دیمون لیندلوف توضیحاتی تازه را پیرامون سریال Watchmen ذکر کرد

درحالی که کم کم به زمان پخش یکی از مورد انتظار ترین سریال های چند وقت اخیر نزدیک می شویم، دیمون لیندلوف، مغز متفکر این سریال، زمان را مناسب دیده است تا اطلاعاتی تازه را از آن به اشتراک بگذارد. نگهبانان (Watchmen) سریالی است که حتی با انتشار دو تریلر هنوز هم برای هواداران همانند یک معما می ماند. با ما همراه باشید تا به صحبت های تازه‌ی لیندلوف پیرو سریال نگهبانان (Watchmen) نگاهی داشته باشیم.

لیندلوف در ابتدا از نقش دکتر منهتن در سریال سخن گفت. لازم به ذکر است که با توجه به تریلرهای منتشر شده احتمال می رود شخصیت دکتر منهتن در سریال حضور یابد:

[در سریال نگهبانان (Watchmen)] ما توی جهانی زندگی می کنیم که سوخت های فسیلی دیگه به عنوان یک منبع انرژی استفاده نمیشن. تمامی ماشین ها از الکتریسیته یا سوخت های سلولی استفاده می کنن و به هیچ وجه گاز گلخانه‌ای تولید نمی کنن. با تشکر ویژه از دکتر [منهتن] و تحقیقاتش در دهه های گذشته.

به دنبال این گفتگو، لیندلوف در رابطه با تاریخ متفاوت و دنیای تغییر یافته‌ی سریال چنین گفت:

یک قانون هم وجود داره، یک قانون برای قربانیان خشونت نژادی. یک جورایی جبران یک‌سری خسارت هاست و به شکل عامیانه Redford-ations (اشاره به رییس جمهور رابرت ردفورد) نامیده میشه. این قانون شامل حال قربانیان خشونت نژادی و فرزندان‌شون هست که طی یک‌سری دوره های تعیین شده مورد بی عدالتی نژادی در تاریخ آمریکا قرار گرفتن و بر اساس این قانون تا پایان عمرشون از دادن مالیات معاف میشن. مهم ترین دوره‌ی معین شده که به سریال ما هم مربوط میشه قتل عام تولسا (شهری در اوکلاهاما) در سال ۱۹۲۱ میلادیه. این قانون خودش به یک قانون دیگه منتهی شد. قانونی به اسم عمل حفاظت از نیروی انتظامی یا DoPA که به پلیس ها اجازه میده صورت خودشون رو با ماسک بپوشونن چرا که توسط ارگان های تروریستی بخاطر حمایت از قربانیان [خشونت نژادی] مورد هدف قرار می گیرن.

لیندلوف صحبت های خود را با توضیح این موضوع که چرا سریال در ایالت اوکلاهاما فیلمبرداری شده است ادامه داد:

فیلم های ژانر ابرقهرمانی جوری هستن که حس می کنید همیشه در نیویورک یا گاتهام و یا متروپلیس جریان دارن و متروپلیس و گاتهام هم که نمونه هایی مشابه از نیویورک به‌شمار میرن. به همین خاطر من با خودم فکر کردم که یک سریال ابرقهرمانی در اوکلاهاما چطور میشه؟ این ایده برای من جالب بود و می خواستم ببینم که چه حسی داره و چه شکلی بنظر میاد و یا اینکه با چه آدم هایی آشنا میشیم. و من یه احساسی توی دلم داشتم که بهم می گفت توی اوکلاهاما انجامش بدم. این حس همیشه به صورت درست راهنماییم نکرده ولی در حال حاضر کارهام رو با اون پیش می برم.

از آنجایی که یکی از موضوعات اصلی سریال نگهبانان (Watchmen) نابرابری نژادی می باشد، انتخاب تولسا به عنوان محل فیلمبرداری کاری عاقلانه بنظر می رسد. طی کشت و کشتار تولسا، اوباش سفید پوست به ساکنین و شاغلان سیاه‌پوست حمله‌ور شدند و چیزی میان ۱۰۰ الی ۳۰۰ شهروند آفریقایی-آمریکایی را به قتل رساندند. لیندلوف افزود:

این حقیقت که من نمی دونستم چنین اتفاقی افتاده وادارم کرد تا بقیه رو هم آگاه کنم. و می تونستم این رو شخصاً به دوستام بگم و یا توی فضای مجازی پخش کنم ولی من احساس کردم بزرگ ترین پلتفرمی که به من داده شده اینه که می تونم سریال های تلویزیونی بسازم که ممکنه میلیون ها نفر اون ها رو تماشا کنن. و سریالی مثل نگهبانان (Watchmen) همین الان هم مخاطبین خیلی گسترده‌ای داره که البته این موضوع مربوط به شخص دیگه‌ای هستش. استفاده از نگهبانان (Watchmen) برای معرفی این بخش فراموش شده از تاریخ بنظر من کار درستی میاد اما تا وقتی که به حالت سودجویانه نباشه.

سریال نگهبانان (Watchmen) اثر دیمون لیندلوف که دنباله‌ای بر کمیکی به همین نام نوشته‌ی آلن مور و به طراحی دیو گیبونز می باشد، با بازی جرمی آیرونز، رجینا کینگ، دان جانسون، تیم بلیک نلسون، لوئیس گاست جونیور، یحیی عبدل متین دوم، تام میشون، جیمز وک، ادلاید کلمنز، اندرو هاوارد، فرانسس فیشر، جیکوب مینگ-ترنت، سارا ویکرز، دیلان شامبینگ، لیلی روز اسمیت و ادلین اسپون در تاریخ ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) از شبکه‌ی HBO پخش خود را آغاز خواهد کرد.

7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
zhigile

الان من نفهمیدم این چه ربطی به واچمن داره؟
اصلا شما بگید وقتی تریلرهای فیلم رو نگاه میکنید اصلا یاد یک صحنه از کمیک میافتید؟ انگار اصلا یک چیز دیگه اس بهش اسم واچمن رو دادن تا بیشتر بیننده داشته باشه. آلن مور بیچاره، دی سی داشت با دومزدی کلاک (واقعا چه کمیک مضخرفیه جز شماره ۵ و ۱۰) اذیتش میکرد، الان اچ بی یو با این سریال.
مطمئن باشید که این سریال گندی میزنه که فیلم اسنایدر در مقابلش شاهکار قرن باشه!

عادل اسلامی

راستش شخصاً از قضاوت درباره‌‌ی سریال حداقل تا قبل از شروع پخش‌اش خودداری می‌کنم، اما موضوعی که می‌گید صحیحه، حتی با این‌که سریال طبق گفته‌ی سازنده‌ها یک پیش‌درآمد هستش باز هم جای حرف راجع‌به این موضوع هست.

ولی چیزی که باعث می‌شه این سریال مثل سریال سندمن توسط خیلی‌ها از جمله خودم مورد حمله‌ی شدید قرار نگیره شورانرشه، لیندلوف کار های واقعاً خوبی توی تلویزیون داشته.

آرمان صفا

قسمت اول سریال که جالب بود
تا حدودی دونستن داستان کمیک لازمه. به اتفاق های اخر فیلم اسنایدر هم توجه نکنید چون فقط گیجتون میکنه.
مثل واچمن داره سعی میکنه موضوع روز رو بررسی کنه: نژاد پرستی و ترس از پلیس
اثریه که توی این کلیشه های ابرقهرمانی بهش نیاز بود.

آرمان صفا

این سریال با اینکه دنباله ای بر کمیک واچمن محسوب میشه (که به نظرم نیازی به دنباله نداره)، اما وفاداریش به کمیک قابل تحسین هست واقعا. دنباله ای هست که هر قسمتش خاطرات کمیک رو براتون زنده میکنه.
موضوع روز رو با شخصیت های قدیمی و جدید ترکیب کرده و یک داستان خوب و قابل تامل رو از دلش بیرون آورده
حتما ببینید. بهترین سریال کمیک بوکی این دهه بود به نظرم

عادل اسلامی

موافقم باهات آرمان. سریال راه خودش رو می‌دونه و به تمامی جزئیات داخل داستان کمیک تسلط داره. البته من شخصاً به‌نظرم شخصیت پردازی منهتن مقداری جای بحث داره منتها جز این سریال خیلی خوب کار کرده. تعلیق درش موج می زنه و توییست های داستان واقعاً خوبن. اپیزود آخرش هم خوب بود.

آرمان صفا

درست میگی عادل جان
یه خورده شخصت منهتن با کمیک فرق میکرد

محمد شهبازی

دیشب تونستم قسمت آخر سریال واچمن رو تماشا کنم و به نظرم یکی از بهترین تجربه هام از تماشای یه سریالو، سریال واچمن رقم زد یک سریال فوق العاده با الهام گیری از کمیک واچمن و پرداختن به مسائل به صورتی عالی هرچند ردپای حمایت از جامعه سیاه پوست در این سریال به شکل گسترده ای دیده میشد و شاید در سال های اخیر این موضوع آنچنان با دیدگان ما آشنا بوده که تکرارش موجب ناراضیتی ما میشده ولی در این سریال هرچه جلوتر رفتیم چنان پرداخت به سایر مسائل بیشتر شد که کمی این موضوع حمایت از سیاه پوستان… مطالعه بیشتر »