نیل گیمن از سری جدید دنیای سندمن رونمایی کرد

پس از گذشت مدت کوتاهی از حضور کاراکتر سندمن در رویداد «شب‌های تاریک: متال»، نیل گیمن، خالق این شخصیت، سرپرستی نویسندگی یونیورسی را بر عهده دارد که سندمن در مرکز آن قرار دارد.

یونیورس سندمن از تاریخ ۸ آگوست ۲۰۱۸ (۰۸٫۰۸٫۲۰۱۸ مورخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷) با یک وان شات با همین نام و چهار سری در حال پخش از انتشارات ورتیگو آغاز می‌شود و داستان آن‌ها در یک دنیای مشترک جریان دارد و بروی دنیای رویاهای نیل گیمن بنا شده اند، و هم چنین بر روی شخصیت‌های پیرامون دنیل هال، نمایده‌ی فعلی رویای بی‌پایان، متمرکز خواهد بود.

نیل گیمن در این خصوص گفت: «یونیورس سندمن همیشه برای من نزدیک و شخصی بوده و من برای اینکه یک بار دیگر درهای این جهان را به روی نویسندگان و طراحان بااستعداد باز کنم هیجان دارم…»

کمیک وان شات Sandman Universe توسط خود نیل گیمن نوشته خواهد شد. در کنار این داستان، داستان‌های اصلی توسط سی اسپوریر (The Dreamingنالو هاپکینسون (House of Whispersدن واترز (Lucifer) و کت هاوارد (Books of Magic) نوشته خواهد شد. طراحی وان شات هم بر عهده‌ی بیلکیس ایولی خواهد بود که تصویر جلد آن را نیز جاء لی طراحی می‌کند.

Sandman Universe

نویسنده: نیل گیمن
طراح: بیلکیس ایولی

در وان شات Sandman Universe شاهد ناپدید شدن دنیل هال خواهیم بود که این اتفاق آشفتگی سرزمین رویاها را در پی خواهد داشت. همچنین گفته شده که میان دنیاها شکافی باز شده و فضا و مکانی در ماورای رویاها آشکار خواهد شد.

The Dreaming

نویسنده: سی اسپوریر
طراح: یانیک پوکِت

در سری The Dreaming، با ناپدید شدن دنیل، جنایات و مصیبت‌هایی رخ می‌دهد که زندگی افرادی که در سرنوشت او سهیم هستند، به خطر می‌افتد. از جمله لوسین کتابدار (Lucien The Librerianنوالا (Nuala of Faerie)، و دورا (Doraهیولای بدون حافظه، که تلاش می‌کنند او را به تاج و تختش برگردانند.

House of Whispers

نویسنده: نالو هاپکینسون
طراح: اندرو ماری

لاتویا در کما می باشد. دوست او برای کمک کردن به دو خواهر کوچک تر لاتویا اقدام کرده است. با استفاده از کتاب زمزمه ها، آن ها به اشتباه گوهر ارزولی (ایزدی از اساطیر وودو) را به سرقت برده اند، تداخل عرفانی آن جادو باعث سقوط خانه ی او به درون سرزمین رویاها (the Dreaming) شده است، در کنار خانۀ اسرار و رازها و متولیان این خانه ها یعنی قابیل و هابیل. در دنیای واقعی، آن زن جوان و بیدار از شکل جادویی فریبِ کوتارد رنج می برد.  او باور دارد که آن زن تا کنون مرده است، و او اعتقادات آن زن را به پیش دیگر عقاید فرستاده است و موجب شده است که آنها به نگهبانان آن شکافی که در سرزمین رویاها (the Dreaming) ایجاد شده است تبدیل شوند.

Lucifer

نویسنده: دن واترز
طراح: گونی گونتس

در سری Lucifer، لوسیفر به شکل یک پیرمرد نابینا و بینوا در مهمان خانه‌ای در یک شهر کوچک گیر افتاده و آنجا در واقع زندانی است که هیچ کس نمی‌تواند از آن خارج شود. از طرف دیگر، یک مأمور پلیس در لس آنجلس مأموریت دارد که لوسیفر را پیدا کرده و او را بکشد.

Books of Magic

نویسنده: کت هاوارد
طراح: کای هانتر

در سری Books of Magic، تیموتی هانتر یک نوجوان اهل لندن است که توانایی‌های جادویی دارد، و از طرفی، کسانی می‌خواهند او را به قتل برسانند، چون بر این باورند که این قدرت‌ها او را فاسد و به یک جادوگر بی‌رحم تبدیل خواهند کرد.

هم چنین می توانید ویدیو صحبت های نیل گیمن درباره این سری جدید را در کانال آپارات کمیک اسکواد مشاهده کنید.

 

6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments