خلاصه‌‌ای از داستان فیلم های The Eternals و قسمت دوم Doctor Strange منتشر شد

شاید فاز چهارم دنیای سینمایی مارول شامل فیلمی دیگر از گروه انتقام‌جویان نشود، اما در این فاز نیز عناوین بسیار مهمی ساخته خواهند شد و قطعاً طوری عمل خواهند کرد که هرچه بیشتر دنیای مارول را گسترش دهند. در مبحث گسترش دنیا، بی‌شک بار اصلی بر روی دوش فیلم های The Eternals و Doctor Strange in the Multiverse of Madness می باشد، چرا که هر کدام از آنان قرار است بخش اعظمی از جهان مارول را روایت و معرفی کنند. حال از این دو فیلم مورد انتظار خلاصه‌ی داستان کوتاهی منتشر شده که با هم نگاهی به آنان خواهیم داشت.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

قسمت دوم فیلم اختصاصی دکتر استرنج مسیر پیچیده‌تری را نسبت به دیگر هم‌نوعش طی کرده است. از جمله‌ی این تفاوت ها، از دست دادن اسکات دریکسون در مقام کارگردان می باشد. خلاصه‌ی داستان فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به شرح زیر است:

پس از وقایع فیلم Avengers: Endgame، دکتر استفن استرنج تحقیقات خود را پیرامون سنگ زمان ادامه می دهد. اما دیری نمی یابد که دوستی قدیمی که اکنون تبدیل به یک دشمن برای او شده، مهر پایانی بر نقشه های دکتر استرنج می زند و سبب می شود که او شیطانی وصف‌نشدنی را آزاد سازد.

در خلاصه‌ی داستان فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به روشنی می توان دید که آن فرد مرموز همان کارل موردو می باشد که طی وقایع فیلم اول دوست و یاور دکتر استرنج به‌شمار می رفت، اما در پایان مسیر خود را از او جدا کرد. در انتها می بایست گفت که هنوز به‌صورت رسمی حضور کارگردانی تازه برای این فیلم مشخص نشده است.

The Eternals

در مقابل اما نگاهی به خلاصه‌ی داستان یکی از مهم‌ترین فیلم های تاریخ دنیای سینمایی مارول، یعنی فیلم The Eternals خواهیم داشت. در خلاصه‌ی داستان این فیلم می خوانیم:

فیلم The Eternals شامل گروهی هیجان‌آور و تازه از ابرقهرمانان جهان مارول می شود؛ بیگانگانی باستانی که به‌صورت مخفیانه در مدتی حدود هزاران سال بر روی زمین زندگی کرده‌اند. در پی وقایع فیلم Avengers: Endgame، یک تراژدی غیرقابل انتظار باعث می شود که آنان از سایه ها بیرون آیند و با یکدیگر علیه باستانی‌ترین دشمن بشریت متحد شوند: دیویانت ها (The Deviants).

فیلم The Eternals بر اساس فیلمنامه‌ای از متیو و رایان فیرپو ساخه می شود و کارگردان آن نیز کلویی ژائو می باشد. در لیست بازیگران این اثر نیز نام های قابل توجهی چون ریچارد مدن، کمیل نانجیانی، لورن ریدلوف، برایان تایری هنری، سلما هایک و آنجلینا جولی به چشم می خورد.

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness در تاریخ ۷ می ۲۰۲۱ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) و فیلم The Eternals نیز در روز ۶ نوامبر (۱۶ آبان ۱۳۹۹) اکران می شوند.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments