خلاصه‌ اتفاقات مراسم C2E2 2019

مراسم C2E2 (یا Chicago Comics & Entertainment Expo) مراسمی سالانه است که در شیکاگوی آمریکا برگزار می شود. در این مراسم به موضوعاتی به مانند کمیک، رمان های گرافیکی، انیمه، مانگا، فیلم، سریال و هر آنچه که به فرهنگ عامه مربوط است، پرداخته می شود. کمپانی ها و انتشارات بزرگ و نامدار نیز این مراسم را فرصت خوبی می دانند تا از پروژه های آینده خود رونمایی کنند و هواداران را در جریان رویدادهای پیش رو قرار دهند.

هر چند امسال، با حضور کم رمق انتشارات دی سی و نشریه های مستقل رو به رو بودیم اما از طرفی غوغای انتشارات مارول، و یکه تازی آن را در این مراسم مشاهده کردیم؛ به طوری که مراسم امسال کاملاً در اختیار این انتشارات بود و هواداران خود را به وجد آورد! در ادامه نگاهی خواهیم داشت به این مراسم و هر آنچه که امسال در آن رخ داد.

انتشارات مارول رسماً اعلام کرد که تیم افسانه‌ای کرت بیوسیک و الکس راس، در حال کار بر روی داستانی تک قسمتی، در رابطه با عنوان Marvels می باشند که به مناسبت ۲۵ سالگی این عنوان منتشر خواهد شد.

تاریخ انتشار این عنوان نامشخص است.

Marvels

هم چنین در ادامه، انتشارات مارول از رویداد Absolute Carnage رونمایی کرد که تیم خلاقِ سری جدید Venom، یعنی دانی کیتس و رایان استگمن، بر روی آن کار خواهند کرد. این عنوان همان طور که از اسمش پیداست بر روی کلتوس کسیدی، قاتل زنجیره‌ای معروف تمرکز دارد که بیشتر با نام کارنیج شناخته می شود. در این عنوان جدید قرار است شاهد آن باشیم که چگونه کارنیج،دست به شکار تمام کسانی می زند که سیمبیوت بر تن داشته‌اند. کیتس در این رابطه با این سری گفت:

کلتوس کسدی برگشته و اون از همیشه خون‌خوار تره! عنوان Absolute Carnage شامل تمام شخصیت هایی هست که تا به حال از سیمبیوت استفاده کردن، و تمام سیمبیوت هایی که وجود دارن می شه! جریانی که از زمان پوشیدن لباس سیاه فضایی توسط پیتر [پارکر] آغاز شده و بعدش با Maximum Carnage و بعد از اون با Venomized و الی آخر، ادامه پیدا کرده… همه هدف هستن!

سی.بی. کبولسکی، از سردبیران انتشارات مارول، عنوان کرده است که این رویداد، ورژن دانی کیتس از داستان Maximum Carnage خواهد بود؛ این داستان، یکی از داستان های ماندگار اسپایدرمن در دهه‌ی ۹۰ میلادی است، که شخصیت کارنیج را به یکی از ویلن های برتر آن دوره تبدیل کرد. پیش درآمد عنوان Absolute Carnage، داستان تک قسمتی FCBD: Spider-Man/Venom، در ماه آوریل منتشر خواهد شد و اولین قسمتِ این رویداد، در ماه آگوست منتشر می شود.

Absolute Carnage

سپس انتشارات مارول خبر از بازگشت شخصیت های Infinity Wraps را داد. این شخصیت ها، در واقع نسخه های ترکیبی قهرمانان مارول می باشند که در عناوین فرعیِ رویداد Infinity Wars شاهد آن ها بودیم. بازگشت این شخصیت ها، در شش عنوان سالیانه صورت می گیرد که هر کدام به یکی از شخصیت های Infinity Warps خواهد پرداخت. شخصیت هایی از جمله:

  • Soldier Supreme
  • Weapon Hex
  • Arach Knight
  • Ghost Panther
  • Iron Hammer

هنوز مشخص نیست که چه کسانی بر روی این عناوین کار خواهند کرد، اما انتشار آن ها از ماه جولای سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

رونمایی دیگر انتشارات مارول، مربوط به اثر جدید مارک وید می باشد؛ اثری با نام History Of The Marvel Universe که به مناسبت ۸۰ سالگی مارول منتشر خواهد شد. این مینی سری ۶ قسمتی، که در آن، طراحانی چون خاویر رودریگز و آلوارو لوپز برای همکاری حضور دارند، به تاریخچه‌ی دنیای مارول، از آغاز تا به الان، می پردازد. کاورهای هر شش قسمت این سری، توسط استیو مک نیون طراحی خواهند شد.

سپس، از جدید ترین و مورد انتظار ترین پروژه‌ی مارول رونمایی شد؛ یعنی پروژه‌ی بعدی جاناتان هیکمن که در این پست می توانید به صورت کامل، توضیحات پیرامونِ آن را مطالعه کنید.

مارول هم چنین از برنامه‌ی انتشار رویدادهای خود در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد؛ برنامه‌ای که نشان می دهد هر رویداد بزرگ مارول، طی سال میلادی جاری، در چه تاریخی منتشر می شود. سی. بی. کبولسکی در این باره گفت:

فقط چند ماه از سال ۲۰۱۹ گذشته، و ما توی همین مدت کوتاه مشاهده کردیم که چطور هواداران ما، یعنی همه‌ی شما [خطاب به کسانی که در مراسم حاضر بودند]، برای نوشتن داستان های تازه به ما الهام دادید.
چه از آن دسته هوادارانی باشید که بخوان داستان شخصیت های مورد علاقه‌شون رو دنبال کنن (مثل سری Venom یا Immortal Hulk)، چه از آن هایی باشید که بخوان داستانی در مورد کل جهان مارول بخونن، امسال برای هر نوع طیف از طرفدار ها، داستانی مناسب برای دنبال کردن هست. برنامه‌ی انتشار رویدادهای جدید انتشارات مارول، به شما کمک می کنه تا ببینید چه چیز هایی در انتظارتونه و انتخاب کنید که می خواید کدوم داستان ها رو دنبال کنید.

برنامه‌ی انتشار رویدادهای مارول

همان طور که مشاهده می کنید، در این برنامه می توان نام رویداد The War of the Realms را دید. رویدادی به نویسندگی جیسون آرون و طراحی راسل داوترمن که در ماه آوریل منتشر خواهد شد. بعد از آن، پروژه جدید جاناتان هیکمن را پیش رو داریم که در ماه جولای منتشر می شود. رویداد Absolute Carnage همان طور که قبلاً اشاره شد، در ماه آگوست منتشر خواهد شد و هم چنین رویداد نامعلومی در این برنامه دیده می شود که انتشار آن برای ماه دسامبر برنامه ریزی شده است.

تمامی این رویدادها عواقبی را برای دنیای مارول در پی خواهند داشت که خود به رویدادهای دیگری ختم می شوند. کبولسکی افزود:

جهان مارول یک تار و پود به هم پیوسته است، با اشارات و اطلاعات فوق العاده در داستان هایش. برنامه‌ی انتشار رویدادها، بزرگ ترین لحظاتی که در سال جاری پیش رو داریم رو مشخص می کنن… و ما فکر می کنیم که شما همه‌تون هیجان زده خواهید شد وقتی از برنامه هامون توی ماه دسامبر پرده‌برداری کنیم!

سکرت وارز

هم چنین انتشارات مارول رسماً اعلام کرد که قرار است کمیک جدیدی را حول محور شخصیت والکری (Valkyrie) منتشر کند که توسط جیسون آرون (نویسنده‌ی سری جدید انتقام جویان) و آل اوینگ (نویسنده‌ی سری جدید Immortal Hulk) نوشته خواهد شد!

سپس کبولسکی به این موضوع اشاره کرد که سال آینده، تولد ۲۰ سالگیِ دنیای آلتیمیت (Ultimate Universe) می باشد. همین موضوع باعث شده است که شایعات مربوط به بازسازی دنیای آلتیمیت به دست دانی کیتس، قوت بیشتری یابند.

والکری

انتشارات مارول از یک مینی سری دیگر نیز رونمایی کرد. مینی سری جدیدی که میزبان یکی از جایزه‌بگیر های بین کهکشانی انتشارات مارول، یعنی شخصیت Death’s Head خواهد بود! نویسنده‌ی این سری تینی هاوارد و طراح آن آنکی زاما می باشد و هم چنین گفته می شود که در این سری، شاهد همکاری شخصیت Death’s Head با دو تن از اعضای گروه Young Avengers خواهیم بود. هاوارد در رابطه با داستان این مینی سری گفت:

داستان اینجوری شروع می شه که Death’s Head می فهمه دیگه به اندازه‌ی قبلاً خوب نیست، بهش می گن که جایزه‌بگیر های جدیدی اومدن که خیلی بهتر از اون هستن. و منم داشتم فکر می کردم که چه کسی مناسبه تا با اون [Death’s Head] همکاری کنه؛ در آخر به این نتیجه رسیدم که ویکان و هالکینگ (از گروه Young Avengers) تبدیل به همکارش بشن!

Death's Head

لازم به ذکر است که این شخصیت در قسمت ۱۱۳ سری Transformers UK و توسط سایمون فورمن و جف سنیور خلق شده است. شخصیت مورد ذکر، یک روبات مزدور یا به عبارتی جایزه‌بگیر است که با استفاده از تکنولوژی و جادو، از زندگی میزبان و سازنده‌ی خود محافظت می کند.

این بود خلاصه‌ی اتفاقاتی که در مراسم C2E2 سال ۲۰۱۹ گذشت، سپاسگزاریم که همراه‌مان بودید.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments