رونمایی از آینده‌ی دی سی: رویداد عظیم Future State و نسلی تازه

مدت زیادی می‌شد که هواداران انتظار اخباری رسمی پیرامون نسل پنجم دی سی را می‌کشیدند. مسئله‌ای که قرار بود کل جهان کمیک‌های این انتشارات را رییوت کرده و نسلی تازه‌نفس را جایگزین قهرمانانِ شناخته‌شده و قدیمی‌اش کند. با وجود آنکه «جیم لی» مدتی پیش اعلام کرد که نسل پنجم رخ نخواهد داد، با رونمایی از رویداد DC Future State به‌نظر می‌رسد که چیزی شبیه به آن را شاهد خواهیم بود. طبق شنیده‌ها، هواداران شاهد آینده‌ی دی سی در رویدادی که کل انتشارات را دربر می‌گیرد، خواهند بود.

با اعلام رسمی دی سی، پس از پایان یافتن رویداد Dark Nights: Death Metal، هواداران شاهد رویدادی ۲ ماهه به نام DC Future State خواهند بود که از ماه ژانویه‌ی ۲۰۲۱ شروع به انتشار خواهد کرد. همان‌طور که می‌دانید، قهرمانانی جدید وارد میدان خواهند شد و شاهد چندین نسخه‌ی متفاوت از هر قهرمان خواهیم بود؛ تقریباً حرکتی مشابه با آنچه که مارول سابقاً انجام داده است. همچنین این عناوینِ تازه از حضور استعدادهای صنعت تلویزیون، سینما و انیمیشن بهره‌مند خواهند بود. هرچند با فرا رسیدن ماه مارس و پایان یافتن این رویداد، هواداران قدیمی دی سی می‌توانند نفسی راحت بکشند، چرا که سری کمیک‌های اصلی این انتشارات ادامه خواهند یافت.

«ماری جاوینز»، از سردبیرهای ارشد انتشارات دی سی، طی بیانیه‌ای گفت:

جهان دی سی همیشه یک زمین حاصلخیز برای نگرش‌های نو و متفاوت نسبت به کاراکترهایش بوده است و DC Future State به خوبی به این میراث ادای احترام می‌کند. وقتی که این رویداد شروع بشود، مخاطبانِ کاربلد ما نه‌تنها از اتفاقات فعلی جهان دی سی مطلع خواهند شد، بلکه سرنخ‌هایی از جهان دی سی در سال ۲۰۲۱ به‌دست خواهند آورد.

عناوین DC Future State به ۳ دسته‌ی عناوین «بتمن»، «سوپرمن» و «لیگ عدالت» تقسیم می‌شوند.


داستان‌های بتمن

کمیک Dark Detective اثر ماریکو تاماکی

به اعلام رسمی دی سی، در آینده، شهر گاتهام تحت نظر یک حکومت و نظام شرورانه است. نظامی که شهر را در دست گرفته، آن هم تحت نظارت شدید. تمام پارتیزان‌های نقاب‌دار از طرف حکومت تحت تعقیب هستند و بتمن نیز کشته شده است. اما گروهی جدید از نگهبانان گاتهام به سرپرستی بتمنی جدید به پا می‌خیزند تا امید را به هر آن کس که از دستش داده، بازگردانند.

از سری عناوین ویژه می‌توان به سری ۴ قسمتی Future State: The Next Batman اشاره کرد. پس از آن شاهد عنوان The Next Batman خواهیم بود که توسط «جان ریدلی» نوشته خواهد شد و «نیک درینگتون» آن را خواهد کشید. بر اساس گفته‌های ریدلی این عنوان پیرامون «لوک فاکس» می‌باشد. پس از آن، به ترتیب Outsiders (اثر «برندون توماس» و «سامیت کومار»)، Arkham Knights (اثر «پائول جنکینز» و «جک هربرت»)، Batgirls (اثر «ویتا آیالا» و «آنیکی») و Gotham City Sirens (اثر «پائولا سونبرگن» و «امانوئلا لوپاچینو») منتشر خواهند شد. پس از آن، شاهد بتمنی جز بتمنِ لوک فاکس خواهیم بود. یک بتمن سفیدپوست که در مینی‌سری ۴ قسمتی Future State: Dark Detective حضور خواهد داشت. همچنین «ماریکو تاماکی» با کمک «دن مورا» داستانی برای این کاراکتر در عنوان Dark Detective خلق خواهد کرد. در ادامه، دو عنوان Griftera (اثر «متیو روزنبرگ» و «کارماین دی‌جیاندومنیکو») و Red Hood (اثر «جاشوا ویلیامسون» و «جیانیس میلونوجیانیس») منتشر خواهند شد.

مینی‌سری‌های ماهانه نیز عبارت‌اند از Future State: Batman/Superman (از «ژین لئون یانگ» و «بن اولیور»)، Future State: Catwoman (از «رام وی» و «اوتو اشمیت»)، Future State: Harley Quinn (از «استفانی فیلیپس» و «سایمون دیمئو»)، Future State: Nightwing (از «اندرو کانستنت» و «نیکولا اسکات») و Future State: Robin Eternals (از «مگان فیتزمارتین» و «ادی باروز»).

«کاساندرا کین» و «استفانی براون» ستارگان عنوان Batgirls خواهند بود و همچنین «ردهود» به یک جایزه‌بگیر تبدیل شده و همین‌طور «کاتانا» رهبری گروه قانون‌شکنان (Outsiders) را به‌دست گرفته است. حاکمِ خبیث گاتهام نیز Peacekeepr One نام دارد که گفته می‌شود ممکن است در آینده نیز بیشتر به او پرداخته شود. در پایان گفته می‌شود که بتمنِ سفیدپوست در اصل همان «بروس وین» می‌باشد و وی تنها توسط دیگران مرده پنداشته شده است.


داستان‌های سوپرمن

کمیک Superman: Worlds of War

خانواده‌ی سوپرمن نیز دچار تغییرات عظیمی خواهد شد. به نقل از دی سی، پس از بحرانی بین‌المللی، «کلارک کنت» از زمین رانده شده است و به همین علت، در خارج از خانه‌اش به کارها ادامه می‌دهد. وی به Warworld سفر می‌کند و به عنوان یک گلادیاتور به همراه چند قهرمان دیگر، عزمش را برای شکست دادن «مانگول» جزم می‌کند. در زمین، پسرِ وی، «جان»، سوپرمنِ تازه‌ی زمین شده است. پس از تماشای آنچه که برای گاتهام رخ داده، او متروپلیس را همانند کاندار درون یک بطری می‌گذارد تا از آن محافظت کند. هرچند که با این کار، روبه‌روی «سوپرگرل» قرار بگیرد. در همان حال، «شیلو نورمن»، سومین «مستر میراکل»، خود را میان شهری که در آن بزرگ شده و سیاره‌ای خطرناک می‌یابد؛ سیاره‌ای که می‌تواند مرگ او را به همراه داشته باشد. در قلمروهای آمازونی نیز، «یارا فلورِ» برزیلی به عنوان «واندرومن» بعدی انتخاب شده است. سال‌ها بعد، این شیرزن به سوپرمن می‌پیوندد تا شهرهایشان را با کمک یکدیگر نجات دهند.

عناوین ویژه با کمیک دو قسمتیِ Future State: Superman of Metropolis آغاز می‌شوند. سپس با Superman of Metropolis (اثر «شان لویس» و «جان تیمز»)، The Guardian (اثر «شان لویس» و «کالی همر»)، Mister Miracle (اثر «برندون ایستون» و «ولنتاین دی‌لاندو»)، مینی‌سری ۴ قسمتی Future State: Superman: Worlds of War ادامه می‌یابند. همچنین، «فیلیپ کندی جانسون» با «میکل جنین» همکاری می‌کند تا Superman: Worlds of War را تقدیم هواداران نماید. «بکی کلونان» و «مایکل دابلیو کانراد» نیز به سراغ Midnighter خواهند رفت و «جرمی آدامز» به همراه «سیا اوم» کمیک Black Racer را خلق می‌کنند. عنوان دو قسمتی Future State: Immortal Wonder Woman نیز از جمله عناوین ویژه‌ی داستان‌های سوپرمن خواهد بود. «بکی کلونان» و «مایکل دابلیو کانراد» برای نگارش و طراحی Immortal Wonder Woman بازخواهند گشت و در انتها، «ال. ال. مک‌کینی» و «آلیثا ای. مارتینز» با عنوان Nubia عناوین ویژه را پایان خواهند داد.

در بخش مینی‌سری‌های ماهیانه و عناوین تک قسمتی نیز Future State: House of El (از فیلیپ کندی جانسون و «اسکات گادلفسکی»)، Future State: Kara Zor-El,Superwoman (از «مارگریت بنت» و «مارگریت سوویگ»)، Future State: Legion of Super-Heroes (از «برایان مایکل بندیس» و «رایلی رازمو») و Future State: Superman/Wonder Woman (از «دن واترز» و «لیلا دل دوسا») را داریم. همچنین «مارک راسل» با همکاری «استیو پاگ» یک مینی‌سری ۳ قسمتی با نام Future State: Superman Vs. Impersious Lex خلق خواهد کرد که انتشار آن تا ماه مارس ادامه خواهد داشت. در آخر، «جوئله جونز» با عنوان Future State: Wonder Woman واندرومنِ نوین را معرفی می‌کند.


داستان‌های لیگ عدالت

تیم جدید لیگ عدالت

گروهی نوین پایه‌گذاری شده است، لیگ عدالتی که اعضای آن هویت مخفی خود را حفظ می‌کنند، حتی در مقابل یکدیگر. اما دشمنی قدیمی و تکامل‌یافته از این موضوع بر علیه آن‌ها و جهان استفاده خواهد کرد. اوضاع برای «لیگ عدالت تاریک» نیز چندان فرقی نمی‌کند. لایه‌های واقعیت آسیب دیده‌اند و حالا قهرمانان ما در حال شکار شدن هستند. برای «فلش»، «شزم» و «تین تایتانز» داستان از جایی شروع می‌شود که «چهار سوارکار قیامت» طی نبردی در آکادمی تایتانز، جهنم را روی زمین می ‌آورند، «بری آلن» از اسپیدفورس طرد شده، «والی وست» توسط نیرویی کنترل می‌شود و «بیلی بتسون» با شیطان معامله‌ای می‌کند که برای شزم گران تمام خواهد شد. در آن سوی جهان، «جان استوارت» و فانوس‌های سبزِ باقی‌مانده، با یک باتری قدرت رو به مرگ در سایه‌ها مخفی شده‌اند. «جکسون هاید» و «اندی کوری» از یکدیگر جدا شده و «آماندا والر» نقشه‌هایی برای «جوخه‌ی انتحارِ» خود در زمین ۳ دارد. «سوامپ ثینگ» نیز چهره‌ی واقعی خود را نمایان می‌سازد؛ او که می‌خواهد بر زمین رهبری کند، با گروهی از انسان‌های آزادی‌خواه مواجه می‌شود. و «بلک آدام» نیز به گذشته نگاه می‌کند، چرا که شاید تنها راه نجات آینده‌ی مالتی‌ورس همین باشد.

سری عناوین ویژه با ۲ قسمتِ Future State: Justice League شروع خواهند شد. پس از آن، عنوان Justice League (اثر جاشوا ویلیامسون و «رابسون روچا»)، Justice League Dark (اثر رام وی و «مارکیو تاکارا»)، Future State: Green Lantern و The Last Lanterns (اثر «جفری ثورن» و «تام رنی»)، Tales of Green Lantern Corps (اثر «حوزه کمپل» و «رایان کندی»)، Future State: Suicide Squad، عنوان Suicide Squad (اثر «رابی تامپسون» و «ژاوی فرناندز») و Black Adam (اثر «جرمی آدامز» و «فرناندو پاسارین») منتشر خواهند شد.

مینی‌سری‌های ماهیانه نیز عبارت‌اند از Future State: Aquaman (از برندون توماس و «دنیل سمپر»)، Future State: The Flash (از «برندون ویت» و «دیل ایگلشم»)، Future State: Shazam (از «تیم شریدان» و «ادواردو پانسیکا») و Future State: Swamp Thing (از رام وی و «مایک پرکینس»).

گفته می‌شود که سرپرست تیم جدید جوخه‌ی انتحار، «کانر کنت» خواهد بود! اشخاصی چون بلک آدام، «کلی‌فیس» و یکی از اعضای آکادمی تایتانز وی را همراهی خواهند کرد. همچنین حضور کاراکتر محبوب Red X (که در سریال انیمیشنی Teen Titans خلق شده است) از مواردی می‌باشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.


«بن ابرناثی»، سردبیر سری کمیک‌های بتمن، در رابطه با این رویداد گفته است:

رویداد Future State ترکیبی از دو چیزه. فرصتی برای نقل داستان‌های تازه در آینده‌ی شهر گاتهام و فرصتی برای کار کردن با هنرمندان متفاوت و عالی. این نگاهیه به هر اونچه که در آینده اتفاق می‌افته.

گفته می‌شود که بسیاری از داستان‌های این رویداد، ممکن است در آینده باری دیگر مورد استفاده قرار بگیرند و گمان می‌رود که در صورت استقبال هواداران، برخی عناوین به انتشار خود ادامه دهند. هواداران می‌توانند در عناوینی چون Batman: Joker War Zone و Detective Comics 1027 و Batman 101 و Detective Comics 1030 شاهد اشاراتی به رویداد Future State باشند.

29 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیررضا شکری

مثلِ اینکه دوماه فقط باید مارول بخونیم.:)
ولی در کل، دو شماره میخونم، اگر خوشم اومد ادامه میدم، اگرم نیومد که هیچی. اما به نظرم خوبه یک همچین رویدادِ مزخرفی بیاد و اون قضایا و شایعه های نسلِ پنجم رو بشوره ببره و دیگه ازش حرفی زده نشه.

S.J

من نمی دونم مشکل اینا با اینکه اوضاع دی سی عین آدم پیش بره چیه
الان اینا پتانسیل کم دیدن تو کاراکترای فعلی؟
اینا همین جوری هنوز نتونستن گند کاری نیو ۵۲ رو جمع کنن حالا میان یه رویداد به احتمال زیاد آشغالی دیگه راه بندازن
من که همین خلاصشم حوصلم نیومد بخونم چه برسه به اینکه رویدادشو بخونم
خدا بخیر کنه

امیررضا شکری

الآن رفتم توی سایت های مختلف به صورتِ گسترده تر راجعبه این رویداد تحقیق کردم. به نظرم بعضی از عناوینش جالب میزدن و اگر بتونن درست در بیارنش موفق میشن. احتمال میدم بینِ حدودِ این ۲۰ و خورده ای سری حداقل ۴ ۵ تاش درست درمون از آب دریبان. باز باید ببینیم که چی میشه. البته هنوز هم معتقدم به طورِ کلی رویدادِ مزخرفی میشه ولی عناوینِ خوبی هم توش وجود خواهد داشت. مثلِ نیو۵۲ که مزخرف بود ولی بتمنش عالی بود:) البته اینکه این موضوع پایدار نیست و فقط عناوینِ با کیفیت بعد از دو ماه باقی میمونند هم… مطالعه بیشتر »

batman enemies

من یک چک کردم عنوان ها را به نظرم superman of metropolis از همه بهتر میشه چون داستانش بهتره درباره بقیه هم نمی دانم ولی چرا توش JLD نداشت کلا جان کنستانتین را درون عناوین مهم مثل متال نمی گذارند بجایش سوامپ ثینگ وجود داشت البته به سوامپ ثینگ هم امیدوارم

Amirv77

این سوامپ ثینگ انگار قراره چیز جالبی در بیاد،همیشه یه درگیری هایی با شخصیت های دیگه داشته سوامپ ثینگ ولی انگار قراره ایندفعه به شکل تاریک تری باشه.رم وی یه صفحه اش گذاشته بود نوشته بود تازه این یه صفحه عادیشه. فک میکنم این و JLD خوب بشن حداقل. مدیونم هستید اگه فک کنید به خاطر فن بوی چیزای فانتزی و تاریک و جادویی بودن دارم این میگم 🙂

batman enemies

خیلی ممنون برای پرداختن به این خبر نه چندان خوشایند. هر دفعه دی سی می گوید این یک شایعه بی اساس است بعد هم میگه نه واقعیت داره فکر کنم ما را سرکار گذاشته . می ترسم تمام شخصیت هایش را یا بکشه یا جایگزین کنه یا شرور کنه . ای کاش دوباره خبر کنسل شدنش بیاد یا حداقل تو جهان موازی باشه ( به احتمال زیاد چون طرفداران دوست ندارند شخصیت های خوبی مثل سوپرمن جایگزین شود )

crash bandicot

بابا ماذا فازا
یه سال زور میزنه یر آف ویلینز بذاره. بعد در عین اینکه متال رو داره، کنارش دوتا سوپر رویداد آیدنیتی کرایسیس و ساعت قیامتم میاره.
الانم همینطور رفقا قبل از اینکه ایونتای الانشون تموم بشه، دوباره نشستن سر یه کار دیگه.
لا اله الا الله.
جاناتان هیکمن رو بیارن این فاجعه رو سر و سامون بده.

امیررضا شکری

حدود ۳ سال دیگه:)
بعدش ۱۰ سال دی سی بیمه میشه:))

crash bandicot

آخه حاجی بدبختی همینه یه زمانی الگوی ایونت نویسی و منظم بودن، بلکست نایت جانز بود، الان استاد نمیدونم چرا به این حال و روز افتاده. الان دقیقا الان دی سی میشه مثلا سال ۲۰۰۹ مارول که مارول دقیقا نمیدونست داره چه غلطی میکنه(که در نهایت منجر به ایونت باحال ولی عملا بی اثر اونجرز علیه مردان ایکس شد) یعنی من واقعا از دی سی خوشم نمیاد و فن مارولم، ولی اینقدر اوضاع بد شده، باید گفت وات دا فاز یا سیدی؟ مارول از اون طرف دانی کیتس، جاناتان هیکمن، نیک اسپنسر و… رو داره که شاید شاهکار ننویسن، ولی… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

مارول رو توی اون زمان هیکمن نجات داد، دی سی رو هم الآن فقط هیکمن میتونه نجات بده. فقط تا قبلِ اومدنش باید کار رو بدن دستِ نویسنده های دیگه. امیدوارم بدن دست مارک وید. فعلا که دارن میدن دستِ یه مشت نویسنده ی درجه سه مثلِ جورگنز که واقعا تاسف باره. به نظرم اینطور که هیکمن داره میگه آثارِ دی سیش چند لول از آثارِ مارولش بالاتر باشند. چون که گفته از بجگی براشون برنامه میچیده و برنامه هاش واسه مارول رو وقتی که خواست سری رو دست بگیره ریخت.(جز ایکسمن) الآن دیسی دیوونه خونه شده توی این زمینه.… مطالعه بیشتر »

Amirv77

ساعت قیامت چیزی بود که دیسی میموند تو اون حالت اگه دستکاری های پرپچوا نبود.توی شماره اول گفتن که منهتن سعی کرد درست کنه اوضاع رو ولی اینقدر دی سی جهانش درب و داغون بوده به خاطر کرایسس ها و پرپچوا و … که درست نشد.لوایاتن قبل از دث متاله چون دیدم توی اکشن کامیکس لوایاتان با ایپکس لکس و سپاه دوومش یه همکاری هایی داشت.اندلس وینتر هم به نظر انگار بعد از دث متاله چون به نظرم اصلا دلیلی نداره قبلش باشه همونطور که تا قبل از کراس آور داشتن با دث متال داستان های بعدش رو روایت میکرد… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

والا این حرف های شما فقط توجیحِ الکیه. اون قسمت لیبل رو دارید درست میگید ولی کلی نه. درموردِ JLO میگم چون قبلا بحث شده. اصلا فرض کنیم قبلِ دث متال بوده شماره ۲۵. (که نبوده و گندکاریِ ابنت و ویلیامسون رو میرسونه. چون از خطِ کلیِ داستان ها خارج شدند.) شماره ۲۵ اینطور که جاش ویل اومد گفت بعد از شماره ۳ اتفاق میوفته. درصورتی که دارکساید از شماره ۱ توی کرایسیس گیر کرده. یا مثلا جسیکا کروز از شماره ۱ توی زندانه ولی اونطور که شما گفتید توی شماره ۲۵ JLO تازه از گروه رفت کنار. این ها… مطالعه بیشتر »

Amirv77

من شماره ۵۴ jl نخونده بودم و همش برداشتم این بود که کل ۲۵ شماره قبل از شماره اول دث متاله ولی الان که خوندم و دیدم حرف از دارکست نایت هست آره درسته. به نظر من اگه بخوایم کسی رو مقصر بدونیم همون اسنایدر اصل کاریه چون اولا اینا همیشه با همن و برنامه میریزن و دوما اسنایدر بالاخره چک میکنه اینا رو دیگه ایونت خودشه.حقیقتش من خودم گند کاری دیگه هم سراغ دارم ولی دیگه خسته شدم از گفتن و خودم تنهایی بارش به دوش میکشم 😀 ولی قضیه لوایاتن رو هنوز نفهمیدم مشکلش چیه از نظر خط… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

در اینکه قبلِ دث متاله شکی نیست. منظورم برنامه ریزیش بود:) یه روز میگن ادامه اش هست. یه روز میگن نیست. یه روز میگن رویدادِ بسیار مهم. الآن روی تنها کمیکی که تاثیر گذاشته اکشن کامیکسِ بندیس بود:))) بعد تایم لاینش فقط انگار مربوط به سوپرمنه. انگار بتمن و ردهودِ دیمین وین و بقیه کلا نمیدونن چه اتفاقی افتاده و اصلا بهش اشاره هم نمیشه حتی :دی تنها جایی که دیدم بتمن به این موضوع اشاره کنه یک شماره از اکشن کامیکس (:دی) بود که گفت: لویاتانه؟ بعد سوپرمن گفت نه رد کلاده:))))))) یا مثلا تنها جایی که دیدم دیمین… مطالعه بیشتر »

crash bandicot

امیررضا دقیقا زدی وسط خال یعنی تفاوت مارول و دی سی رو تو این چندتا کامنت گفتی ولی از نظر من کل پوینت کار اینه، مارول حداقل در چندسال گذشته به موازات آشغال نویسی بسیار، یه سطح استانداردی رو تعریف کرده که میگه فقط تا این سطح اجازه بولشت نوشتن دارن و تا یه سطح اجازه دارن در برنامه های کلی دخالت کنن. همین یه حاشیه امن هم برای کیفیت آثارش درست کرده، هم اینکه یه سری حیاط خلوت برای نویسنده های خلاق ساخته که میتونن به تایم لاین اصلی یونیورس کار نداشته باشن و کار خودشون رو بکنن و… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

خدایا… مگه میشه یکی حرفِ دلِ من رو انقدر خوب بزنه. دی سی الآن توی ۱۰ سالِ گذشته یک نویسنده هم تولید نکرده. اصلا یکی هم نکرده. جایی که برای دیسی نویسنده تولید میکرد ورتیگو بود، توی دهه ی قبل وضعش خراب شد، بعدش هم که کنسل شد. دی سی توی این مدت نویسنده تولید نکرد. (تاینیون رو دیسی تولید نکرد. به واسطه ی رفاقتش با اسنایدر بولد شده و نویسنده حسابش میکنن.) الآن دیسی کلا ۴ تا سوپراستار داره، یکی دوتا خوب، الباقی همه مزخرف. برای همینه که الآن دارن تعداد کمیکاشونو کم میکنن. ولی از اونور مارول علاوه… مطالعه بیشتر »

crash bandicot

البته حاجی، لزوما تربیت استعداد نیست. دی سی داره چوب بی سلیقگشیم میخوره یعنی خب مارولم توی اسپایدرمن بی سلیقگیی رو کرد سر دن اسلات(چقدر از ران این بشر من متنفرم، یعنی مزخرفات فقط مینوشت. از زمانی که اومد این ایده احمقانه دکتر اختاپوس رو آورد تا آخرشم آوردش، یعنی شما صد شماره فقط داستانای لوس دکتر اختاپوس رو میبینی) و دی سی هم همین بی سلیقگی رو کرد. یعنی کسایی رو آورد که با روح کاراشون همخونی ندارن. مثلا زمانی که پیتر توماسی اومد سر سوپرمن، تازه سوپرمن یه جونی گرفت. چرا؟ چون سوپرمن نماد رویای آمریکاییه. یه مرد… مطالعه بیشتر »

crash bandicot

پی نوشت:
اصلا زیبایی کار اسنایدر تو متال هم همین بود.
ضایع ترین و قدیمی ترین شخصیتای دی سی رو آورد، یه کاستوم تمیز تنشون کرد، یه دنیا سازی خوب انجام داد و بومم! شخصیتای جاستیس لیگ سوشیتی که برای قرن امروزه مضحک به نظر میرسیدن الان همه عاشقشونن.
و این حرکتم هیکمن برای اونجرز کرد. خدائیش کیه اینجا که هایپریون رو دوست نداشته باشه؟ یا برند استارو؟ شخصیتایی که ایده های ریز روشون اعمال میشن و بعد بزرگ میشن.
نه اینکه بیای هی مهم ببافی و چاق کنی کمیکاتو:)

امیررضا شکری

اسلات رو که فقط سرِ جنجال آوردن و فروش. وگرنه که اصلا نویسنده ی خوبی نیست. سریِ FF اش هم دربرابرِ شاهکار هایی مثلِ هیکمن، وید، بیرن و جک کربی و استن لی هیچی نیست واقعا. والا دیسی بی سلیقه نبود. این دن دیدیو اومد و با اون بی سلیقگی های محضش گند زد به کاراکتر ها. یعنی از هر کاراکترِ خوبی که دیسی داشت متنفر بود این بشر:) والی وست رو که شوت کرد. از دیک گریسون متنفر بود. سوپرمن رو به فنا داد با اون نظر های احمقانه اش. JSA رو مزخرف میدونست. با امثالِ مارک وید هم… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

بزرگترین مشکلی که سری کمیک‌های آینده داره، داستان‌های شلوغ وحال و هوای تقریبا آخرالزمانی‌شونه. به جای این شلوغ بازی می‌تونسن آینده‌ی شخصیت‌های دی سی رو توی وضعیت آروم‌تری نشون بدن. جهان دی‌سی یه ثبات نسبی پیدا کرده و قهرمان‌های قدیمی بازنشست شدن و نسل جدیدی روی کار اومده. اینجوری می‌شد روی شخصیت‌های جدید بهتر کار کرد و آروم آروم کشوندشون به سمت داستان‌های هیجانی‌تر. داستان‌های این شکلی خیلی فرصت رشد شخصیت رو به ابرقهرمان نمی‌دن. واقعا این همه آشفتگی در آینده‌ی دنیای دی‌سی، آدم رو به این فکر می‌ندازه که قهرمان‌های دی‌سی در طول این هشتاد سال چه‌ غلطی می‌کردن… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

قضیه ی هیکمن با بندیس فرق میکنه. هیکمن گفته که علاقه اش به شخصیت های دیسی خیلی بیشتر از ماروله و از بچگی داشته برای شخصیت های دیسی برنامه میریخته. درواقع اون داستان هایی که واسه مارول نوشته ته مونده ی ایده هاش بودن نه این هایی که برای دی سی برنامه داره (جز سریِ ایکس-من اش). ضمنِ اینکه این نویسنده به اون صورت تموم نمیشه. چون مثلا امثالِ جف جانز و بندیس فقط قهرمانی مینویسن و توی همین زمینه تبهر دارند ولی هیکمن آثارِ مستقلش کم نیست که همشون هم جزِ آثارِ تاپ اند. توی هرکدوم هم اومده ی… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

یعنی این همه کمیک‌های ابرقهرمانی و مستقل نوشته، تازه ته مونده‌ی ایده‌هاش هم نیست. به نظرت منطقیه این حرف؟
نگفتمم مثل بندیس می‌شه. گفتم احتمال داره زمانی بیاد که دیگه دیر شده باشه

امیررضا شکری

جهان سازی فرق داره با ایده پردازی. هیکمن هم جهان سازِ قدریه و هم ایده پردازه تاپیه. این همه نوشته و هنوز کلی دیگه هم میتونه بنویسه و تموم هم نمیشه. نگران نباش. بندیس توی ۲۰ سالِ گذشته توی هرسال حدود ۴۰ تا کمیک خلق کرده برای همینه که افت کرده. دامنه ی توانایی هاشم اصلا وسیع نیست به اون صورت. ولی هیکمن اصلا به اون صورت نبوده. تمامِ کارهاش با برنامه، منظم، و آهسته و پیوسته بوده و تونسته سطحِ کاریش رو حفظ کنه. ضمنِ اینکه هیکمن دیرتر از بندیس شروع به نوشتن کرده. جک کربی که ۳۰ سال… مطالعه بیشتر »

batman enemies

پس به نظر شما رویداد خوبی میشه اگه اینطور باشه که عالیه البته من فکر می کنم کمیک های مربوط به سوپرمن و خانواده سوپرمنش خوب بشه ولی درباره بقیه نظری ندارم . هیکمن چه کمیک های نوشته که مستقل هستند میشه چندتاش را بگویید ؟

امیررضا شکری

نمیگم رویدادِ خوبی میشه. میگم بینِ این ۲۰ تا عنوانش دیگه ۴ تاش بدرد بخور از آب درمیان. من خودم به نظرم کمیکِ آکوامنش جالبه برام. دارک دیتکتیو هم بدک نیست. دوسه تا دیگه هم هستن که به نظرم جالب اند ولی مزخرف ترین ها واندرومن و فلش اند.

کمیک های مستقلِ هیکمن چند تاشون اینان : Manhattan Projects که ۵ شماره اولشو توی سایت ترجمه شده هست. East of West. The Black Monday Murders. Pax Romana. جدید ترین کمیکِ مستقلش رو هم که الآن داره منتشر میکه Decorum هست.

آرمان صفا

دوتا مطلب رو مهم رو یادم رفت بگم
اول این‌که دست آقای علی اسدی درد نکنه بابت ترجمه این خبر سنگین. خسته نباشی

دوم این‌که دست از سر والی وست بردارید بابا.

batman enemies

تا والی کاملاً نکشند دست از سرش بر نمی دارند بدبخت والی دلم برایش می سوزه.

امیررضا شکری

With no powers, no backup and no other choice, Barry Allen and the other former Flashes face the deadliest threat they’ve ever encountered—Wally West. Possessed by an evil force trapped for thousands of years inside the Speed Force, Barry turns to his greatest foes’ weapons to save the young man he loves like a son. In the end, how much will Barry sacrifice to save the former Kid Flash?

….

ارثِ باباشونو خورده باید از حلقومش درش بیارن.

Alpheus

تشکر فراوان بابت پوشش خبر. من هم امیدوارم چند داستان خوب از دل این جریان بیرون بیاید ولی متاسفانه بیشتر اوقات شرکت ها کمیکی کاراکتر را با لباس کاراکتر اشتباه می گیرند. اینکه سوپرمن بیاوری و رنگ پوستش رو عوض کنی بدون اینکه شخصیت جذابجدیدی خلق کرده باشه و همان لباس سوپرمن را به او بدهی نه تنها خلاقیت نیست بلکه کمبود خلاقیت است. بعضی ها می گویند خلق شخصیت جدید سیاهپوست سخت است برای همین باید رنگ پوست شخصیت های محبوب را تغییر دهیم و این جوری شخصیت جید خلق کنیم. بهانه هم آن است که مردم داستان یک… مطالعه بیشتر »