خالق سریال نگهبانان (Watchmen) سخنان تازه‌ای را درباره این سریال عنوان کرد

سریال نگهبانان (Watchmen) اثر جدید دیمون لیندلوف می باشد که سریال های تحسین شده‌ای چون Lost و Leftovers را در کارنامه‌ی کاری خود دارد. سریال جدید این شخص نیز که اقتباسی آزاد از عنوان ماندگار آلن مور است، از مورد انتظار ترین سریال های چند وقت اخیر محسوب می شود و حتی با انتشار تریلری در کمیک کان سن دیگو، عطش هواداران دنیای کمیک و سریال های تلویزیونی را برای تماشای خود بیشتر کرد. به تازگی اما صحبت هایی جدید پیرامون این سریال صورت گرفته که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

همانطور که سابقاً مشخص شده است، آلن مور از آن دست نویسندگانی محسوب می شود که با هرگونه اقتباس از روی عناوین خود مخالف است. لیندلوف در این رابطه می گوید:

این یه جدال بی پایانه. لعنت بهتون بچه ها، من در هر صورت [سریال رو] می سازمش. من روحیه‌ی پانک راکِ آلن موریِ خودم رو با گفتن جمله‌ی “لعنت بهت آلن مور” به نمایش می ذارم. ما قرار نیست [داستان اصلی رو] بهم بریزیم. اون معیار و منبع الهام ماست.

کسی بلویز، مدیر برنامه ریزی شبکه‌ی HBO نیز اعلام کرد که آلن مور جذب ایده‌ی این سریال نشده و برای مشورت دادن طی ساخت آن حاضر نبوده است. هواداران به خوبی می دانند که در سری نگهبانان (Watchmen)، جنگ هسته‌ای تهدید اصلی جهان بود. اما بنظر می آید که لیندلوف قرار است از تهدیدی بسیار خبیثانه تر و البته متداول تر استفاده کند:

در سال ۲۰۱۹ چه چیزی می تونه معادل جنگ هسته‌ای بین آمریکا و روسیه باشه؟ نژاد و پلیس… هیچ راهی برای شکست دادن برتری سفید پوست ها نیست… از بین نمیره. هیچ پاسخ ساده و هیچ راه حل بزرگی براش وجود نداره.

او در ادامه از نویسنده‌ی سری کمیک های پلنگ سیاه و کاپیتان آمریکا، یعنی تا-نهیسی کوتس سخن گفت و اعلام کرد که از او برای انتخاب کردن این تم و موضوع الهام گرفته است. او عنوان کرد که به دنبال موضوعی بوده است که درحال متلاشی کردن فرهنگ آمریکا باشد و با خواندن آثار کوتس تصمیم گرفته است برتری نژادی را برگزیند.

Watchmen

داستان سریال نگهبانان (Watchmen) چندین سال پس از داستان رمان گرافیکی آن اتفاق می افتد. سال ها پیش زک اسنایدر فیلمی بر اساس این رمان گرافیکی ساخت که هنگام رونمایی از آن، مور اعلام کرد از این موضوع که اقتباس های سینمایی هیچ نکته‌ی خوبی ندارند واهمه دارد. او همچنین با ساخت فیلم های V For Vendetta و The League of Extraordinary Gentlemen که اقتباس هایی از دو کمیک دیگر این نویسنده بودند نیز مخالفت کرد. با این حال بسیاری معتقدند که سریال جدید نگهبانان (Watchmen) می تواند به اولین اقتباس از آثار این نویسنده بدل گردد که او را راضی می کند.

سریال نگهبانان (Watchmen) دارای بازیگرانی چون جرمی آیرونز، رجینا کینگ، دان جانسون، تیم بلیک نلسون، لوییس گاست جونیور، یحیی عبدالمتین II، تام میشون، جیمز ووک، آدلاید کلمنس، اندرو هاوارد، فرانسس فیشر، جیکوب مینگ ترنت، سارا ویکرز، دیلان شامبینگ، لیلی روز اسمیت و آدلین اسپون می باشد و از پاییز امسال از شبکه‌ی HBO پخش خواهد شد.

7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments