نوروز ۹۷: رمان گرافیکی جوک کشنده

دهمین عنوان “ویژه نامه نوروز ۹۷” از جانب کمیک اسکواد به شما تقدیم می شود تا طعم دیوانگی را احساس کنید (!):

آلن مور از نویسندگان بزرگ دنیای کمیک می باشد و عناوین او حکم شاهکار های قرن را به خود اختصاص داده اند؛ شاهکار هایی چون سری نگهبانان (Watchmen) که لقب برترین کمیک قرن بیستم را به یدک می کشد. این نویسنده ی بزرگ با نوشتن کمیک جوک کشنده خنده را معنا می کند؛ عملی که انسان ها به هنگام شادی، تمسخر و تعجب، و طیف متفاوتی از عواطف نامشابه انجام می دهند!

در این میان متفاوت ترین نوع خنده، خنده برخاسته از جنون است، جایی که فردی خنده ای سر می دهد و امید خود را از هر چیز و هر فرد در دنیا قطع می کند و تنها برای سرگرمی و ارضای جنون خود دست به عمل میزند.

این گرافیک ناول، برترین داستان نوشته شده برای زوج بتمن و جوکر است، داستانی که حکم قلبِ تاریخچه‌ی این دو شخصیت را ایفا می کند؛ داستانِ آخرین جوکی که هر کسی را به خنده وا می دارد، خنده ای که همه را به سوی مرگ هدایت می کند و تلخی زندگی را شرح می دهد، این داستان جوک کشنده است!

بتمن: جوک کشنده

عنـوان: بتمن – جوک کشنده

انگلیسی: Batman – The Killing Joke

سال انتشار: مارس ۱۹۸۸ – اسفند ۱۳۶۶

نویسنده: آلـــن مـــور

طراح: بــرایــان بــالـنــد

متـرجم: عــلـی آقــا

ادیتـور و گرافیست: آریــان نــعـمــتـی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ندارد

جوک کشنده
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
علی آقا

خیلی خوشحالم که این اثر زیبا رو در سایت کمیک اسکواد میبینم. چرا که افراد فیک و تقلبی لیاقت چنین کمیکی رو ندارن. افرادی که همینکه رسیدیم وسط راه زدن چراغو خاموش کردن و بعد دیدیم کمیک نیست. با اینکه این گرافیک ناول رو مدت ها پیش ترجمه کردم اما باور کنید تا همین دیروز کامل نبود و بارها آپلود شد و بارها ترجمه اش تصحیح شد. از عادل ممنونم که انقدر جرات داشت تا ادیت این اثر رو استارت بزنه و از آریان عزیز سپاسگذارم که یه تنه از اول تا آخر ادیتش کرد و واقعا لیاقتش این نبود… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

خب سلام. من برگشت با یک نقد تقریبا کامل از کمیک بتمن جوک کشنده: دراینکه الن مور نویسنده ی بزرگیه اصلا شکی نیست. پس باید اثار بزرگی هم خلق کرده باشه که انقدر محبوب شده. خب بهترین اثرش اون کمیک ۱۲ قسمتی واچمنه که همین تازگیا منم تمومش کردم و خب واقعا یک شاهکاره به تمام معناست با کلمات پر قدرت و چند بعدی و عمیق. یکی دیگه از شاهکار های تک قسمتی دنیا اثر الن مور کبیر این کمیک است. که به نظر من این کمیک و کمیک بتمن چه بر سر شوالیه شنل پوش امد؟ بهترین تک جلدی… مطالعه بیشتر »

علی مجیدیان

چه عجب بالاخره یه نسخه کامل از این کمیک منتشر شد…

دست علی آقا و آریان دردنکنه ایشالا هروقت خوندمش یه نقد درست و درمون واسش مینویسم.

negar
negar

عالی بود آقا آریان

خسته نباشین علی آقا

آرمان صفا

به نظرم تو این مدت کمی که از تاسیس سایتتون گذشته خیلی به طرفداران دی سی لطف کردید. نکته مثبت دیگه  در مورد این سایت نبود جو ضد دی سی بی موردی که علیه این کمپانی و شخصیت هاش در بعضی سایت های ایران وجود داره که بخش بزرگیش ناشی از نخوندن کمیک های این شرکت و آشنایی نداشتن با شخصیت هاش هست.چون در بعضی سایت ها دیدم که  می گن به غیر از بتمن باقی شخصیت های دی سی پتانسیل ندارند و …. نقد یا ایراد گرفتن از هیچ شخص یا پدیده ای اشکالی نداره و کار خیلی خوبیه.چه… مطالعه بیشتر »

علی آقا

ما اینجا هرچیزی که ارزشش رو داشته باشه کار میکنیم. مارول یا دی سی نداریم. برای همین از دیگر ناشرا هم کمیک ترجمه میکنیم.

کمیک های سندمن، هلبلیزر، واچمن و … کلمه پتانسیل با این کمیک ها خلاصه میشه با شخصیت هایی چون سوپرمن خلاصه میشه که ۱۰ تا کمیک برترش رو اگه بخوایم انتخاب کنیم قطعا هر ۱۰ تاش مربوط به داستان سرگذشتش میشه. دیگه خودت تا آخرش برو.

rock
rock

خیلی ممنون بابت کمیک. یه حرفی رو باید حتما بزنم.حالا میفهمم شما چرا از اون سایت مزخرف جدا شدین.واقعا کاشکی همه چهره واقعی مدیرشو بفهمن و بدونن آدما چقد میتونن دو رو باشن.این افراد فقط عقده دارن بگن مارول از دیسی بهتره یا چمیدونم گابلین بهتر از جوکره و مثل همینا….باشه اصن فرض مارول از دیسی بهتر باشه؛به تو چیزی میرسه آخه بنده خدا؟مدال بهت میدن آخه؟بسه دیگه چقد عقده بازی در میاری….این دوستان حق داشتن از تو دوری کردن.امیدوارم یروزی به کارای کودکانه ای که میکنی فک کنی و بفهمی که سخت دراشتباهی . مدیران سایت ببخشید اگه اسپم… مطالعه بیشتر »

علی آقا

اینکه یک نفر و یا یک سایت فلان مسیر رو برای خودش انتخاب کرده ربطی به ما و این سایت نداره.   و اینکه یک نفر فلان کمپانی رو به کمپانی های دیگه ترجیح میده باز ربطی به ما و این سایت نداره.   هرکسی یک سلیقه ای داره. مثال بارزش اعضای سایت خودمون. مثلا آقای ذی قیمت سلیقه اش با مثلا من زمین تا آسمون فرق داره. ولی خدا شاهده نه خود پارسا که طرفدار استار وارز و ایناست تا حالا خواسته سلیقه اش رو تحمیل کنه، و نه من. در عوض خود من با اینکه طرفدار ایکس منم… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

بله علی اقای گل. دقیقا همینطوره. ادم باید همیشه سرش به کار خودش باشه و نیاد هی بگه اره فلان کمپانی و فلان شخصیت بهتر از فلان کمپانی و… هستش. دقیقا حرفتون صحیحه و من قبولش دارم. و در مورد سلیقه مثلا من خودم یک دی سی فن تیرم ولی نمیام بگم بتمن و سوپرمن و سایبورگ از دارث ویدر و لوک اسکای واکر و ولورین بهترن که!(دقیقا از مثال هایی که خودتون زدید استفاده کردم) البته اون سایتم کارش خوبه داره خدمتشو به جامعه ی کمیک ایران میکنه ولی اینجوری که بیای بگی فلان چیز از فلان چیز بهتره… مطالعه بیشتر »

محمد مسیح نیا

خب ….باز هم کمیک جوک کشنده، باز هم ترجمه ی رفیق خوبم علی باز هم ادیت خارق العاده از دو ادیتور برتر تاریخ…. من بارها و بارها این کمیک رو خوندم و هرگز از خوندش خسته نشدم چون کمیکیه که واقعا برای داستانش سنگ تموم گذاشته شده. چیزی راجب به کمیک نمیگم چون فقط باید اون رو خوند و ازش لذت برد…. از علی آقا برای ترجمه ی این کمیک تشکر میکنم؛واقعا ترجمه ات برام مثل همیشه خواندنی و جذابه. از آریان نعمتی عزیز بخاطر این ادیت معرکه تشکر میکنم؛آریان بی تعارف یکی از برترین ادیتور های عرصه ی کمیکه.… مطالعه بیشتر »

Doomsday
Doomsday

با خوندن کمیک های استاد بزرگوار آلن مور کبیر آدم حس میکنه اکسیژن برای عده‌ کثیری از نویسندگان این دوره حرامه! واقعا نابغه ای مثل ایشون باید به اندازه انگشتان یک دست می‌بودند تا مایه سرگرمی مارو تا چندین نسل تامین میکردن و چه بسا دنیا  کمیک بوک با قلم همچین افرادی خیلی زود تموم میشد،هرچه در وصف ایشون بگم کمه چون ذهن خلاقشون اینقدر جالبه برای ذهن خواننده که نمیشه داستان های ایشون رو دوست نداشت و تحت تاثیر شون قرار نگرفت! کیلینگ جوک یکی از چندین شاهکار بیاد ماندنی آلن مور کبیره که قطعا هر خواننده کمیک بوک… مطالعه بیشتر »

پارسا ذی‌قیمت

بالاخره به قول بچه ها طلسم این کمیک شکست ! یه جورایی این کمیک دلیل اصلی بوجود اومدن کمیک اسکواد هم محصوب میشه :)) ولی خوب چیز جالبی که هست این کمیک تقریبا یک سال پیش آماده ی انتشار بود ولی هیچوقت نمیشد که منتشرش کنیم و گذشت و گذشت تا اومد رسید به نوروز ۹۷٫ هرجوری از کسانی که برای این کمیک زحمت کشیدن تشکر کنم کمه. تو این کمیک چه از نظر ترجمه چه از نظر ادیت واقعا بچه ها سنگ تموم گذاشتن. آدم لذت می بره این کمیکو میخونه. مخصوصا از نظر ادیت که اصن لامصبا دروازه… مطالعه بیشتر »