جدیدترین اخبار منتشر شده از فیلم های DCEU

چند هفته ی پیش بود که در کمیک کان سن دیگو شاهد تریلر دو عدد از جدیدترین فیلم های DCEU بودیم؛ تریلر هایی که با صحنه های وفادار به کمیک و شخصیت پردازی هایی که به نظر مناسب و خوب میرسیدند هواداران را بیش از پیش به آینده ی فیلم های اقتباس شده از روی کمیک های انتشارات دی سی امیدوار کردند و باعث شدند بسیاری به انتظار بنشینند تا شاهد آینده ای روشن برای یونیورس سینمایی دی سی باشند.

در طی هفته ی اخیر نیز اطلاعاتی در مورد فیلم های پیش روی DCEU منتشر شدند که در این مطلب قصد داریم به طور خلاصه به آن ها بپردازیم.

بتمن

بتمن

از همان اولین باری که اعلام شد کارگردان کاربلدی به نام مت ریوز، که سابقه ی ساختن سه گانه ی بی نظیری همچون سیاره میمون ها را در کارنامه دارد، قرار است فیلم سولوی بتمن را بسازد؛ بسیاری منتظر هستند تا مراحل ساخت این فیلم آغاز شود؛ اما به دلایلی نامعلوم ساخت آن هنوز آغاز نشده است.

هفته ی گذشته شایعات بسیار زیادی درباره ی فیلم بتمن مطرح شد و حتی گفته شد این فیلم اقتباسی از کمیک های Year One و Long Halloween خواهد بود! با این وجود کارگردان و نویسنده ی فیلم یعنی مت ریوز در آخرین مصاحبه ی خود تمام شایعات را رد کرد و اذعان داشت:

کمیک Batman: Year One یکی از کمیک های متعددیه که من عاشقشونم با این حال فیلم اختصاصی بتمن اقتباسی از این کمیک نخواهد بود!
این فیلم در واقع اقتباس از هیچ کمیک خاصی نیست؛ هر چند این مسئله به این معنی نیست که ما الهام ها و صحنه های وفادار به منبع رو نخواهیم دید!
در واقع قصد من اینه روی داستانی تمرکز کنم که بتمن و شخصیتش رو توصیف کنه؛ البته لازم میدونم به این موضوع هم اشاره کنم، فیلمی که ما داریم میسازیم یک فیلم اریجین نیست و قرار نیست که ریشه های شخصیت بتمن رو بیان کنه؛ بلکه ما داریم سعی میکنیم فیلمی بسازیم که در عین داشتن فضا های احساسی و درام مناسب در مورد خود شخصیت بتمن باشه و در کنار این ها به اینکه بتمن بزرگترین کارآگاه جهانه و تمام ویژگی هایی که ما بتمن رو باهاشون میشناسیم هم بپردازه.

علاوه بر این مت ریوز در مورد حضور یا عدم حضور بن افلک در نقش بتمن نیز صحبت کرد و گفت که هنوز با وی برای ایفای نقش به عنوان بتمن در ارتباط است اما نمیتواند به طور قطعی بگوید که آیا او به بازی در نقش شوالیه شنل پوش ادامه خواهد داد یا خیر.

البته در ماه های اخیر بازیگران سرشناسی همچون جیک جیلنهال و جان هم نیز به فیلم اختصاصی بتمن لینک شده اند و اصلا دور از ذهن نیست که کمپانی برادران وارنر به دلیل شکست فیلم های قبلی که بتمن در آن ها حضور داشته، اقدام به انتخاب یک بازیگر جدید برای این نقش کند.

 

جوکر

جوکر

چند ماه پیش بود که نخستین خبر ها در مورد ساخته شدن فیلم اختصاصی جوکر منتشر شد؛ و از همان ابتدا اعلام شد که چهره ی سرشناسی به نام مارتین اسکورسزی قرار است تهیه کنندگی این فیلم را برعهده داشته باشد. با این حال اما هواداران توجه چندانی به این فیلم نداشتند تا اینکه پس از کش و قوس ها و شایعات فراوان کمپانی برادران وارنر با واکین فینیکس برای ایفای نقش به عنوان جوکر به توافق رسید؛ تا هواداران شخصیت جوکر با توجه به حضور چهره های شاخصی همچون واکین فینیکس و مارتین اسکورسزی حساب ویژه ای بر روی این فیلم باز کنند.

به خصوص که در هفته های اخیر شایعات زیادی با عنوان پیوستن رابرت دنیروی دوست داشتنی به این فیلم منتشر شد تا اینکه بالاخره چند شب پیش مارک مارون به نحو عجیبی هواداران را غافلگیر کرد و اعلام کرد که با رابرت دنیرو و واکین فینیکس در این فیلم همبازی خواهد بود! و حالا با توجه به عوامل سازنده ی این فیلم که همگی جز چهره های شناخته شده ی هالیوود میباشند؛ هواداران بیش از پیش برای تماشای نخستین فیلم اختصاصی یک شخصیت خبیث کمیک بوکی در سینما، به انتظار نشسته اند!

لازم به ذکر است که طبق اعلام رسمی کمپانی برادران وارنر فیلم اختصاصی شخصیت جوکر در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده ی نقره ای میرود و بودجه ای حدود ۵۰ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه خواهد شد.

 

آکوامن

آکوامن

پس از تریلر خوش رنگ و لعابی که کمپانی برادران وارنر از فیلم اختصاصی شخصیت آکوامن در کمیک کان سن دیگو پخش کرد؛ حالا بازار شایعات و اخبار منتشر شده از تنها فیلم DCEU در سال ۲۰۱۸ میلادی داغ است و روزانه اخبار و شایعات بسیاری از این فیلم منتشر میشود.

اما دو روز گذشته بود که کمپانی برادران وارنر با انتشار خبری جالب هوادران این فیلم را غافلگیر کرد! در لحظاتی از تریلر فیلم آکوامن هوادران شاهد لحظات کوتاهی از جوانی آرتور کری بودند و حالا رسما اعلام شده است که یک ماه پیش از اکران جهانی فیلم آکوامن رمان پیش زمینه ای از این شخصیت منتشر خواهد شد که به دوران جوانی آرتور کری در دنیای سینمایی دی سی میپردازد.

عنوان این رمان Aquaman: Undertow خواهد بود و استیو بلینگ نویسندگی آن را بر عهده خواهد داشت. گفته میشود این رمان روی زمانی تمرکز خواهد کرد که آرتور کری هنوز در حال آموختن چگونگی کنترل قدرت های مرموز خود است و به ماجراهای او در این برهه از زندگی اش خواهد پرداخت.

 

 فلش

فیلم فلش

سال ۲۰۱۷ میلادی بود که کمپانی برادران وارنر اعلام کرد در حال ساخت فیلم اختصاصی شخصیت فلش با عنوان فلش پوینت است؛ هر چند که پیش از آن نیز این کمپانی دستور ساخت یک فیلم اختصاصی از شخصیت فلش را در برنامه ی خود قرار داده بود و حتی قرار بود این فیلم در سال ۲۰۱۸ میلادی اکران شود! با این حال اما به روال همیشگی بی برنامگی های چند ساله نخست DCEU این فیلم نیز به تاخیر افتاد و عملا کنسل شد.

اما حالا و با گذشت چند ماه از منصوب شدن والتر هامادا به ریاست دنیای سینمایی دی سی برنامه های فیلم های آینده این یونیورس سینمایی بسیار منظم تر از قبل شده است و روز گذشته بود که طبق گزارش Pursue News اعلام شد که این فیلم فیلمبرداری خود را در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی در آتلانتا آغاز خواهد کرد.

به این ترتیب با توجه به گزارشاتی که پیش از این حاکی از آغاز فیلمبرداری فیلم پرندگان شکاری در سال ۲۰۱۹ میلادی بودند میتوان انتظار داشت که این فیلم و فیلم اختصاصی شخصیت فلش (که اکنون عنوان فلش پوینت نیز از نام آن حذف شده است) در سال ۲۰۲۰ میلادی اکران شوند.

13 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments