کمپانی دی سی از چند پروژه‌ انیمیشنی کوتاه رونمایی کرد

سری انیمیشن های DC Showcase چند انیمیشن کوتاهِ برگرفته از کمیک های انتشارات دی سی می باشند که در هر قسمت بر روی یک کاراکتر متمرکز هستند. اکنون اما بر طبق اخبارِ منتشر شده باید منتظر ۵ انیمیشن کوتاه دیگر از این سری باشیم. انیمیشن هایی که چه در بین کاراکترها و چه در بین سازندگانشان اسامی جالبی دیده می شود. این پنج انیمیشن کوتاه بین سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد و گفته می شود قرار است با یک تیتراژ جدید که دارای چند ایستراگ خاص برای هوادارانِ هوشیار است، آغاز شوند. در ادامه با این انیمیشن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

Sgt. Rock

انیمیشن Sgt. Rock، که حول محور شخصیتی با همین نام خواهد بود، یکی از این آثار است که توسط بروس تیم (خالق سریال Batman: The Animated Series) کارگردانی و تهیه کنندگی خواهد شد. فیلمنامه‌ی این اثر نیز توسط چند نویسنده‌ی قدیمی دنیای کمیک، لوییز سایمونسون، والتر سایمونسون و تیم شریدان نوشته خواهد شد. کارل اوربان (بازیگر فیلم های Star Trek و Thor: Ragnarok) صداپیشه‌ی کاراکتر Sgt. Rock خواهد بود. در خلاصه‌ی داستان این انیمیشن این گونه آمده است:

این قصه روایت گر داستان کهنه سربازی با نام Sgt. Rock است که گمان می کند هر آنچه می توانسته در جنگ جهانی دوم ببیند را دیده و تجربه کرده است. اما او به زودی غافلگیر می شود، مخصوصاً زمانی که برای رهبری تیمی از هیولاهای افسانه‌ای، علیه یک جوخه‌ی کامل از زامبی های نازی، انتخاب می شود.

انیمیشن بعدی، Adam Strange، به کارگردانی و تهیه کنندگی باتچ لاکیک (خالق انیمیشن Batman Unlimited) است و فیلمنامه‌ی آن را جی. ام دی متیوس (نویسنده‌ی کمیک Kraven’s Last Hunt) خواهد نوشت. چارلی وبر نیز صداپیشه‌ی کاراکتر آدام استرنج خواهد بود. خلاصه‌ی داستان این انیمیشن به این شکل است:

در معدن یک شهاب سنگ ناهموار، چند کارگر سخت کوش بر این باورند که فرد دائم الخمر شهرشان چیزی جز یک بی خانمان بین سیاره‌ای نیست. اما هنگامی که کارگران این شهر شکافی به خانه‌ی گروهی از حشرات مرگبارِ فضایی باز می کنند، هویت واقعی او آشکار می شود. او آدام استرنج است، ماجراجوی فضایی و قهرمانی نامدار که در سطح کهکشان با تهدیدات دست و پنجه نرم می کند. سرگذشت قهرمانانه‌ی او نیز در حالی که برای نجات جان تمام افرادی که او را برای مدت ها خوار می شمردند تلاش می کند، فاش می شود.

انیمیشن Death که الهام گرفته از اثر جاویدان نیل گیمن، یعنی سری سندمن به شمار می رود، یکی دیگر از عناوینی خواهد بود که تحت عنوان DC Showcase عرضه می شود. این اثر به تهیه کنندگی و کارگردانی سم لیو (خالق انیمیشن Justice League Vs Fetal Five) و نویسندگی دی متیوس منتشر خواهد شد. جیمی چانگ (بازیگر سریال The Gifted) صداپیشه‌ی شخصیت Death و لئونارد نم (بازیگر سریال Westworld) صداپیشه‌ی کاراکتری با نام وینسنت خواهند بود. خلاصه‌ی داستان این انیمیشن به شرح زیر است:

این داستان، ماجرای هنرمندی با نام وینسنت است که شیاطینی مهار نشدنی درون خود دارد. روزی این مرد با دختری اسرار آمیز رو به رو می شود که به او کمک می کند تا با میراث خلاقانه‌اش کنار بیاید… و همچنین با مرگ احتمالی‌اش.

بروس تیم نه تنها بر روی انیمیشن Sgt. Rock کار خواهد کرد، بلکه تهیه کننده و کارگردان اثری دیگر با نام The Phantom Stranger نیز خواهد بود. نویسندگی این عنوان بر عهده‌ی ارنی التبکر است. همچنین پیتر سرافینوویکز و مایکل روزنبام به ترتیب صداپیشگی کاراکترهای The Phantom Stranger و Seth را به عهده خواهند داشت. در ادامه می توانید خلاصه‌ی داستان این انیمیشن را مطالعه کنید:

در سال ۱۹۷۰ میلادی، جوانی با نام جس به دوستانش در یک مهمانی می پیوندد که توسط شخص مرموزی با نام Seth در یک عمارت ویران شده برگزار شده است. هنگامی که اتفاقات عجیب و غریبی برای جس و دوستانش رخ می دهد، The Phantom Stranger وارد می شود تا او را از سرنوشت غمناکش نجات دهد.

و اما آخرین عنوان و شاید جنجالی ترین آن ها انیمیشن Batman: Death in the Family است که همان گونه که از اسمش پیداست، اقتباسی از داستان معروف و جنجالی مرگ جیسون تاد می باشد. این انیمیشن در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد و طبق گفته ها قرار است یک انیمیشن کوتاهِ خلاقانه باشد. درحال حاضر اطلاعات بیشتری از این عنوان در دسترس نیست.

Batman: Death in the Family

جالب است بدانید که سری DC Showcase کار خود را در سال ۲۰۱۰ و با پنج انیمیشن کوتاه به تهیه کنندگی بروس تیم شروع کرد که این انیمیشن ها عبارت بودند از: The Spectre و Jonah Hex و Green Arrow و Catwoman و Superman/Shazam: The Return of Black Adam. کارگردان انیمیشن Catwoman لارن مونتگومری و کارگردان چهار انیمیشن دیگر واکین دوس سانتوس می باشد.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments