از رویداد Endless Winter رسماً رونمایی شد

رویداد زمستان بی‌پایان (Endless Winter) در ماه دسامبر هواداران را به یک ماجراجویی سرد و وحشتناک خواهد برد؛ ماجراجویی‌ای هیجان‌انگیز و به نقل از انتشارات دی سی، لذت‌بخش که یخبندانی بی‌سابقه را به جهان کمیک‌های این انتشارات می‌آورد. زمستان بی‌پایان رویدادی است که طی ۹ قسمت، گذشته و حال را با یکدیگر پیوند می‌دهد و قهرمانان ما را در اوضاعی آشفته و سرد رها می‌کند.

زمستان بی‌پایان توسط «اندی لنینگ» و «ران مارز» نوشته شده و در کمیک‌های متفاوت انتشارات دی سی به شکل یک کراس‌اور جریان خواهد یافت. همچنین تیمی از طراحان بر روی این کراس‌اور فعالیت می‌کنند. نویسندگان این کراس‌اور ضمن رد کردن این تئوری که دلورس وینترز (از دشمنان انجمن عدالت آمریکا) ویلن اصلی این داستان می‌باشد، اعلام کردند که ویلن و ایده‌ی کلی داستان را از اساطیر نورس و به‌خصوص فیمبول‌وینتر (Fimbulwinter) الهام گرفته‌اند. فیمبول‌وینتر به دو سال زمستان مداوم پیش از راگناروک گفته می‌شود. همچنین اعلام شد که میان فلشبک‌های این سری که در قرن دهم جریان دارند، شاهد گروه «لیگ عدالت وایکینگی» خواهیم بود که توسط «سوامپ ثینگ»، «ملکه هیپولیتا»، «وایکینگ پرنس» و «بلک آدام» تشکیل شده است. مارز از «جان استوارت» نیز به عنوان یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار این داستان نام برد.

کاور قسمت اول رویداد Endless Winter

Endless Winter #1
نویسندگان: اندی لنینگ و ران مارز
طراح: هاوارد پورتر
طراح داستان جانبی: مارکو سنتوچی
طراح کاور: میکل جنین
تاریخ انتشار: ۱ دسامبر

اولین قسمت از زمستان بی‌پایان! لیگ عدالت با توفانی یخی و سهمگین مواجه می‌شوند که از سوی آرامش‌کده‌ی شخصیِ سوپرمن می‌آید. پای هیولایی قدرت‌مند در میان است که ارتشی بزرگ از سربازان برفی دارد. او کسی نیست جز «فراست کینگ»! اما چه رازی در گذشته‌ی او نهفته است؟ و او چطور به ملکه هیپولیتا، سوامپ ثینگ، وایکینگ پرنس و یاورِ افراطی آنان بلک آدام مربوط می‌شود؟ شاهد رمز و رازها و سرنخ‌هایی مهیج در قسمت‌های این ماجراجویی عظیم باشید!


در ادامه به معرفی برخی از تای-این‌های رویداد پیشِ رو می‌پردازیم. نکته‌ی مهم در میان آن‌ها را می‌توان تیم نویسندگی یکسان‌شان با رویداد اصلی دانست که مسلماً چنین تصمیمی، تاثیرات خودش را بر جای می‌گذارد.

  • به دنبال شماره‌ی نخست این رویداد، قسمت ۷۶۷ سری The Flash منتشر خواهد شد که «کلیتون هنری» طراح آن است و زمستان بی‌پایان را ادامه می‌دهد. در این قسمت، «فلش» به سوی بلک آدام می‌رود و حقیقتی در رابطه با گذشته‌ی وی افشا می‌شود. تاریخ انتشار این کمیک ۸ دسامبر می‌باشد.
  • قسمت سوم زمستان بی‌پایان، Superman: Endless Winter Special خواهد بود که «فیل هستر» و «آنده پارکس» وظیفه‌ی طراحی آن را برعهده دارند. در این کمیکِ ویژه، قراره است جنگی را میان «سوپرمن» و سربازان یخیِ فراست کینگ شاهد باشیم. تاریخ انتشار این کمیک ۸ دسامبر می‌باشد.
  • پس از شماره‌‌ی ویژه‌ی ذکر شده، قسمت ۶۶ سری کمیک‌های Aquaman منتشر می‌شود و داستان را با طراحی «میگل مندونکا» ادامه می‌دهد. «آکوامن» برای نجات آتلانتیس از دست سربازان فراست کینگ، از غول‌های آتشین کمک می‌طلبد و لیگ عدالت برای اولین بار با فراست کینگ روبرو می شود. تاریخ انتشار این اثر ۱۵ دسامبر است.
  • کمیک Justice League 58 به طراحی «ژرمانیکو» داستان جان استوارت را روایت می‌کند که به تنهایی در مقر لیگ عدالت مشغول به تحقیق در رابطه با زمستان بی‌پایان است؛ یک «فانوس سبز» که به زودی بایستی با خودِ فراست کینگ دست و پنجه نرم کند. همچنین در این کمیک، از تصمیم وحشتناکی که بلک آدام در گذشته‌های دور گرفته و همه را شوکه خواهد کرد، رونمایی می‌شود. تاریخ انتشار این کمیک ۱۵ دسامبر می‌باشد.
  • کمیک تک‌قسمتی Teen Titans: Endless Winter Special قسمت ششم زمستان بی‌پایان است و «جیزس مرینو» طراح آن می‌باشد. «تایتان‌های نوجوانِ» جدید با همراهی دو تن از تایتان‌های سابق، «بیست بوی» و «دونا تروی»، با نوجوانی آشنا می‌شوند که قدرت‌هایش به زمستان بی‌پایان پیوند خورده است. همچنین شاهد مبارزه‌ی سهمگین بلک آدام و فراست کینگ در گذشته خواهیم بود که عواقب ناگواری به همراه خواهد داشت. تاریخ انتشار این کمیک نیز همانند دو مورد قبلی، ۱۵ دسامبر می‌باشد.
  • در قسمت ۲۹ عنوان Justice League Dark گروه «لیگ عدالتِ تاریک» سعی در احیای سوامپ ثینگ و روحِ وایکنیگ پرنس می‌کنند و همچنین ملکه هیپولیتا رازی مخوف را برای واندرومن آشکار می‌سازد. لیگ عدالت و لیگ عدالت تاریک بایستی برای تغییرِ سرنوشت زمین با یکدیگر همکاری کنند. این کمیک توسط «آمانکی نائولپان» طراحی خواهد شد و تاریخ انتشارش ۲۲ دسامبر است.
  • کمیک تک‌قسمتی Black Adam: Endless Winter Special که توسط «برندون پترسون» طراحی می‌شود، بلک آدام را به گاتهام می‌فرستد. حاکمِ کندق برای جلوگیری از زمستان بی‌پایان تلاش می‌کند، اما چیزی که دیگران نمی‌دانند این است که او پیش از این با فراست کینگ مبارزه کرده و بر وی پیروز شده است! بلک آدام چه رازهای دیگری را مخفی می‌کند؟ تاریخ انتشار این اثر نیز ۲۲ دسامبر می‌باشد.

کاور قسمت دوم رویداد Endless Winter

Endless Winter #2
نویسندگان: اندی لنینگ و ران مارز
طراحان: هاوارد پورتر و کارماین دی جیاندومنیکو
طراح داستان جانبی: مارکو سنتوچی
طراح کاور: میکل جنین
تاریخ انتشار: ۲۹ دسامبر

قسمت نهم و پایانی زمستان بی‌پایان! با فاش شدن پیشینه‌ی فراست کینگ، لیگ عدالت باید تقاص اشتباهات گذشته را پس بدهد و با سرمای شدیدی که نسل بشر را تهدید می‌کرده دست و پنجه نرم کند. در این قسمت شاهد مبارزه‌ی سوپرمن و بلک آدام خواهیم بود و دیگر اعضای لیگ، به کمک ملکه هیپولیتا و سوامپ ثینگ، با فراست کینگ مقابله می‌کنند. تمام دنیا درحال تماشای نبرد آن‌ها است و لیگ عدالت با یک تصمیم‌گیری طاقت‌فرسا مواجه می‌شود.


همان‌گونه که کمی قبل گفته شد، با رونمایی رسمی، تمامی شایعات پیشین مبنی بر داستان این رویداد و شخصیت خبیث آن کاملاً رد شده‌اند و به همین علت، طرفداران می‌توانند پس از مدت‌ها، شاهد یک کاراکتر خبیثِ اوریجینال در ابعادی بزرگ‌تر از سابق باشند. می‌بایست منتظر ماند و مشاهده کرد که تیم نویسندگی این کمیک چه عملکردی را از خود نشان می‌دهند.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments