سری جدید کمیک های Birds of Prey به قلم برایان آزارلو منتشر خواهد شد

گروه پرندگان شکاری (Birds of Prey) گروهی متشکل از قهرمانان مونث دنیای دی سی می باشد که همواره شخصیت های زیادی را در خود دیده و با گذشت زمان دچار تغییراتی نیز بوده است. حتی فیلم اختصاصی این گروه نیز در حال ساخته شدن است و مطمئناً هواداران تازه‌ای را به خود جذب خواهد کرد. اما پیش از تماشای فیلم سینمایی پرندگان شکاری، ابتدا باید شاهد سری جدید کمیک های این گروه باشیم. با وجود آنکه آخرین سری آن پس از رویداد تولدی دوباره (Rebirth) چندان دوام نیاورد، این بار نویسنده‌ی عناوینی چون بتمن: نفرین شده و ۱۰۰ گلوله قصد دارد با یک سری دنباله دارِ (Ongoing) جدید، پرندگان شکاری را به مرکز توجهات برگرداند.

برایان آزارلو با هنرمندانی چون امانوئلا لوپاچینو، ری مک کارتی و تریش مولویهیل همکاری خواهد کرد تا این سری را پاییز امسال به دست مخاطبان برساند. جی. اسکات کمپل نیز کاور واریانتی برای قسمت اول این سری طراحی خواهد کرد. گروه پرندگان شکاری توسط جوردن بی. گورفینکل و چاک دیکسون در سال ۱۹۹۶ و در عنوان Black Canary/ Oracle: Birds of Pray خلق شد. طی سال ها این گروه میزبان قهرمانان متفاوتی بوده است، اما چینش نسخه‌ی جدید این گروه شامل بلک کنری، هانترس و هارلی کویین می باشد؛ و فقط آن ها هستند که می توانند جلوی گروهی به نام Las Sposas De La Muerte را بگیرند.

لوپاچینو در رابطه با این عنوان گفت:

من برای کار کردن روی سری پرندگان شکاری به همراه برایان آزارلو هیجان زده‌ام. پرندگان [شکاری] گروهی ابرقهرمانی هستن که من تا به حال روشون کار نکردم ولی همیشه عاشق‌شون بودم. هارلی با جنونش می درخشه، که چیزیه که من خیلی دوست دارم طراحی کنم… داستان [این سری] عالیه. ما قراره کاراکترهای جالب و پر انرژی جدیدی معرفی کنیم و لباس هایی براشون طراحی کردیم که هوادارها به محض دیدن‌شون از ملیت اونا باخبر میشن. این یک ران شگفت انگیز خواهد بود. این یک فرصت دوست داشتنی برای زندگی بخشیدن به این خانم ها و اجازه دادن به مخاطبین برای درک احساسات اون‌هاست. من به اون ها احساسات و انرژی [کاراکترها رو] انتقال میدم.

آزارلو افزود:

خیلی باحاله که داستانی برای تعریف کردن از کاراکترهایی داشته باشی که تابحال روشون کار نکردی؛ اونم به همراه اما [لاپوچینو]، یک طراح خفن که تابحال باهاش کار نکردم. حضور هارلی روابط پرندگان شکاری رو به گند می کشه… در واقع تمام روابط رو به گند می کشه! اون آشفته‌ست، اما از طرفی محکم ترین عضو تیمه. کنری، هانترس و مونتویا تجربه های مخربی دارن. اما و من قراره به این تجربه ها سری بزنیم. این سری مخاطبین رو پشت سر هم سورپرایز می کنه. پرندگان شکاریِ ما پرمخاطب ترین کمیک هر ماه میشه. بلند پروازانه‌ست؟ البته که هست. به همین خاطره که ارزش انجام دادن رو داره.

در ادامه می توانید خلاصه‌ای از قسمت نخست این کمیک را مطالعه کنید:

Birds of Prey

Birds of Prey
نویسنده: برایان آزارلو
طراحان: امانوئلا لوپاچینو، ری مک کارتی و تریش مولویهیل
طراح کاور: امانوئلا لوپاچینو
طراح کاور واریانت: جی. اسکات کمپل

هارلین کویینزل، داینا لنس و هلنا برتینلی افراد قدرتمندی هستند و هنگامی که با یکدیگر باشند به نیرویی شکست ناپذیر تبدیل می شوند؛ اما ابتدا باید چند دانه تخم بشکنید تا به یک پرنده‌ی شکاری تبدیل شوید. خوشبختانه، هیچکدام از این قهرمانان مشکلی با شکستن کله ها ندارند، حداقل هارلی کویینی که پس از جریان جوخه‌ی انتحار در اینجا حضور دارد! دیگر نیازی نیست بگوییم، که پرندگان برای شکار بازگشته‌اند.

زندگی بلک کنری از کنترل خارج شده است؛ زندگی شخصی‌اش دچار مشکل و گروه موسیقی‌اش با بحران روبرو است. چهره‌ای قدیمی ظاهر می شود تا داینا را به ماموریتی کاملاً جدید، در مقابل حریفی کاملاً جدید بفرستد. گروهی به نام Las Sposas De La Muerte. تنها دلیلی که داینا می تواند خشنود باشد، این است که او تنها نیست. چرا که هانترس به واسطه‌ی کارآگاه مونتویا به طور اتفاقی با بلک کنری دیدار می کند. از طرفی، هارلی کویین از شهر گاتهام و از گروه جوخه‌ی انتحار خارج شده است؛ آن هم با تغییراتی در زندگی‌اش که مطمئناً زندگی دیگران را نیز پیچیده تر می کند. و تمام این ها فقط پنج صفحه‌ی اول این سری دنباله دار جدید را تشکیل می دهند!


قسمت اول سری جدید کمیک های پرندگان شکاری را می توانید در تاریخ ۳۰ اکتبر (۸ آبان) سال جاری مطالعه کنید.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments