تاریخ اکران جدید فیلم‌های دنیای سینمایی مارول مشخص شد

با انتشار ویروس کووید-۱۹، نه‌تنها زندگی مردم عامه تحت‌الشعاع قرار گرفت، بلکه کار برای کمپانی‌های فیلم‌سازی نیز سخت‌تر شد. بسیاری از فیلم‌ها فیلمبرداری نیمه‌تمام خود را تا اطلاع ثانوی به تاخیر انداختند و بسیاری دیگر برای جلوگیری از شیوع ویروس، اکران فیلم‌هایشان را به عقب هدایت کردند. از طرفی تعدادی از کمپانی‌ها تصمیم گرفتند تا فیلم‌های خود را به‌طور دیجیتالی به فروش برسانند تا هواداران بتوانند داخل خانه و در ایام قرنطینه به تماشای آثار مورد انتظار خود بنشینند، اما استودیو مارول از آن دست کمپانی‌ها نیست. این کمپانی به تازگی برنامه‌ی زمانی جدیدی برای اکران فیلم‌هایش ارائه داده است. در ادامه با یکدیگر نگاهی به تاریخ اکران فیلم‌های آینده‌ی دنیای سینمایی مارول خواهیم انداخت.

در ابتدا فیلم مستقل و اختصاصی شخصیت بلک‌ویدو را خواهیم داشت که تاریخ اکران سابق فیلم The Eternals را از آن خود کرده است و در ششم نوامبر (۱۶ آبان) سال جاری اکران خواهد شد. پیش از این شایعه شده بود که این فیلم به صورت دیجیتال در استریم دیزنی پلاس پخش می‌شود، اما این شایعه همان‌طور که انتظار می‌رفت، تکذیب شد.

بدین‌ترتیب فیلم Black Widow تنها فیلم استودیوی مارول در سال جاری میلادی خواهد بود و فیلم The Eternals به تاریخ ۱۲ فوریه سال ۲۰۲۱ (۲۴ بهمن) موکول می‌شود. این فیلم با وجود نگرانی‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا، همچنان به فیلمبرداری خود ادامه داده است. لازم به ذکر است که پیش از این، قرار بود فیلم رزمیِ Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings را در این تاریخ داشته باشیم. با این وجود، این فیلم نیز تاریخ اکران جدیدی را به خود اختصاص داده است و گفته می‌شود که سینماها در هفتم می ۲۰۲۱ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) میزبان این فیلم خواهند بود.

بلک ویدو

از طرفی فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness نیز در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) اکران خواهد شد تا پرونده‌ی این دنیای سینمایی را در سال ۲۰۲۱ ببندد. اما در سال ۲۰۲۲ قسمت چهارم سری فیلم‌های ثور با نام Thor: Love and Thunder اکران می‌شود که تاریخ ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن ۱۴۰۰) را به خود اختصاص داده است. با این وجود، تاریخ اکران قسمت دوم فیلم Black Panther همچنان ثابت است و هواداران می‌توانند در تاریخ ۶ می ۲۰۲۲ (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) این فیلم را تماشا کنند.

قسمت دوم فیلم Captain Marvel نیز به تازگی صاحب تاریخ اکران دقیقی شده است. هشتم جولای سال ۲۰۲۲ (۱۷ تیر ۱۴۰۱) روز نقش بستن این فیلم بر پرده‌ی سینماها خواهد بود؛ هرچند امکان تغییر کردن این تاریخ نیز وجود دارد. با وجود اعلام تاریخ اکران فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، کمپانی دیزنی هیچ اشاره‌ای به فیلم The New Mutants نکرده است و این فیلم در سرنوشتی نامعلوم به سر می‌برد. فیلم نام‌برده شده که آخرین اثر از فرنچایز افراد ایکس (X-Men) می باشد، پیش از این قرار بود در آپریل سال ۲۰۱۸ اکران شود، اما به علت ریشوت‌ها و خریده شدن کمپانی فاکس قرن بیستم توسط دیزنی، در پایان، تاریخ سوم اپریل ۲۰۲۰ (۱۵ فروردین) برای آن در نظر گرفته شد. با آن‌که کمپانی دیزنی شایعات مربوط به انتشار دیجیتالی این اثر را رد کرده است، باید دید آیا ممکن است که در تصمیم خود تجدید نظر کند؟

6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments