رویداد متال – کمیک هاکمن: پیدا شده

روز های تاریک پایان یافته اند و شب های تاریک فرا رسیده اند. تمام راه ها به تاریکی ختم خواهند شد؛ روز ها به شب ها، پیدایش ها به فرجام ها، خوبی ها به بدی ها و رویاها به کابوس های ابدی ختم می شوند.

سری ۶ قسمتی شب های تاریک: متال (Dark Nights: Metal)، رویداد جدید جهان دی سی می باشد که در آن، بتمن به همراه لیگ عدالت باید با تهدیدی به قدمت مالتی ورس دی سی و شوالیه های تاریکی او، که هنوز هویت آن ها نامعلوم است، مقابله کنند. بروس وین/بتمن توسط کارتر هال ملقب به هاکمن ترغیب شده است تا جلوی این شیطان را بگیرد و از آمدن او به دنیای دی سی و غرق شدن جهان در مالتی ورس تاریک جلوگیری کند.

در ادامه‌ی داستان، مشخص می شود که این اهریمن کهن، با فلزات سنگین و ماورایی که سازنده‌ی مالتی‌ورس دی سی هستند از جمله فلز نهم،  ارتباط پیچیده‌ای دارد؛ فلزی که او را به جهان دی سی وصل می کند و راه ارتباطی او با پیروانش در میان مالتی ورس تاریک و مالتی ورس دی سی است.

در این رویداد راز بوجود آمدن بتمن و بازگشت او از زمان عصر حجر (که در کمیک بحران نهایی و بازگشت بروس وین بازگو شده بود) فاش می شود و در طی افشای این راز، ورود این شیطان و تاثیراتی که از ابتدای خلقت تا به امروز بر جهان دی سی گذاشته است آشکار خواهد شد و با فرا رسیدن شب های تاریک، این شوالیه های تاریکی هستند که بر می خیزند…

رویداد متال: شب های تاریک - قسمت اول

کمیک شب های تاریک: متال - قسمت اول

عنوان: شب های تاریک: متال – قسمت اول

انگلیسی: Dark Nights: Metal 1/6

سال انتشار: ۱۶ آگوست ۲۰۱۷ – ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

نویسنده: اسکات اسنایدر

طراح: گرگ کاپولو

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور و گرافیست: آریان نعمتی

امتیاز (CB.RU) از: ۸.۸/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۱/۵

رویداد متال: شب های تاریک - قسمت دوم

عنوان: شب های تاریک: متال – قسمت دوم

انگلیسی: Dark Nights: Metal 2/6

سال انتشار: ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷ – ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

نویسنده: اسکات اسنایدر

طراح: گرگ کاپولو

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.RU) از: ۸.۸/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۲/۵

کمیک شب های تاریک: متال - قسمت دوم

رویداد متال: شب های تاریک - قسمت سوم

کمیک شب های تاریک: متال - قسمت سوم

عنوان: شب های تاریک: متال – قسمت سوم

انگلیسی: Dark Nights: Metal 3/6

سال انتشار: ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷ – ۱۹ مهر ۱۳۹۶

نویسنده: اسکات اسنایدر

طراح: گرگ کاپولو

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.RU) از: ۸.۲/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۱/۵

رویداد متال: بتمن گمشده

عنوان: بتمن گمشده

انگلیسی: Batman Lost

سال انتشار: ۸ نوامبر ۲۰۱۷ – ۱۷ آبان ۱۳۹۶

نویسنده: اسکات اسنایدر، جیمز تاینیون، جاشوا ویلیامسون

طراح: داگ ماهنک، یانیک پوکت، حورح خیمنز

مترجم | ویراستار: بهنام احمدی | ارشیا بشیری

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.RU) از: ۸.۶/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴/۵

رویداد متال: کمیک بتمن گمشده

رویداد متال: شب های تاریک - قسمت چهارم

کمیک شب های تاریک: متال - قسمت چهارم

عنوان: شب های تاریک: متال – قسمت چهارم

انگلیسی: Dark Nights: Metal 4/6

سال انتشار: ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ – ۲۹ آذر ۱۳۹۶

نویسنده: اسکات اسنایدر

طراح: گرگ کاپولو

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.RU) از: ۸.۶/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴/۵

رویداد متال: هاکمن پیدا شده

عنوان: هاکمن پیدا شده

انگلیسی: Hawkman Found

سال انتشار: ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ – ۶ دی ۱۳۹۶

نویسنده: جف لمیر

طراح: برایان هیچ

مترجم | ویراستار: بهنام احمدی | ارشیا بشیری

ادیتور | گرافیست: طاها حامدی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.RU) از: ۷.۶/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۳.۴/۵

رویداد متال: کمیک هاکمن پیدا شده
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
شایان محمودی

مدتی از آخرین نقدم تو سایت می‌گذشت و حتی به پارسا برای نقد نوشتن زیر جاستیس لیگ اریجینز قول نقد دادم و بد قولی کردم!! ولی این شاهکارو اصن و ابدا بدون نقد نمیشه ول کرد! رویاد متال اولین تجربه کراس اور برای نویسنده بزرگ کمیکای بتمن اسکات اسنایدره و صد البته باید اشاره کرد اسنایدر خیلی عالی از پس مسیولیت بزرگش در قبال شخصیت های محبوبی که در این کمیک حضور دارن بر میاد. داستان واقعا جالبه یه ویلن مرموز و بزرگترین استعداد اسکات اسنایدر که همیشه تو کمیکاش هسته هیچوقت تکراری نمیشه یه خلق یه معمای فوق العاده.… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

سلام
شماره ی بعدی رو کی میزارید؟
ممنون میشم جواب بدین

شایان محمودی

ممنون ازتون که انقدر پیگیر سایت هستید و با نظراتتون به ما دلگرمی میدید.
این کمیک یه مدتی به خاطر مشکلاتی که به وجود اومده بود انتشارش تاخیر خورد انشالله از این به بعد منظم منتشرش میکنیم، شماره دو هم در حال ادیته به زودی منتشر میشه.

amir batman
amir batman

خیلی ممنون از پاسخگوییتون
خواهش میکنم من هر کاری از دستم بربیاد برا سایتتون انجام میدم
حالا یک بیننده فقط میتونه تشویقتون کنه منم همون کارو میکنم

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱ کمیک «شب های تاریک : متال» : استارت یکی از بهترین (یا حتی بهترین!) رویدادهای چندسال اخیر : از همون ابتدا که خبر چاپ این کمیک اومد، دل تو دل نداشتم تا اولین رویدادی که یکی از مورد علاقه ترین نویسنده هام مینویسه رو بخونم؛ پیش درآمد های این رویداد، کاملا نوید یکی از خلاقانه ترین و بهترین رویداد های چندسال اخیر رو دادن. “اسکات اسنایدر” به طرز فوق العاده ای تمام داستانک هایی که در سری Batman new 52 خلق کرده رو به هم ربط میده و میرسونه که خود بیانگر استعداد فوق العاده اسنایدره. تم… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

به به اقای بشیری که بگن خبرای خوب دیگه واویلا… من بازم خیلی شرمنده ام که نتونستم و نمیتونم فعلا نقد مفصل بذارم و حالا با همین نظرات پیش میریم ولی همون طور که اقای بشیری گفتن ایشالا ما هم یه طور منظم نقدامونو مینویسیم. خب در مورد پرس و جوتون اقای بشیری بگم که من راستیتش دو سه تا سایت دیگه هم میشناسم که حتی تا شماره های سه و چهار ترجمه کردن ولی به دو دلیل کاراشون اصلا دوست ندارم: اولی بخاطر بینظمنیشون تو پخش کمیکه و دومی هم واسه کیفیت کار. یعنی من هیچ سایتی رو نمیشناسم… مطالعه بیشتر »

محمد شهبازی

زیادی طول کشیده ولی به قیمتش می ارزید چون وقتی این رویداد رو با این ترجمه و این ادیت بخونید واقعا به حرفم میرسید درسته مدتی پیش این رویداد تموم شد و تب و تابش از زبونا افتاده ولی خب مطمئن باشید ارزش خوندن رو داره مخصوصا با این کیفیتی که بچه ها زحمت کشیدن حالا امیدوارم طبق برنامه ریزی که کردن در اون مدت تموم بشه تا خدا بخواد دستشون برای رویدادهای آتی باز تر بشه از ترجمه آقای بشیری که واقعا معلوم بود با دقت و وسواس کلمه هاش انتخاب شده بود بسیار ممنونم و از ادیت عادل… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۲ کمیک «شب های تاریک : متال» : اولین چیزی در وصف این کمیک میتونم بگم، اینه که “اسکات اسنایدر” در این کمیک (و به طور کُل در تمام رویداد)، تمامی المان های برتری که هر خواننده از کمیک میخواد رو بهش میده : هیجان، صحنه های اکشن، صحنه های معمائی و دارک و خفن، صحنه های عاطفی و صحنه هایی که از شدت هیجان و غافلگیری میخوایین فریاد بزنید… این رویداد در یک کلام همه چیز داره! ابتدا، این قسمت با یکسری صحنه های تعقیب و گریز هیجان انگیز شروع میشه که به خوبی خواننده رو به… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

ممنون از آقای بشیری و اسلامی بابت ترجمه وادیت

یه کار خیلی خوبی که کرده بودید توضیحاتی بود که جداگانه برای بعضی کلمات و عبارات آورده بودید

چون خواننده بدون اونا گیج می شه

دستتون درد نکنه

عجب رویدادی بود ولی

واقعا دلم برا زوج اسنایدر و کاپلو تنگ می شه

لباس سوپرمن رو هم آدم می بینه داغ دلش تازه می شه که بندیس چه اشتباهی کرد

مهدی سید رضایی

نقد شمارهٔ ۳ کمیک «شب‌های تاریک : متال» : بالاخره شمارهٔ سومِ این شاهکار هم ترجمه شد… اولین نکته‌ای که خیلی راجب این شماره خوشم میاد، اینه که “اسکات اسنایدر” به بهترین شکل، داستان رو روایت میکنه… اسنایدر میدونه که داستانِ بزرگی خلق کرده و باید تو ۶ شماره روایتش کنه، بنابراین بخش‌های فرعی داستان رو نه خیلی کِش میده، نه اونقدر سریع روایتشون میکنه که احساسِ ضعف در روایت داستان بهتون دست پیدا کنه و اینکار فقط از یک نویسندهٔ قوی برمیاد؛ و مثل همیشه، حتی یک پانلِ زائد یا اضافی در کمیک وجود نداره، همهٔ پانل ها در… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد کمیک وان‌شاتِ «بتمن : گمشده» : یکی از بهترین تای این های رویداد متال… نویسندگانِ این کمیک، متشکل از “اسکات اسنایدر” و “جیمز تاینیون” و “جاشوا ویلیامسون“، در هر لحظۀ کمیک، خواننده رو میخکوب و مجذوبِ داستان میکنن. هر چند صفحه، خواننده شاهد سوپرایز های داستانیِ بیشتر و فوق العاده خوبی میشه که هر دی سی و بتمن فنی رو عاشق خودش میکنه… خواننده لذت میبره وقتی میبینه نویسندگان چقدر ظریف و خوب، به کمیک ها و داستان های اصیلِ بتمن اشاره میکنن، و چقدر عالی تر، اونها رو به داستانِ اصلی رویداد متال ربط میدن؛ از اولین حضور… مطالعه بیشتر »

Alireza ironbat
Alireza ironbat

ممنون بابت ترجمه و ادیت عالی کمیک یه سوال داشتم شماره چهارم تا کی اماده میکنید؟

gamno
gamno

این جوکری که کت مشکی پوشیده تو این کمیک همونیه که تو کمیک doomsday clock (اونجا موهاش و لباسش فرق داشت) هس؟

یا این جوکر یکی دیگستو ربط به ۳ جوکر داره؟

 

آرمان صفا

دوست عزیز فعلا اطلاعی در مورد کمیک سه جوکر نیست و در حدی می دونیم که تو مقاله بررسی سه جوکر آوردیم

ولی قطعا این جوکر هم ربط داره به داستان سه جوکر

حالا وقتی منتشر شد حسابی می شه در بارش بحث کرد.

الان اطلاعاتی در دست نیست

Alireza
Alireza

ممنون از ترجمه و ادیت این کمیک زیبا گر چه یکم دیره در مورد نظر دادن ولی کسی به دنیای دی سی مخصوصا به بتمن علاقه داره  این کمیک رو نخوانده باشه نصف عمرش به فناست‌امیدوارم این مشکل ترجمه ادیت هم حل شه شماره چهار کمیک رو داخل سایت ببینیم اگر هم نمیشه بنظرم یه فایل ترجمه بزارید با کمیک زبان اصلی با اینکه لذتش خیلی کم میشه ولی خب باز حداقل منتظرانی مثل من این شاهکار میخوانند.

Killing Joke
Killing Joke

این رویداد یکی از بهترین رویدادایی هستش که تو عمرم خوندم و سایت شما هم با کیفیت عالی ترجمه اش کرده فقط امیدوارم که در سال جدید پایان دادن به این کمیک هم جزو برنامه هاتون باشه با چند تا کمیک دیگه که اونا هم ناتمامن. ولی انصافا کیفیتی که کارهای شما داره صبر کردن رو آسون تر میکنه.

سال نوتون هم مبارک

darrow
darrow

جلد بعدی این رویداد رو با اسم

شب های تاریک: رویداد متال ۴

کی منتشر می کنید؟؟!

بهشاد بشردانش
بهشاد بشردانش

سلام من تازه عضو این سایت شدم و عاشقش شدم….شما فوق العاده اید!….واقعا فکر نمیکردم ایران سایت حرفه ای کمیک داشته باشه…لطفا کمیکای بیشتری از دیسی(مخصوصا بتمن )بزارید و مقالاتی هم راجب بتمن مثلا ارطبات شخصیتیش در ریبرث و new 52 بزارید…..ولطفا این کمیک متال رو هم کامل کنید……ببخشید انقد جسورانه میگم اینارو به عنوان یه خواهش در نظر بگیرید.

superbat
superbat

قسمت چهار رویداد متال کجاست؟گزاشتینش؟کلا این رویداد کامل ترجمه شده؟

Alireza
Alireza

این رویداد ول شده فکر نکنم بقیش ترجمه و ادیت بشه.برو تو تلگرام به انگلیسی جستجو بزن کمیک فری از انجا بقیه قسمت‌هارو دانلود کن .

آرمان صفا

آقای عزیز این که چیزی ول شده یا نشده رو خود مسئولین سایت باید بگن نه شما
خواهشا دیگه تکرار نشه

Alireza
Alireza

شرمنده دیگه تکرار نمیشه ، ولی الآن یک سالی هست از انتشار ترجمه بتمن گمشده میگذره ولی شماره چهار متال ترجمه نشده ، گفتم شاید بهتر باشه کسی زیادی انتظار نکشه من خودم هم این رویداد رو فقط تا بتمن گمشده خواندم امیدوارم روزی سایت تمام رویداد ها ناتمام رو تمام کنه.

superbat
superbat

به غیر از کمیک نایتوینگ نظام جدید هیچ کمیکی از نایتوینگ ترجمه نشده یا کمیکی که نایتوینگ نقش مهمی توش داسته باشه؟

وحیدرضا اویسی

دوشنبه چهارم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و هشت
متال را هم خدا آزاد کرد

محمد شهبازی

خوندن نماز آیات برام واجب شدp: