حضور سم ریمی برای کارگردانی قسمت دوم Doctor Strange تایید شد

پس از گذشت ماه‌ها بلاتکلیفی و شک و گمان، اکنون سم ریمی به‌طور رسمی تایید کرده که قرار است به جایگزین اسکات دریکسون در مقام کارگردانی فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness تبدیل شود. این تصمیم مستقیماً از خروج دریکسون و عدم کارگردانی این پروژه توسط او اتخاذ شده است؛ چنانچه که پیش‌تر، این کارگردان برای ساخت قسمت دوم سری فیلم‌های اختصاصی دکتر استرنج قراردادی را امضا کرده بود. حال با وجود این‌که طی ایام گذشته احتمال جایگزین شدن سم ریمی (کارگردان نخستین سگانه‌ی شخصیت اسپایدرمن) تیتر خبری بسیاری از خبرگزاری‌ها بود، خود او نیز در روز گذشته این موضوع را تایید نمود.

دکتر استرنج

این خبر هنگامی به تایید رسید که سم ریمی مشغول صحبت و تبلیغ برای سریال جدیدش بوده است. ریمی طی صحبت‌هایی شرح داد که چرا به کارگردانی اثری چون Doctor Strange in the Multiverse of Madness علاقه‌مند است:

در زمان کودکی من دکتر استرنج رو دوست داشتم. اما اون همیشه برام [شخصیتِ] بعد از اسپایدرمن و بتمن بوده. اون احتمالاً رتبه‌ی پنجم رو از بین بهترین شخصیت‌های کمیک بوکی برام داشته.

به این علت که ریمی سابقه‌ی ساخت آثاری چون مجموعه‌ی Evil Dead و Drag Me to Hell را داشته، به‌نظر می‌آید با وجود وعده‌های استودیو مارول پیرامون نخستین فیلم ترسناکِ این دنیای سینمایی احساس راحتی داشته باشد. از طرف دیگر نیز این فیلم یک بازگشت برای شخص ریمی به سینمای کمیک بوکی محسوب می‌شود، آن هم پس از سگانه‌ی خاطره‌انگیزِ شخصیت اسپایدرمن!

فیلم سینمایی Doctor Strange in the Multiverse of Madness با هنرنمایی بندیکت کامبربچ و الیزابت اولسن، طبق اعلام سابقش در تاریخ ۵ نوامبر سال ۲۰۲۱ (۱۴ آبان ۱۴۰۰) اکران می‌شود؛ هرچند که با وجود شیوع ویروس کرونا احتمال عوض شدن تاریخ انتشار آن همانند بسیاری از آثار دیگر وجود خواهد داشت.

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments