ساختار جهان دی سی پس از Future State دگرگون می‌شود

تار و پود جهان دی سی از مواردی است که به مراتب دغدغه‌ی بسیاری از هنرمندان این انتشارات بوده و تاکنون دچار تغییرات زیادی شده است. این تغییراتِ بسیار به جایی رسیدند که در آخر باعث سردرگمی تعداد زیادی از مخاطبان گشتند و سعی شد با رویدادهای فراوان این مسئله حل گردد. آخرینِ این رویدادها، شب‌های تاریک: دث متال (Dark Nights: Death Metal) بوده است؛ رویدادی که وعده داده شده با به پایان رسیدنِ آن، نظم و آراستگی به جهان کمیک‌های دی سی بازگردانده می‌شود، اما به‌نظر می‌رسد که این جهان، پس از رویداد دو ماهه‌ی Future State باری دیگر دست‌خوش دگرگونی‌های عظیمی شود.

آنچه که هواداران از دوران The New 52 می شناسند، قرار است پس از دوره و رویدادهای تولدی دوباره (Rebirth)، دث متال و Future State رفته‌رفته ناپدید شود و جای خود را به یک امنی‌ورس (ساختاری متشکل از چندین مالتی‌ورس) بدهد؛ ساختاری که بیشتر به زمان و تاریخ وابسته است و هر داستانی اهمیت خود را دارا می‌باشد.

همچنین به‌نظر می‌رسد که انتشارات دی سی در حال تدارک یک رویداد می‌باشد تا این ساختارِ تازه را به مخاطبان معرفی کند. این رویداد این‌گونه توصیف شده است که همانند تولدی دوباره می‌باشد، اما نوشته‌ی فردی به‌جز «جف جانز»! یک زمین حاصلخیز برای کشتِ هرآنچه که در آینده‌ی دی سی با آن سر و کار داریم؛ یک امنی‌ورس که در آن همه‌چیز اهمیت دارد.

قهرمانان جهان جدید دی سی

این موضوع، کاملاً در تضاد با نقشه‌های «دن دیدیو» برای جهان دی سی می‌باشد. دیدیو قصد طرح یک تایم‌لاینِ جدید برای این یونیورس را داشت که قرار بود اوایل سال ۲۰۲۰ از آن رونمایی شود. اما پس از اخراجِ او، هیچکس نتوانست به این نقشه نگاهی بیندازد و برنامه به کل عوض شد. هرچند که گفته می‌شود دیدیو نیز جهان جدید دی سی را تغییری از «همه‌چیز اتفاق افتاده، همه‌چیز اهمیت دارد» به «همه‌چیز اتفاق افتاده، هیچ‌چیز اهمیت ندارد» توصیف کرده است. به این معنی که دیگر هرآنچه که درون کمیک‌های مورد علاقه‌مان می‌خوانیم لزوماً جزئی از زمین اصلی جهان دی سی محسوب نمی‌شوند. این مسئله در عناوین ابرقهرمانی به‌شدت حائز اهمیت است. در اکثر مواقع، نویسندگان بایستی نگران دیگر داستان‌های در حال چاپ نیز باشند و از حد خود فراتر نروند تا صدمه‌ای به روایت جریان اصلی وارد نشود.

به روایتی دیگر، امنی‌ورسِ دی سی این معنا را می‌دهد که خالقین و هنرمندان در ساخت آنچه که می‌خواهند از آزادی بسیاری بهره‌مند خواهند بود، سرویراستارها و سران انتشارات در کار آن‌ها دخالت نخواهند کرد و هر کس می‌تواند هر ایده‌ای که دارد را همان‌طور که می‌خواهد به تصویر بکشد. انتظار می‌رود که با این رویه و در صورت حضور هنرمندان توانا، شاهد خلق شدن داستان‌هایی ارزشمند و خاص باشیم.

عنوان Death Metal: Rise of the New God که به تازگی منتشر شده است، می‌تواند اطلاعات اندکی از آینده‌ی جهان دی سی به ما بدهد. اما بایستی تا انتشار قسمت هفتمِ دث متال، و رونمایی از رویداد کلیدی امنی‌ورسِ دی سی شکیبا بود.

13 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان صفا

ما که نفهمیدیم چی شد :|

S.J

گیج بودم گیج ترم شدم T_T

آرمان صفا

به تازگی هم اعلام شده که فلش جدید دنیای دی سی non-binary خواهد بود. یعنی جنسیتی تعریف شده ای برای خودش قائل نیست و قراره ضمیر they براش استفاده شه. من اولین بار همچین چیزی رو از زبون آسیا کیت دیلون شنیدم که با الن مصاحبه کرده بود و گفته بود که ما انواعی از هویت ها و گرایشات رو شامل می‌شیم و بر خلاف دیگران (یعنی مردان و زنان) توی جعبه یا «باکس» نیستیم.ضمن این‌که انسان آزاده که هرجور خودش رو خواست صدا بزنه و… ولی باکسی وجود نداره. باکس، توهم ذهن این جور افراده. ما چه خوشمون بیاد… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

البته فقط دیسی از این حرکتا نمیزنه و مارول هم همینطوره و حتی شروع کننده ی این ماجرا هم مارول بوده. مثالش گروه جدید New Warriors که اعضاش یکی از یکی مزخرف تر بودن و از اینجور مسائل خیلی داشتن. البته فعلا به خاطرِ اعتراض طرفدار ها خبری ازش نیست ولی خب، بعید نیست که چاپ بشه. قسمتِ دردناکِ ماجرا اینجاست که نویسنده های نسبتا مهمی مثلِ دانی کیتس هم از این قضایا حمایت میکنند. ولی یک چیزی توی مارول هست اونم اینه که مارول اینکارو با شخصیت های اصلیش نمیکنه ولی دیسی میاد اینکارو با شخصیت های اصلی میکنه.… مطالعه بیشتر »

crash bandicot

چو عقل در تن نباشد، جان در عذاب است امیر رضا اینا رد دادن. چند وقت دیگه قراره فتیش بزنن رو شخصیتای مسلمان، وسط آرک یهو یه شماره کامل یارو نماز بخونه:/ بعد آقا من هر دفعه (ضمن احترام به تمامی آدم های درست و حسابی) Sjw دیدیم، یه سوال ساده ازش پرسیدیم، کیانو ریوز یا گل گدوت؟ جان ویک یا واندروومن؟:/ آقا آدما از داستانای خوب خوششون میاد. الان خوبی رانای کیتس همینه، کیتس خودش رو از صحنه های سکس و حاشیه های دورش دور میکنه. تمرکزش رو میذاره روی ارائه یه عنوان جذاب. ولی الان مشکل واندروومن تو… مطالعه بیشتر »

crash bandicot

تکبیر آقا تکبیر

امیررضا شکری

واقعا تکبیر.
با ۶۰ سال سن…:))

آرمان صفا

جریان چیه؟

امیررضا شکری

گرنت موریسون اعلام کرده که Non-Binary ـه:))

آرمان صفا

جالب بود والا حقیقتش اینه که همچین انسان‌هایی وجود دارن و قضاوت کردن هم کار جالبی نیست چون به ما ربطی نداره و از همه مهمتر دلیلش (علمیش) رو نمی‌دونیم. ولی این قضیه بها دادن بیش از حد و تغییر اوریجین شخصیت‌ها، حال آدم رو بهم می‌زنه. توی هیچ چیز تعادل نیست. به جای اینکه تمرکزشون رو بذارن روی خلق داستان یا فیلم خوب چسبیدن به این داستان و فقط فکر اینن که از هر نژاد و گرایشی یک نفر باشه. فصل سه یانگ جاستیس یکی از مواردی بود که قربانی این بازی‌ها شد. الان خوشحالم که کرونا هالیوود رو… مطالعه بیشتر »

Amirv77

ای بابا این چه کاریه؟!مگه اینهمه سال داستان غیر کنون نوشته نمیشد؟همین بتمن : دمند و دیسیزد و کارای تام کینگ نمونه های آخرشن.بزرگترین مشکل نیو ۵۲ خراب کردن میراث سوپرمن و فلش ها بود که یه سرو سامونی گرفت اخیرا.تناقضات دیگه ای هم هنوز هست ولی خب میشه تا حدی باهاش کنار اومد،که الان میخوان بگن کل نیو ۵۲ قراره یه مولتی ورس دیگه بشه؟یعنی مثلا شخصیتی مثل آکوامن که نمادین ترین سری دنباله دارش رو توی نیو ۵۲ داشته دیگه اون بخش تاریخش از بین میره؟مثلا شما میری بتمن میخونی توی یه مولتی ورسه بعد JL میخونی توی… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

می‌دونید نکته‌ی جالب بین مطالب منتشر شده از فیوچر استیت و جنریشن با مطالب گذشته‌ای که در مورد نسل پنجم می‌دونیم چیه؟ اینکه اون قضیه‌ی تایم لاینِ دن دیدیو کلاً فرق کرده. الان هم فقط نسل پنجم رو نگه داشتن و برنامه‌های ۴ نسل دیگه رو کنسل کردن. و با توجه به آخرین قسمتِ دث متال و مکالمه‌ی سوپربوی پرایم و واندرومن که گفتن «ما باید یک زمین رو به هر تایم لاین اختصاص می‌دادیم تا ثبات دنیا حفظ بشه»؛ می‌شه فهمید نقشه‌شون چیه و می‌خوان چیکار کنن. مطمئن هم باشید هر چی که هست منطقی‌تر از نقشه‌ی دیدیوئه. دی… مطالعه بیشتر »

batman enemies

خیلی ممنون برای انتشار این خبر وحشتناک. فکر کنم تا یک مدت بهتره برم سراغ کمیک های کلاسیک مربوط به دهه ۸۰ یا حداقل برم سر ایمیج یا دارک هورس یا…. به هر حال امیدم داره از دی سی ( و تا حدودی مارول به خاطر برخی از کمیک های جدیدش ) از بین می رود.