رویداد دکمه – تمام شماره ها

در ادامه‌ی «تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی» و معمای «فلش پوینت» و دکتر منهتن، یک کراس اوور چهار قسمتی با عنوان «دکمه» (The Button) منتشر شد که در شماره‌های ۲۱ و ۲۲ از کمیک‌های بتمن و فلش جریان دارد.
در این داستان شاهد بازگشت فلش معکوس (Reverse-Flash) هستیم که در رخداد فلش پوینت به دست بتمن (توماس وین) کشته شده بود، و می‌بینیم که او نیز به دنبال حل معمای دکتر منهتن و دست بردن وی در زمان و تاریخ می‌باشد.
از طرف دیگر، در جریان «تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی»، دکمه‌ی زرد رنگ و معروف، متعلق به ادوارد بلیک ملقب به کمدین (The Comedian)، که در ابتدای داستان «نگهبانان» (Watchmen) به قتل رسیده بود، توسط بتمن پیدا شده و این آغازی بود برای ورود بتمن به معمای دکتر منهتن؛ هم چنین معلوم شد که نگهبانان که در دنیایی دیگر به سر می‌بردند با دنیای اصلی دی‌سی ارتباط پیدا کرده‌اند.
مدتی بعد، بتمن در غار خفاشی با فلش معکوس مواجه می‌شود و بعد از روی دادن اتفاقات عجیبی تصمیم می‌گیرد که به همراه فلش از طریق اسپید فورس فلش معکوس را دنبال کند. در ادامه‌ی داستان بتمن و فلش به دنبال افشای معمای دکمه با همدیگر همکاری خواهند کرد تا علت بروز اتفاقات روی داده در رخداد فلش پوینت را کشف کنند. کشف این راز که آیا این اتفاقات تقصیر تغییر زمان توسط فلش بوده است یا چیز دیگری در پشت پرده‌ی دنیای دی‌سی وجود دارد؟

قسمت اول

عنـوان: بتمن تولدی دوباره – شماره ۲۱

انگلیسی: Batman Rebirth 21 – The Button (Part 1)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: تــام کـیـنـگ

طراح: جیسـون فـابـوک

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریـان نـعـمـتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

قسمت دوم

عنـوان: فلش تولدی دوباره – شماره ۲۱

انگلیسی: The Flash Rebirth 21 – The Button (Part 2)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: جــاشوا ویلیـامسون

طراح: هاوارد پـورتــر

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: عادل اسلامی و علی مجیدیان

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

قسمت سوم

عنـوان: بتمن تولدی دوباره – شماره ۲۲

انگلیسی: Batman Rebirth 22 – The Button (Part 3)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: تام کینگ

طراح: جیسون فابوک

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

قسمت چهارم

عنـوان: فلش تولدی دوباره – شماره ۲۲ (قسمت آخر)

انگلیسی: The Flash Rebirth 22 – The Button (Part 4)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: جــاشوا ویلیـامسون

طراح: هاوارد پـورتــر

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: عادل اسلامی و علی مجیدیان

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

توجه: این کمیک در اصل یکی از پیش نیاز های مهم کمیک ساعت قیامت و تکمیل کننده‌ی سوالات پیش آمده در کمیک “تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی” می باشد.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
شایان محمودی

نقد شماره یک کمیک دکمه اول یه تشکر بکنم از علی برای این کمیک دستش درد نکنه به خصوص که یه سری از کاربرا هم درخواست داده بودن برای این کمیک و خوندش قبل از رویداد ساعت قیامت خالی از لطف نیس. اولین چیزی که تو این کمیک خیلی نظرمو به خودش جلب کرد طراحی به نظیرش بود. واقعا اون چند تا پانل که بتمن داشت دکمه رو لای انگشتاش میچرخوند خیلی قشنگ بودن واقعا کیف کردم، اما مهمترین ویژگی این داستان به نظرم که باعث شد هم جز ۱۰ کمیک پرفروش سال باشه هم انقدر محبوب معماییه که توش… مطالعه بیشتر »

علی مجیدیان

خیلی خوبه که سایت داره تمام عناوین پیش نیاز رو برای ساعت قیامت ترجمه میکنه.واقعا باریکلا به تمامی بر و بچه های اسکواد. من این کمیک رو خوندم و باید بگم خیلی زیبا و فوق العادس.از طراحی گرفته تا شیوه داستان نگاری و…. من خودم سری ریبرث فلش رو دنبال میکنم و باید بگم که حداقل تا شماره های ۱۰ تا ۱۵ داستان هاش عالین ولی یواش یواش افت میکنن. در مورد بتمن ریبرث هم باید بگم که خیلی خیلی افت و خیز داره.آخرین کمیک خوبی که از بتمن انتشار شد بعد از دکمه دو قسمت double date بود. در… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

سلام اول از همه بابت تاخیرم عذر خواهی میکنم مشکلات شخصی دیگه… از علی اقای عزیز هم تشکر میکنم که این کمیک زیبارو با بهترین شکل ممکن ادیت و ترجمه کردند! یک سوال از علی اقا. من اکثرا دیدم شما خودتون تو کمیک هردوتا کار یعنی ترجمه ادیت رو انجام میدین میخواستم بدونم حالا تو کدوم زمینه استدادین؟ یا اینکه تو هردوتا زمینه؟ خب بریم سراغ کمیک: داستان به رویداد مذکور،حیاتی، مهم و زیبای دومزدی کلاک مربوطه.(البته زیادم نه ولی خوندنش خالی از لطف نیست) داستان خیلی خوب شروع میشه تک تک پانل های داستان اکثرا روی اون چیزه کمدین… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

به به
شماره ی دوم کمیک دکمه!
کمیک رو دانلود کردم ولی یکم درس و مشق زیاده نقد یا همون نظرطولانیم رو میزارم برای فردا ولی از علی اقا، اقای اسلامی و اقای مجیدیان تشکر میکنم برای اماده کردن این کمیک.
مطئمن باشید نخونده میگم بیستین…

amir batman
amir batman

خب سلام!! واقعا کمیک جذابیه! واقعا!! کیک خیلی خوبه. ترجمه روان و خوبه،ادیت عالی و با فونت مناسب و جلد هم بسیار زیباست! اقای جاشوا ویلیامسون با این که اسمش خیلی طولانی هستش ولی نویسندگیش عالیه واقعا خیلی خوب با نویسنده ی شماره ی قبل یعنی تام کینگ جور میشه و خوب داستان رو جلو میبره. یکم طراحی ها فرق کرد و صد در صد بخاطر اینه که خب طراح عوض شده! ولی من خودم به شخصه از اقای فابوک بیشتر از پورتر خوشم میاد. ولی خب این هم چیزی از طراحی های خوب داستان کم میکنه! در مورد ترجمه… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

خیلی خیلی ممنون بابت ترجمه و ادیت این کراس آور با بالاترین کیفیت. شرمنده که نمیتونم به طور کامل همه قسمت هارو نقد کنم تا به طور شایسته از علی آقا بابت ترجمه و ادیت این کمیک زیبا تشکر کنم.فقط بگم که ادیت واقعا فوق العاده بود و ترجمه هم مثل همیشه خیلی خوب بود؛ خدا قوت… راستی یه سوال : چرا دیگه مثل همین چند وقت پیش که وقتی یک سری رو به طور کامل ترجمه میکردین، یکی از کاور های ورایانت اون سری رو ادیت میکردین و جلوی کاور های قسمت های مختلف اون کمیک میذاشتید نمیکنید؟ چون… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

والا بعد از اینکه نسخه جدید اومد بالا دیدیم که سودی نداره وقت بذاریم واریانت ادیت کنیم چونکه دیدیم اسلایدر سایت رو بهم میریزه و زیاد جالب نیست، واسه همین فقط تصمیم گرفتیم خود کاور رو حالا چه واریانت چه کاوری که استفاده نشده بذاریم که هم اسلایدر بهم نریزه، هم یک مقدار دست ادیتورها باز باشه دیگه وقت اضافی برای واریانت زدن نذارن توی نسخه قبلی سایت بله اون واریانت ها قشنگ بودن ولی الان دیگه نمیزنیم به خاطر اون دلایل بابت نظرتون هم متشکرم، علی آقا که فعلا یه مدته نیست به خاطر مشغله هایی که واسش پیش… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

بله، متوجه شدم؛ ولی خیلی خوشحال میشدم اگه بازم مثل قدیما این کارو کنین، ولی حرفتون منطقیه. ممنون از پاسخگویی تون.

amir batman
amir batman

خب زمان زیادی از اخرین نقدم میگذره(البته نقد که نیست یه چهار خط کامنته!)به خاطر مشکلات. فکر کنم واسه شماره ۲ اخرین نظرمو دادم. ولی من امروز این کمیکو دانلود کردم و کامل خوندم. اینم از چهارتا خطم برای شماره ی ۳ و ۴ :(هشدار. نقدم اسپویل داره!!) خب کمیک واقعا خیلی خوب در شماره ی ۲ تموم میشه. یعنی جایی که بتمن پدرش رو در میابه. البته با فلش. توماس وین در صفحات اول شماره ۳ یک سخنرانی کوتاه تو دلش هم میکنه و تقریبا وقایع فلشپوینت رو میگه. بعد بتمن پدرش و پیدا میکنه میرن سراغ ماجراجوییشون این… مطالعه بیشتر »

rock
rock

کراس اور بسیار لذت بخشی بود.ادیت وترجمه هم لذتش رو چند برابر کرد.خسته نباشین خیلی خوب بود فقط سوال برام چپیش اومد اونم این بود که وقتی طراح کاور دو نفرن یعنی تقسیم کار کردن یکی لوگو رو زده اون یکی یکار دیگه کرده یا نه همه چی رو مشترکا ساختن؟

ارشیا بشیری

لوگو رو که ادیتور اصلی اون کمیک طراحی کرده از قبل و فقط ادیتور بعدی که میاد اونا رو جایگزین میکنه روی کاور های جدید کاور هم معمولا چند نفر برای کراس اوور ها یا ایونت ها کاور های متعدد کار میکنن بهشون میگن واریانت کاور به عنوان مثال توی این کمیک، طراح قسمت های ۲۱ و ۲۲ بتمن، جیسون فابوک بود ولی کاور های شماره ۲۱ و ۲۲ فلش هم زده ولی کمیک فلش رو طراحی نکرده، طراحش یه نفر دیگه بود. با این حساب خود طراح اصلی کمیک فلش یه کاور جدا هم زده برای کمیک خودش به… مطالعه بیشتر »

rock
rock

ممنون بابت پاسخ گوییتون.

والا تنها کاری که میتونیم برای قدردانی از زحمات تیم خوبتون بکنیم گفتن”متشکرم”میتونه باشه.

factfan
factfan

آقایون یک سوال خیلی مهم برام پیش اومده.

کسایی که سریال فلش رو دیدن میدونن که تو فصل دوم زوم(هانتر زولومون)تونست با ارتعاش بدنش از دیوار مخفی اتاقک ایبارد ثاون رد بشه تا والی و جسی رو پیدا کنه.تو فصل چهار فلش اعلام شد که بعد بازگشت از اسپید فورس بری الن دوباره سریع ترین مرد دنیا میشه.اواخر فصل دیدیم که بری میخواد از همون دیواری که زوم رد شد، رد بشه.(برای گرفتن دوو)ولی نتونست!!!خواهشا یکی توضیح بده که این سوتی سریال بوده یا من بد متوجه شدم.

factfan
factfan

دقت کردین این جی گریگ بیچاره فقط تو این دکمه یه خورده بود و بعدش دود شد رفت هوا!!!!

دیسی کلا یادش رفته یه جی گریکی هم هست.بابا ما هرچی کمیک فلش رو دنبال میکنیم هیچی بهش اشاره نمیشه.معلوم نیست مرده یا زنده هست.کتشکی برگرده.

مهدی سید رضایی

والا دوست عزیز، درمورد سوالتون نمیتونم چیزی بگم (چون من کُلا سریال های دی سی تو CW رو دنبال نمیکنم). اما راجب جی گریک… خب همونطور که میدونید جی گریک یکی از اعضای اصلی و بنیان گذارانِ Justice society of america (جامعۀ عدالت آمریکا) هست، اما این گروه بعد از دورۀ New 52 (که جهان دی سی ریبوت شد) دیگه حضوری در دنیای اصلیِ دی سی نداشتن (و اگه اشتباه نکنم فقط توی یک دنیای موازی وجود داشتن) و به نوعی از کمیک ها پاک شدن؛ اما بعد از انتشار کمیک DC universe rebirth (که سایت خودمون با بهترین کیفیت ترجمه… مطالعه بیشتر »