سری کمیک Miracleman به نویسندگی نیل گیمن بازخواهد گشت [SDCC2018]

انتشارات مارول در بخش خرده فروشانِ نمایشگاه کمیک کان ۲۰۱۸، از بازگشت سری فوق العاده‌ی میراکل من (یا همان مارول من) به نویسندگی نیل گیمن و طراحی های مارک باکینگهام خبر داد.

شخصیت مارول من  در سال ۱۹۵۴ توسط مایک آنجلو برای انتشاراتِ بریتانیایی L. Miller & Son خلق شد و تا سال ۱۹۸۲ ادامه یافت. در دوره ای این سری به فراموشی سپرده شد اما بعدتر رایت این شخصیت توسط انتشارات آمریکاییِ Eclipse Comics خریداری شد و این سری به دست آلن مور ریبوت گردید.

دوباره پس از مدتی انتشارات Eclipse Comics توسط تاد مک فارلن خریداری شد و نیل گیمن که مشغول نوشتن این سری در بین سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ بود از ادامه دادن آن باز ماند. دوباره پس از مدتی مایک آنجلو، رایت این شخصیت را پس گرفت و بالاخره در سال ۲۰۱۰ به کمک نیل گیمن، انتشارات مارول این شخصیت را از آن خود کرد.

پس از تصاحب رایت شخصیت Miracleman، سری های قبلی او در بین سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۶ تجدید چاپ شدند و در سال ۲۰۱۷، این سری توسط گیمن و باکینگهام برای انتشارات مارول ریبوت شد و تا ۶ شماره ادامه یافت اما پس از آن، دوباره به خاطر مسائل حقوقی کنسل گردید؛ اما اکنون خبر می رسد که این مشکلات حقوقی رفع شده اند و این سری از سال ۲۰۱۹ توسط تیم گیمن و باکینگهام دوباره از سر گرفته خواهد شد.

هم چنین در همان پخش خرده فروشان، سخنانی از نیل گیمن و مارک باکینگهام منتشر شد که به شرح زیر می باشد:

من خیلی هیجان زدم که بالاخره تمام موانعی که بر سر راه من و مارک برای سری میراکل من قرار گرفته بود از راه برداشته شدن. ما واقعاً هیجان زده ایم تا به دنیای شگفت انگیز و معجزه آسای مایکل مورَن و دیکی دانت لس برگردیم.

نیل گیمن

من به طرز باورنکردنی ای هیجان دارم تا دوباره برگردم به سراغ کار کردن با نیل! انگشت ها قراره روی کیبورد بنویسن! و مدادهای تراش شده قراره به طرز وحشتناکی طراحی کنن! میراکل من داره برمیگرده!

مارک باکینگهام

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments