دن دیدیو یکی از شایعات پیرامون نسل پنجم دی سی را تکذیب کرد

سردبیر سابق دی سی، دن دیدیو، از جمله کسانی بود که گفته می‌‌شود پیش از ترک کردن این انتشارات در برنامه‌ریزی رخداد ۵G یا همان نسل جدید دی سی سهیم بوده است. رخدادی که گفته می‌شود قرار است تغییراتی بسیار عمیق را در جهان کمیک‌های دی سی اعمال کند و شایعات زیادی پیرامون آن منتشر شده است. طی یک برنامه‌ی زنده در یوتیوب اما، دیدیو یکی از شایعات متداول در رابطه با این رویداد را کذب محض دانست.

طی این برنامه دیدیو عنوان کرد:

این یک ایده بود، یک طرح که یا نتیجه می‌ده و یا نمی‌ده. بببینیم چطور می‌شه. این ایده‌ایه که سرش کار می‌کردم.

هنگامی که از او در رابطه با شایعات شباهت میان ۵G و Marvel NOW و عامدانه بودن آن پرسیده شد، وی چنین گفت:

همین الان بهتون می‌گم که اصلاً این‌طوری نیست. حتی نزدیک بهش هم نیست. تنها چیزی که می‌تونم بگم اینه که [۵G] یک برنامه‌ی بلندمدته با حضور چندین کاراکتر کلیدی و آشنا. و البته یک انقلاب بلندمدت و حساب‌شده که طی چندین سال اتفاق می‌افته.

طبق گفته‌ها، رخداد ۵G قرار است نسل تازه‌ای از قهرمانان را معرفی کند و قهرمانان سابق انتشارات دی سی را از مرکز توجه خارج نماید. این نسل تازه قرار بود با عناوینی تک‌قسمتی در سال جاری میلادی معرفی شود که به‌نظر می‌رسد به علت شیوع ویروس کرونا این برنامه عقب افتاده است. البته که برخی شایعات مدعی‌اند پس از خروج دیدیو و با اعتراض هواداران نسبت به ۵G، این رخداد هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد.

4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیررضا شکری

بله… ظاهرا نسل پنجم کلا با Marvel Now فرق داره. این دن دیدیو بعد از رفتنش هم دست از سر دیسی بر نمیداره. فقط خدا کنه که دیسی به اعتراضات هوادار ها توجه کنه و این قضیه رو بزاره کنار. اگر این برنامه عملی بشه و شکست بخوره ، دیسی رو ۸۰ سال عقب میندازه. ۸۰ سال طول کشید تا دیسی به این شخصیت ها و درجه ی اهمیتشون برسه و حالا میخوان این قضیه رو کلا کنار بزارن و تعاریف جدیدشون رو وارد کنن. بلایی که این قضیه میتونه سر دیسی بیاره چندین برابر بدتر از اتفاقیه که توی… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

واقعا این دیدیو وقتی میره هم هست!!
بابا ول کن برو دیگه. نمیخواد واسه ما ۵G برنامه ریزی کنی.
نیو ۵۲ رو دیدیم. واسمون بسه. ریبرث رو هم دیدیم. دیگه باید دست از سر این دی سی بدبخت بردارن بزارن فعلا ببینیم این دث متال و نسل صفر چیکار میکنه با این انتشارات. یا درستش میکنه یا خرابترش.
ممنون بابت پوشش خبر اقای اسدی.

آرمان صفا

اینجور که دوباره بوش میاد پروژه نسل بندی دی سی کنسل شده.
ظاهرا در نسخه پیپر مینی سری فلش فوروارد، والی که قرار بوده تایم لاین دی سی رو سرو سامون بده، نقشش توسط بتمنی که می خندد به هم می خوره.
خطر از بیخ گوش دی سی گذشت به لطف اخراج دن دیدیو.

امیررضا شکری

حدس میزدم. همونطور که گفته بودم احتمالا داشتن واکنش مردم رو به این نسل پنجم میسنجیدن. بازگشت اسکات اسنایدر هم نشان دهنده ی کنار گذاشتن نسل پنجم ابرقهرمانان بود. توی دث متال هم میخواد تایم لاین رو سرو سامون بده ، پس دیگه نیازی به جنریشن زیرو نیست. ولی خداییش این تفکرات دیدیو خیلی خطرناک بود. اعلام کرده که از نظرش والی وست یک شخصیت اضافی بوده!! از اون طرف آینده نگریش هم در حد یکماه هم نیست. برای فروش بیشتر اینفینیتی کرایسیس میخواست دیک گریسون رو قربانی کنه. کلا من نمیدونم این آقا چه کمیک یا اثر خوبی داره… مطالعه بیشتر »