تام کینگ و میچ جرادز با مینی سری Strange Adventures بازخواهند گشت [SDCC2019]

تام کینگ و میچ جرادز، زوجی طلایی در دنیای کمیک هستند که حاصل همکاری‌شان عناوین موفقی چون Mister Miracle و The Sheriff of Babylon بوده است؛ عناوینی که چه نزد مردم و چه نزد منتقدین با ستایش عظیمی همراه شده‌اند و ثابت کرده‌اند که اغلب همکاری های این دو ستاره‌ی صنعت کمیک، به لقبی پایین تر از باشکوه دست نمی یابد. با وجود آنکه انتشارات دی سی تا پیش از این، در مراسم کمیک کان سن دیگو از عنوان جدیدی رونمایی نکرده بود، اما بنظر می آید که بالاخره از سورپرایز خود تحت عنوان مینی سری Strange Adventures پرده برداری کرده باشد.

Strange Adventures

انتشارات دی سی همچنین در فضای مجازی نیز از انتشار این عنوان خبر داد و حتی دو کاور هم از آن به اشتراک گذاشت. کینگ و جرادز، با ایوان داک شنر برای خلق این مینی سری ۱۲ قسمتی همکاری خواهند کرد. شنر پیش از این بر روی عناوینی چون The Terrifics و Future Quest کار کرده است.

عنوان Strange Adventures نام یک سری قدیمی از انتشارات دی سی می باشد که از سال ۱۹۵۰ میلادی شروع به انتشار کرده است. این سری فرصتی برای خلق داستان های تازه و علمی-تخیلی را برای دی سی فراهم کرد و میزبان شخصیت هایی چون آدام استرنج، ددمن و اتومیک نایت بوده است. این عنوان از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده است که آخرین آن ها یک کمیک تک قسمتی از زیرمجموعه‌ی ورتیگو بود که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. مینی سری مذکور نیز شخصیت آدام استرنج را به عنوان شخصیت اصلی خواهد داشت.

تام کینگ در اوایل امسال نیز راجع به فرمت کاری خود سخنانی را به زبان آورد:

برای من، ۱۲ قسمت عالیه. با کشش مناسب و به زیبایی هم تموم میشه. اگه بخواید می تونید بشینید و همه‌اش رو توی ۶ ساعت بخونید، حتی اگه قسمت به قسمت می خونیدش می تونید مطمئن باشید که سال دیگه یکی دیگه گیرتون میاد. این فرمتیه که من بیشتر از بقیه دوست دارم، چون به من حس نوشتن یک رمان رو میده. اگه به کارنامه‌ی کاری من نگاه کنید، طی چهار سال گذشته من [عناوین] The Sheriff of Babylon و Omega Men و The Vision و Mister Miracle رو نوشتم. اونا چهارتا رمان هستن. می تونم اونا رو به هر کسی توی خیابون بدم و بگم “این یه رمانِ پر از تصویره” و فکر می کنم اینکه این صنعت از این نوع عناوین داشته باشه خیلی مهمه. یک حس خیلی خوبی در داشتن یک داستان کامل در دستاتون هست و می خواید بگید من این رو نوشتم.

هواداران کینگ احتمالاً در جریان هستند که کمیک های این نویسنده معمولاً در رابطه با فشار روحی افراد پس از حوادث می باشند. اما طی پنل انتشارات دی سی در مراسم کمیک کان سن دیگو، این نویسنده تایید کرد که قرار است این موضوعات را از الان کنار بگذارد و عناوین بعدی‌اش بر روی تم های متفاوتی متمرکز خواهند بود. کینگ در رابطه با اینکه عنوان Strange Adventures درمورد چه موضوعی می باشد اطلاعاتی را با هواداران در میان گذاشت. او عنوان کرد که به دنبال یک موضوع امروزی تر بوده است و می خواهد بازخوردهای ریاست جمهوری ترامپ، تاثیر آن بر روی مردم و آغاز دوره‌ای جدید از فاشیسم را در قالب یک اثر هنریِ درخور ببیند. او افزود که تابحال چنین اثری را ندیده است، پس می خواهد با کمک جرادز و شنر چنین چیزی را خلق کند.

Strange Adventures

مینی سری Strange Adventures از سال ۲۰۲۰ شروع به انتشار خواهد کرد.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments