رونمایی از آینده‌ی دی سی: رویداد عظیم Future State و نسلی تازه

مدت زیادی می‌شد که هواداران انتظار اخباری رسمی پیرامون نسل پنجم دی سی را می‌کشیدند. مسئله‌ای که قرار بود کل جهان کمیک‌های این انتشارات را رییوت کرده و نسلی تازه‌نفس را جایگزین قهرمانانِ شناخته‌شده و قدیمی‌اش کند. با وجود آنکه «جیم لی» مدتی پیش اعلام کرد که نسل پنجم رخ نخواهد داد، با رونمایی از رویداد DC Future State به‌نظر می‌رسد که چیزی شبیه به آن را شاهد خواهیم بود. طبق شنیده‌ها، هواداران شاهد آینده‌ی دی سی در رویدادی که کل انتشارات را دربر می‌گیرد، خواهند بود.

با اعلام رسمی دی سی، پس از پایان یافتن رویداد Dark Nights: Death Metal، هواداران شاهد رویدادی ۲ ماهه به نام DC Future State خواهند بود که از ماه ژانویه‌ی ۲۰۲۱ شروع به انتشار خواهد کرد. همان‌طور که می‌دانید، قهرمانانی جدید وارد میدان خواهند شد و شاهد چندین نسخه‌ی متفاوت از هر قهرمان خواهیم بود؛ تقریباً حرکتی مشابه با آنچه که مارول سابقاً انجام داده است. همچنین این عناوینِ تازه از حضور استعدادهای صنعت تلویزیون، سینما و انیمیشن بهره‌مند خواهند بود. هرچند با فرا رسیدن ماه مارس و پایان یافتن این رویداد، هواداران قدیمی دی سی می‌توانند نفسی راحت بکشند، چرا که سری کمیک‌های اصلی این انتشارات ادامه خواهند یافت.

«ماری جاوینز»، از سردبیرهای ارشد انتشارات دی سی، طی بیانیه‌ای گفت:

جهان دی سی همیشه یک زمین حاصلخیز برای نگرش‌های نو و متفاوت نسبت به کاراکترهایش بوده است و DC Future State به خوبی به این میراث ادای احترام می‌کند. وقتی که این رویداد شروع بشود، مخاطبانِ کاربلد ما نه‌تنها از اتفاقات فعلی جهان دی سی مطلع خواهند شد، بلکه سرنخ‌هایی از جهان دی سی در سال ۲۰۲۱ به‌دست خواهند آورد.

عناوین DC Future State به ۳ دسته‌ی عناوین «بتمن»، «سوپرمن» و «لیگ عدالت» تقسیم می‌شوند.


داستان‌های بتمن

کمیک Dark Detective اثر ماریکو تاماکی

به اعلام رسمی دی سی، در آینده، شهر گاتهام تحت نظر یک حکومت و نظام شرورانه است. نظامی که شهر را در دست گرفته، آن هم تحت نظارت شدید. تمام پارتیزان‌های نقاب‌دار از طرف حکومت تحت تعقیب هستند و بتمن نیز کشته شده است. اما گروهی جدید از نگهبانان گاتهام به سرپرستی بتمنی جدید به پا می‌خیزند تا امید را به هر آن کس که از دستش داده، بازگردانند.

از سری عناوین ویژه می‌توان به سری ۴ قسمتی Future State: The Next Batman اشاره کرد. پس از آن شاهد عنوان The Next Batman خواهیم بود که توسط «جان ریدلی» نوشته خواهد شد و «نیک درینگتون» آن را خواهد کشید. بر اساس گفته‌های ریدلی این عنوان پیرامون «لوک فاکس» می‌باشد. پس از آن، به ترتیب Outsiders (اثر «برندون توماس» و «سامیت کومار»)، Arkham Knights (اثر «پائول جنکینز» و «جک هربرت»)، Batgirls (اثر «ویتا آیالا» و «آنیکی») و Gotham City Sirens (اثر «پائولا سونبرگن» و «امانوئلا لوپاچینو») منتشر خواهند شد. پس از آن، شاهد بتمنی جز بتمنِ لوک فاکس خواهیم بود. یک بتمن سفیدپوست که در مینی‌سری ۴ قسمتی Future State: Dark Detective حضور خواهد داشت. همچنین «ماریکو تاماکی» با کمک «دن مورا» داستانی برای این کاراکتر در عنوان Dark Detective خلق خواهد کرد. در ادامه، دو عنوان Griftera (اثر «متیو روزنبرگ» و «کارماین دی‌جیاندومنیکو») و Red Hood (اثر «جاشوا ویلیامسون» و «جیانیس میلونوجیانیس») منتشر خواهند شد.

