از رویداد جدید انتشارات دی سی رونمایی شد | بحران جدیدی در راه است…

رویداد آینده‌ی جهان دی سی که تام کینگ و کِلِی مأن نویسندگی و طراحی آن را بر عهده دارند، قهرمانان در بحران/Heroes In Crisis نام دارد. این داستان حول محور یک قتل مرموز جریان دارد و سبب تجمع قهرمانان در مکانی به نام پناهگاه (Sanctuary) می‌شود. جایی که در آن، قهرمانان از نظر عاطفی حمایت می‌شوند و به دنبال چاره‌ای برای آسیب‌های روحی-روانی خود هستند.

هم چنین انتظار می‌رود که شخصیت هایی مثل بوستر گلد، هارلی کویین و پویزن آیوی نقش کلیدی داشته باشند، چونکه از قبل با پناهگاه در ارتباط بوده‌اند.

بحران قهرمانان

تام کینگ قصد دارد اختلال و فشار روانی ای که جنگ بروی افراد و به خصوص کهنه‌ سرباز ها به همراه می‌آورد را در دنیای دی سی و در قالب آسیب های روحی-روانیِ ابرقهرمانان به تصویر بکشد.

بخشی از صحبت های تام کینگ در مورد بحران جدید ابرقهرمانان دنیای دی سی:

ما داریم جایی رو ایجاد می‌کنیم که ابرقهرمانان بتونن برن و مشابه کاری که افراد نیکوکار برای کهنه‌ سربازهای سراسر دنیا می‌کنند، رو انجام بدند. اونها می‌تونن جایی رو داشته باشند که بتونن واقعاً بپذیرند که این خشونت برای اونها پیامدهایی داشته و بر روح و روان اونها تأثیر گذاشته، تا اینکه بزرگ‌ترین قهرمانان‌تون، که الهام بخش بچه‌های ما هستند، بتونن سرشون رو بلند کنند و بگن: آره، من مشکلات روحی داشتم، و آره، سروکار داشتن با مردم، بهم کمک کرده که از این مشکلات عبور کنم. و ما پشت اونها پنهان نمی‌شیم.

او همچنین در ادامه گفت:

من فکر می‌کنم این نوع تجربه‌ی خشونت، داره به فرهنگ و کشور ما شکل میده. و من می‌خوام در این مورد حرف بزنم. می‌خوام درباره‌ی این تجربه حرف بزنم، تجربه‌ی اینکه خشونت می‌تونه با یه آدم، یه جامعه، یه ملت، و یه دنیا چه کارهایی بکنه.

اولین شماره از رویداد «بحران قهرمانان» در روز ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸ (۴ مهر ۱۳۹۷) منتشر خواهد شد.

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی سید رضایی

عالیه… تام کینگ نویسندهٔ خیلی با استعدادی ـه و ثابت کرده که میتونه کمیک‌هایی با تم خاص و فلسفی و درعین حال جذاب بنویسه… از ایدهٔ این داستانش هم خیلی خوشم اومد و مطمئنم که اینبار هم میترکونه. من از طراحی های کِلِی مان هم خیلی خوشم میاد و سبکِ طراحی‌هاش خیلی به تم این کمیک میخوره.

باتشکر از آقا ارشیا بابت پوشش خبر.

مهدی سید رضایی

اوه شرمنده، حواسم نبود نوشتم آقا ارشیا ?… ممنون آقا بهنام بابت پوشش خبر ?

آرمان صفا

ممنون ار آقای احمدی گل بابت پوشش خبر

امیدوارم این ایونت مثه داستانای اخیرش برا بتمن ضعیف نباشه. چون این چند تا آرک اخیرش برا بتمن افتضاحن و من نمی دونم چرا داره فروش می کنه

ارشیا بشیری

منم موندم چرا این چندتا آرک آخر رو اینقدر بد نوشت
اما این آرک جدیدی که شروع کرده The Best Man خیلی خوب بوده تا اینجا
جوکر رو وارد قضیه عروسی و این داستانا کرده، اونم یه جوکر با دیالوگ های عالی
این آرک جدید رو من خوشم اومد، این بحران هم فکر کنم خوب بنویسه اگه چیزی که داره میگه رو انجام بده و یه شخصیت پردازی خوب انجام بده

ببینیم چیکار میکنه تام کینگ

H2O

داستانش انگار شبیه original sin هست…

تیتر خبر رو دیدم یاد اون افتادم…

ارشیا بشیری

این قضیه ی قتل یه نفر و ایجاد آشوب بین قهرمانان آره
مثل مرگ واچر توی ارجینال سینه
ولی این ایده پناهگاه یا خلوتگاه کاملاً جدیده و خاص خود تام کینگه
حالا الان مشخص نشده ولی مثل اینکه توی کمیک هایی که نوشته خیلی به این خلوتگاه اشاره میکرده

آرمان صفا

اتفاقا جوکری که تام کینگ ارائه داده خیلی تک بعدیه

هرچی اسنایدر تو این سال ها پیجیدگی و جذابیت جوکر را چند برابر کرد و نشون داد جوکر چقد شخصیت چند لایه ای داره

تام کینگ داره خرابش می کنه

هر کسی نمی تونه برا جوکر داستان بنویسه چون سخته واقعا

 

Doomsday

جالبه بالاخره دیسی هم با یکی از بحران های خودش برگشت (اون سر ماجرا هم که مارول سکرت داره ?)حالا باید دید چقدر قصدشون برای یه داستان دهن پر کن و تاپ جدیه! چون باید قبول کنیم این مدت واقعا کمیک  خوب و در سطح نمادین و به یاد موندنی هم از دیسی و هم از مارول کم داشتیم و تقریباً هدف درآمد زایی هدف اولشون بوده. دیگه کسی مثل اسکات اسنایدر با اون هم ایده نبوغ آمیز رو نشوندن برای صرفا فروش و استفاده از اسمش فرستادن پی ایده های ابکی و صرفا جذابیت از لحاظ اسم و ظاهر… مطالعه بیشتر »