تام کینگ با مینی سری Batman/Catwoman بازخواهد گشت

با وجود اینکه مدتی پیش، جدایی تام کینگ از سری کمیک های بتمن اعلام شد، اما بنظر می رسد که این نویسنده، هنوز ودای خود را با شوالیه‌ تاریکی تمام نکرده باشد؛ چرا که داستان او قرار است در یک عنوان جدید ادامه یابد.

مینی سری Batman/Catwoman قرار است اثر بعدی کینگ در رابطه با بتمن باشد که به جمع مینی سری های ۱۲ قسمتی این نویسنده اضافه خواهد شد؛ اثری که در آن با کلی مأن (طراح اصلی رویداد قهرمانان در بحران) همکاری خواهد کرد. این اثر در ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد و گفته می شود که قرار است به عنوانی مهم برای هواداران شوالیه‌ی شنل پوش تبدیل شود.

تام کینگ در رابطه با این اثر گفت:

برای من، [مینی سری] بتمن و کتومن، یه فرصته تا کاری رو انجام بدم که [گرنت] موریسون و [فرانک] کوایتلی با سری بتمن و رابین انجام دادن: یعنی انتشار یک سری بلند پروازانه، سرگرم کننده، زیبا و هیجان انگیز که راه رو برای سال ها داستان سرایی باز می کنه و مشخص می کنه که بتمن چی هست، چی می تونه باشه و چی خواهد بود.

قسمت ۸۵ سری فعلی کمیک های بتمن، آخرین قسمت سری تام کینگ برای این شخصیت می باشد. هنوز مشخص نیست که چه کسی جایگزین کینگ خواهد شد و سکان هدایت این سری را بر دست خواهد گرفت؛ اما با این وجود، انتشارات دی سی اعلام کرده است که سری کمیک های بتمن از سال ۲۰۲۰ به حالت ماهیانه بازخواهند گشت و در کنار سری های فرعی دیگر بتمن ادامه خواهند یافت. پیش از این، با آغاز رویداد تولدی دوباره (Rebirth)، بسیاری از عناوین انتشارات دی سی، به صورت دو هفته یکبار به چاپ می رسیدند که سری بتمن نیز از این قاعده مستثنی نبود.

باب هرس، از ویراستاران انتشارات دی سی، در این باره می گوید:

ما داریم در انتشار کمیک هامون تغییراتی انجام می دیم تا راه موفقیت رو برای دی سی باز کنیم. قراره که این کار رو، با تموم شدن آرک City of Bane در ماه دسامبر، برای سری پرفروش بتمن شروع کنیم. آرک City of Bane یه داستان شگفت انگیزه و بخشی از رویداد Year of the Villain محسوب میشه. و وقتی که [سری] بتمن به صورت ماهانه منتشر بشه، سری جدید تام کینگ و کلی مان با محوریت بتمن و کتومن، این فاصله زمانی رو پر می کنن.

همچنین طبیعتاً، انتشار ماهانه‌ی سری بتمن، این امکان را به نویسنده‌ی بعدی می دهد تا داستان منسجم تری را خلق کند و زمان بیشتری را به شماره های این سری اختصاص دهد.

کینگ در رابطه با مینی سری Batman/Catwoman گفت:

این کمیک همون چیزیه که بهترین کمیک های بتمن تا الان روایتش کردن؛ اینکه چطور بزرگترین قهرمان ما، ترس رو به دلاوری، زجر رو به امید و ضربه‌ی روحی رو به عشق تبدیل می کنه. این داستانیه که من همیشه می خواستم تعریفش کنم، و حالا دارم اون رو به همراه مردی تعریف می کنم که به عنوان بزرگترین طراح دنیای کمیک می شناسمش، یعنی برادرم کلی مان.

کینگ افزود:

ترک کردن [سری] بتمن سخته. اینکه روی این کمیک کار کنی واقعاً یه هدیه‌ست و خیلی لذت بخشه. ولی من دارم این سری رو برای بزرگ ترین و جاه طلبانه ترین پروژه های حرفه‌ی کاریم ترک می کنم. کمیک هایی که قراره در کنار بهترین های دنیای کمیک خلق‌شون کنم. این هم به نوعی هدیه‌ست و خیلی لذت بخشه.

در آخر، تام کینگ از تمام هواداران خود تشکر کرد:

در آخر، نمی تونم به اندازه‌ی کافی از هواداران و همکارانی که توی این چند روز ازم حمایت کردن تشکر کنم. من در ترس از قدرت این رسانه [کمیک] و در رحم مخاطبینش باقی می مونم. برای همیشه، مثل همیشه، شمایید که من رو نجات می دید.

باب هرس همچنین تایید کرد که سری Catwoman به نویسندگی جوئل جونز به مینی سری Batman/Catwoman اثر کینگ و مأن ختم خواهد شد. با این حال هنوز رسماً اعلام نشده است که آیا این مینی سری جدید، نقشه های اساسی تام کینگ برای شخصیت بتمن را عملی خواهد کرد یا خیر؛ هر چند احتمالاً پاسخ این سوال مثبت باشد.

4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments