بن افلک به نقش بتمن بازگشت

«بن افلک» بازیگری است که در فیلم‌‌هایی چون Batman v Superman: Dawn of Justice و لیگ عدالت (Justice League) نقش شخصیت «بتمن» را ایفا کرد و از نظر برخی مخاطبان، بهترین تجسم این شخصیت در دنیای سینما لقب گرفت. بعد از وقایعی که با اکران فیلم لیگ عدالت و نمرات ضعیف آن و همچنین مشکلات برنامه‌ریزی کمپانی وارنر به‌وجود آمد، میان بحث حضور یا عدم حضور این بازیگر در نقش پیشین خود، علامت سوال بزرگی نهفته شده بود. اکنون اما همگان به یک پاسخ یکسان دست پیدا کردند؛ افلک به عنوان بتمن در فیلم اختصاصی شخصیت فلش حضور می‌یابد!

به گزارش خبرگزاری Vanity Fair، بن افلک قرار است تا یک بارِ دیگر به عنوان بتمن در فیلمی از دنیای سینمایی دی سی حضور داشته باشد و طرفداران خود را غافل‌گیر کند. او همین‌طور در این راه، با دیگر بازیگر دنیای سینمایی دی سی، ازرا میلر، همراه می‌شود. «اندی موشیتی» که وظیفه‌ی کارگردانی این فیلم را برعهده دارد، پیرامون این تصمیم اذعان داشت:

اون [افلک] در این فیلم سهم بزرگی توی بخش اثرگذاریِ احساسی داره. اثر مقابل و روابط میون وینِ افلک و بری [آلن] قراره به سطحی از احساس برسه که سابقاً در هیچ‌جا نظیرش رو ندیدیم. این در اصل فیلمِ بری هستش. این داستانِ بری هستش، اما کاراکترهای اون‌ها بیشتر از چیزی که ما فکر کنیم به همدیگه وابسته‌ان. هردو مادرهاشون رو به‌خاطر قتل از دست دادن و چنین موضوعی، به خودیِ خودش یکی از بخش‌های بزرگ و احساسیِ فیلمه. این‌جاست که بتمنِ افلک به میدون پا می‌ذاره.

بروس وین

نکته‌ی جالب اما فقط بازگشت افلک به نقش بتمن و یا همراهی «ازرا میلر» نیست، بلکه اگر خاطرتان باشد مدتی پیش حضور دوباره‌ی «مایکل کیتون» نیز در نقش بتمن به تایید رسیده بود؛ آن هم مایکل کیتونی که پس از گذشت ۳۰ سال دوباره به نقش خود بازمی‌گردد! موشیتی همچنین این را نیز به سخنانش اضافه کرد که کیتون نقشی مهم را در فیلم ایفا می‌نماید و به همین خاطر بوده که او تصمیم به بازگشت افلک گرفت. این کارگردان در این‌باره افزود:

اون بخشی از موقعیتِ دست‌نخورده‌ایه که قبل از پرداختن به ماجراهای بری، به سراغش می‌ریم. در اون قسمت، یه‌جور حس صمیمیت وجود داره.

بن افلک نقش بتمن/بروس وین را در فیلم‌های Batman v Superman و Justice League ایفا نمود. همچنین او در گذشته نویسنده‌ی اصلی فیلم The Batman به‌شمار می‌رفت که به دلایلی شخصی از پروژه کنار رفت. پس از او، «رابرت پتینسون» و «مت ریوز» به ترتیب به عنوان بتمن و کارگردانِ اثر انتخاب شدند.

فیلم اختصاصی شخصیت فلش به کارگردانی اندی موشیتی و بر اساس فیلمنامه‌ای نوشته‌ی کریستینا هادسون، در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۳ خرداد ۱۴۰۱) به اکران درمی‌آید.

18 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments