راز رویداد تولدی دوباره در قسمت یازدهم ساعت قیامت فاش خواهد شد!

بدون شک یکی از مهم ترین کمیک های در حال چاپ انتشارات دی سی، کمیک ساعت قیامت (Doomsday Clock) است که مدام با تاخیر های فراوان در انتشار مواجه می شود. در این رویداد جنجالی، مشخص شد که عامل تغییرات تاریخچه‌ی جهان دی سی در سری کمیک های The New 52 به شخصی از دنیایی دیگر مرتبط است که قدرتی عظیم و شگرف در اختیار دارد؛ و این شخص کسی نیست جز دکتر منهتن از دنیای کمیکِ نگهبانان (Watchmen)! حال اطلاعات جدیدی از قسمت یازدهم این سری منتشر شده است که آن ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

اگر انتشار این کمیک با تاخیر دوباره مواجه نشود، قسمت یازدهم آن در ماه می سال جاری میلادی منتشر خواهد شد و حقیقت ناگفته‌ی پشت پرده‌ی تولدی دوباره (Rebirth) را فاش خواهد کرد. خلاصه‌ی داستان این قسمت به شرح زیر است:

ساعت قیامت ۱۱
نویسنده: جف جانز
طراح/طراح کاور: گری فرانک
کمیک تحسین شده‌ی تیم خلاقِ جف جانز و گری فرانک، به پایان راه خود نزدیک می شود. در این قسمتِ سرنوشت ساز، حقیقت پشت پرده‌ی تولدی دوباره فاش خواهد شد و بتمن نیز به دنبال تنها کسی می گردد که می تواند آن ها را برای نجات جهان یاری دهد… یعنی رورشاک!

باید منتظر ماند و دید که پایانِ این کمیک مهم و سرنوشت ساز به کجا ختم می شود. قسمت یازدهم ساعت قیامت، در صورت مواجه نشدن با تاخیر، در روز ۲۲ می ۲۰۱۹ (۱ خرداد ۱۳۹۸) منتشر خواهد شد.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
عادل اسلامی

خب با انتشار شماره‌‌ی نهم باید بگم باز هم قسمتی ضعیف و باز هم همون آش و همون کاسه D:

جدی جدا از سایر نقاط ضعف که کم هم نیستن چرا اینقدر ریتم کنده، قشنگ جف جانز به سبک دهه ۹۰ کل یونیورس دی‌سی رو گذاشته جلوی یه ابرقدرت و یکسری اکشن بی مغز D:

افشین عنایتی

اکشن بی مغز رو خوب اومدی عادل جان?

معلوم نیست این کمیک داره به چه سمتی میره(جدای از ریتم کندش) به نظرم تنها صفحه ای که یکم از روایت اصلی داستان رو جلو برد همون صفحه مربوط به پروفسور استاین بود

طراحی های گری فرنک تو این شماره فوق العاده بود و معلوم بود روشون وقت گذاشته صحنه های اکشن بی مغز !! هم طراحی خوبی داشتن

غیر ازین و صفحه اولش که منهتن روایت میکنه شخصا نکته ی مثبتی توش ندیدم

عادل اسلامی

آره افشین جان گری فرانک واقعاً سنگ تموم گذاشته، کلا دی‌سی این چند وقته طراحاش خیلی دارن نسبت به نویسنده ها بهتر کار می‌کنن. ولی واقعا با این شماره خیلی بدبین تر شدم نسبت به آینده، خیلی کلیشه‌ای بود!

عین کمیک های ضعیف‌ِ کلاسیک که دائم شخصیتِ به ظاهر منفی درش حرف های کلیشه ای می‌زد و در نهایت اکشن های بدرد نخور می‌دیدیم D:

آرمان.صفا
آرمان.صفا

دیگه همه ی نکاتو دوستان گفتند

جف جانز از شماره هشت به بعد دوباره برگشت تو همون سبک ساده ی خودش

خیلی دیر وارد دنیای اصلی شد و دیگه توقع شاهکار داشتن از همچین کمیکی یه چیز محاله

الن مور یه چیزی می فهمید که میگفت دست نزنید به این شخصیت ها

و اگر دی سی بیخیال رایت این شخصیت ها میشد حداقلش الن مور تو دیسی میموند برا چند سال بیشتر . داستان های بیشتری خلق میکرد

حیف گری فرانک که بهترین طراحی زندگیش تو همچین کمیکی هدر رفت

پ ن : ارشیا جان ایمیلتو چک کن

عادل اسلامی

و بله باز هم قسمت دهم تا ۱۷ اپریل تاخیر خورد! احتمالاً خدا بخواد همینطوری تا ماه می تاخیر می‌خوره D:

عادل اسلامی

خب دی سی و جف جانز به عنوان عیدی باز هم دومزدی کلاک ۱۰ رو تا روز ۲۴ آوریل تاخیر زدن D:

دیشب بهم الهام شده بود تاخیر می خوره D:

آرمان.صفا
آرمان.صفا

دیگه نیازی نیست که بگیم این کمیک به تاخیر افتاده باز

ساعت قیامت بیشتر حکم یک کمیک مزاحم رو داره الان که نمیذاره دنیای دی سی درست پیش بره.

یعد از اون داستان احمقانه ی شماره ۹ و رفتن کل ابرقهرمانا به مریخ این رویداد از یه چیز قابل انتظار تبدیل شده به کمیکی که آدم دوست داره زودتر تموم شه  تا تکلیف نیو ۵۲ و ریبرث مشخص شه.

 

افشین عنایتی

دقیقا مشکل همینه تا این کمیک تموم نشه و تکلیف دنیای دی سی مشخص نشه از رویداد مهم خبری نیست

ظاهرا میخوان بعد از پایان سال ویلن و رویداد leviathan بندیس و بحران تموم کنن ساعت قیامت رو چون توش یه اشاره ی کوچیک به ولی وست شده بود

و به طور کلی چون میخوان بگن دنیایی که تو ساعت قیامت دیدیم نتیجه ی این ۳ تا کمیکه انقد تاخیر میخوره وگرنه دلیلش زمان طراحی و این چیزا نیست

افشین عنایتی

و عجیب تر از همه اینه که این شماره ی ۹ بالاترین نمره رو بین بقیه شماره ها گرفته

ظاهرا همه منتقدا از صحنه های زد و خورد بی مصرف و بی خاصیت خوششون اومده!

عادل اسلامی

در راستای حرف هات افشین جان باید بگم بعد انتشار شماره‌ی ۹ یه چیز دیدم خیلی شاد شدم D: سایت CBR (!) مقاله داده بود که چرا اگه واچمن دنباله‌ای می داشت قسمت نهم ساعت قیامت لایق دنباله‌ بودنشه D: قشنگ من موندم این چیز ها رو از کجا در میارن، بیفور واچمن ها یه ترکیب عالی از طراحی و نویسندگی بوده، و خیلی از بزرگان دنیای کمیک که حتی از جانز هم بعضاً بهتر بودن درش حضور داشتن، این سری ها نتونستن حتی در نزدیکی کار آلن مور ظاهر بشن، چه برسه جف جانز و اونم ترکیب این دنیا… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

کلا سی بی آر چرندیات زیاد می نویسه یک شخصیت کاراگاهی چه قدرتی داره مقابل یک خدا که تو بلندش کردی بردیش مریخ خواسته مثلا صحنه نمادین خلق کنه ولی بدتر زده داستانو خراب کرده انقد بردن کل ابرقهرمانای دی سی به مریخ احمقانه بود که ساعت قیامت رو تبدیل کرد به یه اثر متوسط رو به پایین ارشیا هم درست میگه. واقعا استفاده از منهتن کافی بود برای پرداختن به این سری. حتی اون مایم و ماریونت هم اضافن واقعا. امیدوارم هدفش این نبوده باشه که فقط چند تا شخصیت به مجموعه شخصیت های دی سی اضافه کنه. اضافه… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

عادل جان نظرت در مورد قهرمانان در بحران چیه؟

عادل اسلامی

من راستش تا شماره‌ی ۴ تونستم بخونم و بعدش به علت یکسری مسائل ادامه ندادم تا پایان کمیک که احتمالا همه رو بصورت یه جا بخونم. و طبیعتا نمی تونم نظر درستی درباره‌ی کلیت کمیک بدم. اما می تونم بگم در ۴ شماره‌ی اول عملکردش نسبتا خوب بوده، بخش های زائدی داشته داستان، اما به حدی نرسیده که موجب ضعف زیادی بشه. یه انتقادی هم که دارم در رابطه با شماره هاییه که میچ جرادز در اون ها طراحه؛ درسته نخوندم ولی با شناختی که از جرادز دارم بنظرم کار اشتباهیه که یک عنوان سوپرهیرویی به این عظمت طراحی کنه.… مطالعه بیشتر »

افشین عنایتی

می دونی عادل متاسفانه مشکل اینه که خیلی ها از همون اول منتظر همچین نبردی و همچین شماره ای بودن از جمله نویسنده های cbr که انقد بالا می برن این شماره

در تایید حرف های آرمان هم باید بگم همه ی شخصیت های واچمن جز منهتن و آدرین وایت اضافین واقعا

شما نگاه کن از شماره ۷ به بعد اثری از هیچ کدومشون نیست و نبودشون واقعا احساس نمیشه چون واقعا بی مصرفن از نظر من

پ.ن:آرمان نظر خودت در مورد بحران چیه؟

آرمان.صفا
آرمان.صفا

والا بحران دو شماره دیگه ازش مونده و شاید تموم شد یه مقاله کلی  ازش نوشتم. اگه خوب تمومش کرد البته. ولی تا الان خیلی خوب عمل کرده. جدا از اینکه قاتل اون هوش مصنوعیه یا نه، اینکه والی چرا سفر زمانی کرده و چه نقشی داره تو رویداد رو اصلا نمیشه حدس زد. ازش نمیشه عیب گرفت که چرا داستان داره کند پیش  میره با توجه به اینکه تعداد صفحاتش کمه. هر بار یه چیز جدید از داستان رو میشه که آدمو منتظر نگه میداره برا شماره بعد. سه سال والی وست برگشته یه داستان خوب ازش نیومد تا… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

اما یه چیزی که خیلی تو ذوق میزنه در مورد بحران طراحی کاور هست

قسمت سه و چهار رو که اشتباهی زدن

طراحی شماره ۵ و ۶ و ۷ اصلا جذاب نیست

شماره ۵ و ۷ که اصلا نمیخوره به داستان. یه جوری سوپرمن با انگشت به سمت مردم نشونه گرفته که فکر میکنی داخل کمیک هم همینه

یا شماره ۷ که اصلا حضور سوپرمن تو کاور بی معنی و دروغ بود حتی.

ولی کاور شماره ۹ که چند وقت پیش منتشر شد تو اینترنت واقعا زیبا بود

افشین عنایتی

در مورد کاوراش حرفت واقعا درسته این شماره ۷ یه کاوری داشت که آدم فکر می کرد با ورود سوپرمن به قضیه هارلی و بوستر چی قراره بشه(حالا این بماند که cbr برا همین کاور یه مقاله داد بیرون!) کمیک داستان خوبی داره اما از طرز روایت تام کینگ زیاد خوشم نمیاد و به نظرم کند پیش می بره داستان رو(چند تا شماره ش یه جورایی شده بود مثل همین آرک knightmares بتمنش که نمی دونستی چی واقعیه چی توهمه) اما برخلاف نظرت به پایان خوشش زیاد امید ندارم چون همونطور که گفتم این کمیک یکی از عوامل ایجاد فضای… مطالعه بیشتر »