جوکر دو جایزه را از اسکار ۲۰۲۰ به خانه برد

با افتخار آفرینی های جوکر در طول فصل جوایز، عملکرد خوب این فیلم در مراسم اسکار ۲۰۲۰ اجتناب‌ناپذیر بوده است. از طرفی برتری هیلدور گودنادوتیر در زمینه‌ی موسیقی متن و حضور درخشان واکین فینیکس، حدسیات مبنی بر شانس بالای فیلم جوکر را به بیشترین حد خود رساندند. حال که ساعاتی از اتمام این مراسم گذشته است، به‌نظر می آید که حدس طرفداران بی‌اساس نبوده است.

فیلم Joker در اسکار امسال توانست نامزد ۱۱ رشته‌ی متفاوت شود. از این رشته ها می توان به بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی، بهترین تدوین، بهترین فیلمبرداری، بهترین طراحی لباس، بهترین میکس صدا، بهترین تدوین صدا، بهترین گریم و بهترین موسیقی متن اشاره کرد. با تمام این ها اما جوکر در نهایت توانست به دو مقامِ بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهتربن موسیقی متن دست یابد. یکی دیگر از نکات جذابی که در فضای مجازی توسط طرفداران مطرح شد، این است که تا به‌حال چهار فیلم از کمپانی دی سی که در آن ها شخصیت جوکر حضور داشته، موفق به کسب جوایز مختلفی در مراسم اسکار شده‌اند.

واکین فینیکس

از دیگر نکات حائز اهمیت، برنده شدن فیلم ۱۹۱۷ در زمینه‌ی جلوه های ویژه و شکست خوردن فیلم Avengers: Endgame از آن بود و در پی آن شماری از طرفداران استودیو مارول در توییتر و دیگر شبکه های مجازی خشمگین شدند.

تمامی بانوان ابرقهرمان‌اند

یکی از بخش های جنجالی مراسم امسال اما حضور بری لارسن، گال گدوت و الن ریپلی بر روی صحنه و سخنرانی فمنیستی آنان و به‌کار بردن جمله‌ی «تمامی بانوان ابرقهرمان‌اند» بود؛ جمله‌ای که توسط برخی ها از آن استقبال شد و برخی نیز لب به انتقاد از آن گشودند.

در انتهای نود و دومین مراسم اسکار نیز جایزه‌ی بهترین اثر، به فیلم Parasite ساخته‌ی بونگ جون هو رسید و اسکار ۲۰۲۰ با حضور جمعی از بزرگ‌ترین ستاره های سینما به پایان رسید.

3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
E.N

ممنون بابت پوشش اخبار
فیلم جوکر در این دو زمینه کولاک کرد و لیاقت دریافت جایزه در این دو زمینه رو داشت
مخصوصا خواکین فینیکس که گل کاشت و هر چی جایزه بود از گلدن گلوب گرفته تا اسکار، همه رو درو کرد! انصافا حقش هم بود و کلی برای این نقش زحمت کشید و نتیجه تلاشش هم عالی از آب دراومد و بهترین بازی ممکن رو برای نقش جوکر ارائه کرد که چیزی از هیث لجر مرحوم کم نداشت

dany

واقعا خبر خوش حال کننده ای بود و این دو جایزه واقعا حق جوکر بود هرچند بیشتر از این ها هم حقش بود (دست کم فیلمنامه اش از جوجو ربیت بهتر بود ) من شخصا امیدوار بودم جایزه بهترین فیلم سال هم به جوکر تعلق بگیره اما انگار آکادمی فیلم های حامی سیستم مثل پارازیت ترجیح میده

آرمان صفا

سلام
پس جوکر دومین اسکارش رو هم گرفت. البته این نسخه از جوکر را خیلی نمیشه جوکر حساب کرد و با کمیک تفاوت زیادی داره و اصلا فیلم کمیک بوکی نیست، ولی خب یه اعتباری برای دی سی خرید، خصوصا که این سال های اخیر شدیدا به خاطر dceu بد نام شده.
خبر خوبی بود به هرحال