روز واندرومن مبارک!

امروز در تاریخ ۲۱ اکتبر سال ۲۰۱۸، سالگرد ۷۷ سالگی اولین حضور واندرومن در سری کمیک های آل-استار است. یکی از مهمترین کمیک های انتشارات دی سی که شخصیت های بسیاری اعم از واندرومن، اعضای جامعه عدالت آمریکا و تقریباً بیشتر شخصیت های مونث دی سی از دستاورد های این کمیک بوده اند و جزئی از شناسه‌ی تاریخچه‌ی دی سی هستند.

زن شگفت انگیز، اولین شخصیت ابرقهرمان مونث تاریخ، در دهه ۴۰ میلادی پا به عرصه کمیک گذاشت و برای آزادی نسل تمام زنان جنگید و تبدیل به الگو بسیاری از دختران آزادی خواه آن دوره شد و معنی شگفت انگیز بودن و شگفتی را برای آن ها به تصویر کشید.

به مناسبت روز شگفتی در ماه اکتبر، دی سی کامیکس تدارکات بسیاری را برای ماه نوامبر انجام داده است. همانطور که می دانید تیم خلاق جدید سری کمیک های واندرومن یعنی خانم جی. ویلو ویلسون و آقای کَری نورد از اوایل ماه نوامبر آرک جدید کمیک های واندرومن به نام The Just War را آغاز خواهند کرد و هم چنین در سری کمیک های Black Label، خانم سو کلی دِکونیک به همراه آقای فیل هیمَنِز (که از نویسندگان و طراحان کهنه کار کمیک های واندرومن می باشد) بروی کمیک هیستوریا کار خواهند کرد که در طی ماه های آتی منتشر می شود.

مسلماً شخصیتی مانند واندرومن به عنوان اولین ابرقهرمان مونث و پیشرو در امور زنان، در طی تاریخچه‌ی ۷۷ ساله‌ی خود حرف های زیادی برای گفتن داشته است و کمیک های بسیاری برای او نوشته شده اند. از اولین حضور او در کمیک های آل-استار به عنوان یک الگو و مبارزِ آزادی زنان گرفته تا کمیک های دیگری مانند محفل، هایکتیا، سری کمیک های نوشته شده به دست جرج پرز و امثال اینها که این شخصیت را به چیزی که امروزه می شناسیم تبدیل کرده اند و معنی وجود و ذات حقیقی او را به نمایش گذاشته اند.

روز شگفتی مبارک!

کمیک اسکواد به نوبه‌ی خود، روزِ بزرگداشت این شخصیتِ تاریخی و جریان سازِ دنیای کمیک را به تمام هواداران این شخصیت و خصوصاً بانوان تبریک می گوید. هم چنین امیدوار هستیم در طی ماه های آینده به مناسبت این سالگرد، داستان های معرکه ای را از این شخصیت نمادین ببینیم و آینده‌ی روشنی را برای داستان های این شخصیت آرزومندیم.

7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments