم هر چی فیلم (کوتاه و بلند) ساخته بود خوب از آب در اومده بودن اما فیلم فلش شامل چندین کاراکتر از فرنچایز های… مطالعه بیشتر »

S.J

منم با نظر کاربر E.N موافقم به نظر من با این سیاست وارنر هر کیم بیاری نمی تونه پروژه ای که هم توش قراره ۲ تا بتمن باشه هم احتمالا تکلیف این DCEU رو مشخص کنه هم اولین فیلم اختصاصی فلش باشه یه چیز درست حسابی از آب در بیاد به نظر من به جای این که وارنر بیاد این همه سرمایه چه از نظر مالی چه از نظر داستانی خرج جمع وجور کردن و پایان دادن این افتضاح کنه باید بیاد و این پتانسیل رو بزاره برای پروژه های سینمایی بعدی من واقعا کسی رو سراغ ندارم که بخواد… مطالعه بیشتر »

We hoped for Superman and got the Bat

من که خیلی خوشحال شدم بار دیگه بتمن بن افلک رو میبینیم و از نظر اتفاق خوبیه و اگه قراره بتمن مایکل کیتون تو فیلم باشه راه درست اینه اول بتمن خود دنیای فلش بدون تغیبراتی که هنوز فلش ایجاد نکرده رو نشون بدن. درمورد کارگردان یا نویسنده هم از نظرم نباید زود قضاوت کرد. من که امید دارم بشون. راستی احتمالا کتوومن دنیای مایکل کیتون هم باشه چون چند وقت پیش از دست صحنه فیلم بتمن عکس گذاشته بود از نظرم که اتفاقی نیست این کارش. حالا شاید از بقیه یونیورس ها هم شخصیت بیارن. من حس می کنم… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

حقیقتش اصلا برام مهم نیست. دیگه آب از سر ما گذشت. چه یک وجب چه صد وجب. در هر صورت گندگاری رخ داده و نمیشه جمعش کرد. ولی به طورِ کلی بن افلک اصلا بتمنِ خوبی نبود. حتی بروس وینِ خوبی هم نبود. شخصیت پردازیش هم مزخرف بود. بقیه ی عوامل هم که تعریفی ندارن. ازرا میلر که هیچی. گل گدوت هم شانسی خوب از آب در اومد فیلمِ واندرومنش. هنری کویل هم با اینکه بازیگرِ خوبیه استاد زک اسنایدر اومد گند زد بهش به درکِ نادرستش از سوپرمن. جیسون موموآ هم که کلا پرتِ. آخه چیِ این بشر به… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

هاها. معلوم شد چرا ری فیشر داشت خودش رو برای اسنایدر میکشت، نگو ایشون قراره شخصیت اصلیِ جاستیس لیگِ اسنایدر کات باشه. عجب. واقعا دیگه هیچی نمیتونم بگم. همین که سرِ چاپلوسی، سایبورگ رو هسته ی اصلیِ جاستیس لیگ قرار میده معلومه که قراره چی بشه این اسنایدرکات. آخه سایبورگ واقعا هیچی نداره شخصیتش. توی رانِ جف جانز هم اصلا شاخ نبود. توی جاستیس لیگِ ریبرث هم که هیچی. بعدش هم اسکات اسنایدر انداختش بیرون از جاستیس لیگ. حالا زک میخواد اون رو هسته ی اصلی قرار بده.
موندم چی بگم

آرمان صفا

البته واندروومن کارگردان خوبی داشت که کار به فاجعه نکشید ولی بازی گل گدوت یکی از نقاط ضعف فیلم بود.یک دونه صحنه ای احساسی درست نداره این بازیگر.
کلا زک اسنایدر بازیگرا را بر اساس تیپ و ظاهر انتخاب کرده تا توان بازیگری. مطمئن باشید ازرا میلر هم به خاطر lgbtq انتخاب شده تا توان بازیگری چون این آدم استیل ابرقهرمان هم نداره. کاریزما صفر
و اینکه به نظرم بهتره فیلم فلش شروری نداشته باشه و فقط آخر فیلم به ریورس اشاره بشه. خیلی شخصیتاش زیاده

batman enemies

براساس تیپ خیلی وقت ها نیست برای مثال ازرا میلر اصلا از نظر ظاهری به فلش نمی آید چه برسد به شخصیت پردازی

آرمان صفا

و یه چیزی هم که خیلی برام مهمه اینه که از فلش فیلم جدی بسازن. منظورم دارک نیست. ولی حال و هواش مثل دوتا فیلم اسپایدرمن در mcu هم نباشه.

the-beacon-to-world

آخ گفتی منم میترسم بیان بتمن رو شبیه ایرون من کنن مثل homecoming