مینی‌سری‌های ماهانه نیز عبارت‌اند از Future State: Batman/Superman (از «ژین لئون یانگ» و «بن اولیور»)، Future State: Catwoman (از «رام وی» و «اوتو اشمیت»)، Future State: Harley Quinn (از «استفانی فیلیپس» و «سایمون دیمئو»)، Future State: Nightwing (از «اندرو کانستنت» و «نیکولا اسکات») و Future State: Robin Eternals (از «مگان فیتزمارتین» و «ادی باروز»).

«کاساندرا کین» و «استفانی براون» ستارگان عنوان Batgirls خواهند بود و همچنین «ردهود» به یک جایزه‌بگیر تبدیل شده و همین‌طور «کاتانا» رهبری گروه قانون‌شکنان (Outsiders) را به‌دست گرفته است. حاکمِ خبیث گاتهام نیز Peacekeepr One نام دارد که گفته می‌شود ممکن است در آینده نیز بیشتر به او پرداخته شود. در پایان گفته می‌شود که بتمنِ سفیدپوست در اصل همان «بروس وین» می‌باشد و وی تنها توسط دیگران مرده پنداشته شده است.


داستان‌های سوپرمن

کمیک Superman: Worlds of War

خانواده‌ی سوپرمن نیز دچار تغییرات عظیمی خواهد شد. به نقل از دی سی، پس از بحرانی بین‌المللی، «کلارک کنت» از زمین رانده شده است و به همین علت، در خارج از خانه‌اش به کارها ادامه می‌دهد. وی به Warworld سفر می‌کند و به عنوان یک گلادیاتور به همراه چند قهرمان دیگر، عزمش را برای شکست دادن «مانگول» جزم می‌کند. در زمین، پسرِ وی، «جان»، سوپرمنِ تازه‌ی زمین شده است. پس از تماشای آنچه که برای گاتهام رخ داده، او متروپلیس را همانند کاندار درون یک بطری می‌گذارد تا از آن محافظت کند. هرچند که با این کار، روبه‌روی «سوپرگرل» قرار بگیرد. در همان حال، «شیلو نورمن»، سومین «مستر میراکل»، خود را میان شهری که در آن بزرگ شده و سیاره‌ای خطرناک می‌یابد؛ سیاره‌ای که می‌تواند مرگ او را به همراه داشته باشد. در قلمروهای آمازونی نیز، «یارا فلورِ» برزیلی به عنوان «واندرومن» بعدی انتخاب شده است. سال‌ها بعد، این شیرزن به سوپرمن می‌پیوندد تا شهرهایشان را با کمک یکدیگر نجات دهند.

عناوین ویژه با کمیک دو قسمتیِ Future State: Superman of Metropolis آغاز می‌شوند. سپس با Superman of Metropolis (اثر «شان لویس» و «جان تیمز»)، The Guardian (اثر «شان لویس» و «کالی همر»)، Mister Miracle (اثر «برندون ایستون» و «ولنتاین دی‌لاندو»)، مینی‌سری ۴ قسمتی Future State: Superman: Worlds of War ادامه می‌یابند. همچنین، «فیلیپ کندی جانسون» با «میکل جنین» همکاری می‌کند تا Superman: Worlds of War را تقدیم هواداران نماید. «بکی کلونان» و «مایکل دابلیو کانراد» نیز به سراغ Midnighter خواهند رفت و «جرمی آدامز» به همراه «سیا اوم» کمیک Black Racer را خلق می‌کنند. عنوان دو قسمتی Future State: Immortal Wonder Woman نیز از جمله عناوین ویژه‌ی داستان‌های سوپرمن خواهد بود. «بکی کلونان» و «مایکل دابلیو کانراد» برای نگارش و طراحی Immortal Wonder Woman بازخواهند گشت و در انتها، «ال. ال. مک‌کینی» و «آلیثا ای. مارتینز» با عنوان Nubia عناوین ویژه را پایان خواهند داد.

در بخش مینی‌سری‌های ماهیانه و عناوین تک قسمتی نیز Future State: House of El (از فیلیپ کندی جانسون و «اسکات گادلفسکی»)، Future State: Kara Zor-El,Superwoman (از «مارگریت بنت» و «مارگریت سوویگ»)، Future State: Legion of Super-Heroes (از «برایان مایکل بندیس» و «رایلی رازمو») و Future State: Superman/Wonder Woman (از «دن واترز» و «لیلا دل دوسا») را داریم. همچنین «مارک راسل» با همکاری «استیو پاگ» یک مینی‌سری ۳ قسمتی با نام Future State: Superman Vs. Impersious Lex خلق خواهد کرد که انتشار آن تا ماه مارس ادامه خواهد داشت. در آخر، «جوئله جونز» با عنوان Future State: Wonder Woman واندرومنِ نوین را معرفی می‌کند.


داستان‌های لیگ عدالت

تیم جدید لیگ عدالت

گروهی نوین پایه‌گذاری شده است، لیگ عدالتی که اعضای آن هویت مخفی خود را حفظ می‌کنند، حتی در مقابل یکدیگر. اما دشمنی قدیمی و تکامل‌یافته از این موضوع بر علیه آن‌ها و جهان استفاده خواهد کرد. اوضاع برای «لیگ عدالت تاریک» نیز چندان فرقی نمی‌کند. لایه‌های واقعیت آسیب دیده‌اند و حالا قهرمانان ما در حال شکار شدن هستند. برای «فلش»، «شزم» و «تین تایتانز» داستان از جایی شروع می‌شود که «چهار سوارکار قیامت» طی نبردی در آکادمی تایتانز، جهنم را روی زمین می ‌آورند، «بری آلن» از اسپیدفورس طرد شده، «والی وست» توسط نیرویی کنترل می‌شود و «بیلی بتسون» با شیطان معامله‌ای می‌کند که برای شزم گران تمام خواهد شد. در آن سوی جهان، «جان استوارت» و فانوس‌های سبزِ باقی‌مانده، با یک باتری قدرت رو به مرگ در سایه‌ها مخفی شده‌اند. «جکسون هاید» و «اندی کوری» از یکدیگر جدا شده و «آماندا والر» نقشه‌هایی برای «جوخه‌ی انتحارِ» خود در زمین ۳ دارد. «سوامپ ثینگ» نیز چهره‌ی واقعی خود را نمایان می‌سازد؛ او که می‌خواهد بر زمین رهبری کند، با گروهی از انسان‌های آزادی‌خواه مواجه می‌شود. و «بلک آدام» نیز به گذشته نگاه می‌کند، چرا که شاید تنها راه نجات آینده‌ی مالتی‌ورس همین باشد.

سری عناوین ویژه با ۲ قسمتِ Future State: Justice League شروع خواهند شد. پس از آن، عنوان Justice League (اثر جاشوا ویلیامسون و «رابسون روچا»)، Justice League Dark (اثر رام وی و «مارکیو تاکارا»)، Future State: Green Lantern و The Last Lanterns (اثر «جفری ثورن» و «تام رنی»)، Tales of Green Lantern Corps (اثر «حوزه کمپل» و «رایان کندی»)، Future State: Suicide Squad، عنوان Suicide Squad (اثر «رابی تامپسون» و «ژاوی فرناندز») و Black Adam (اثر «جرمی آدامز» و «فرناندو پاسارین») منتشر خواهند شد.

مینی‌سری‌های ماهیانه نیز عبارت‌اند از Future State: Aquaman (از برندون توماس و «دنیل سمپر»)، Future State: The Flash (از «برندون ویت» و «دیل ایگلشم»)، Future State: Shazam (از «تیم شریدان» و «ادواردو پانسیکا») و Future State: Swamp Thing (از رام وی و «مایک پرکینس»).

گفته می‌شود که سرپرست تیم جدید جوخه‌ی انتحار، «کانر کنت» خواهد بود! اشخاصی چون بلک آدام، «کلی‌فیس» و یکی از اعضای آکادمی تایتانز وی را همراهی خواهند کرد. همچنین حضور کاراکتر محبوب Red X (که در سریال انیمیشنی Teen Titans خلق شده است) از مواردی می‌باشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.


«بن ابرناثی»، سردبیر سری کمیک‌های بتمن، در رابطه با این رویداد گفته است:

رویداد Future State ترکیبی از دو چیزه. فرصتی برای نقل داستان‌های تازه در آینده‌ی شهر گاتهام و فرصتی برای کار کردن با هنرمندان متفاوت و عالی. این نگاهیه به هر اونچه که در آینده اتفاق می‌افته.

گفته می‌شود که بسیاری از داستان‌های این رویداد، ممکن است در آینده باری دیگر مورد استفاده قرار بگیرند و گمان می‌رود که در صورت استقبال هواداران، برخی عناوین به انتشار خود ادامه دهند. هواداران می‌توانند در عناوینی چون Batman: Joker War Zone و Detective Comics 1027 و Batman 101 و Detective Comics 1030 شاهد اشاراتی به رویداد Future State باشند.

52 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments