از عناوین فرعی جدید رویداد Death Metal رونمایی شد

رویداد شب‌‌های تاریک: دث متال (Dark Nights: Death Metal) به‌زودی منتشر می‌شود و مالتی‌ورس دی سی را باری دیگر با بحرانی عظیم روبرو می‌کند. به رسم معمول صنعت کمیک، این رویداد نیز عناوین فرعی مختلفی دارد تا هواداران بتوانند هرچه بیشتر از آن لذت ببرند. با معرفی سه عنوان غیرمحوریِ تازه، به تمام اطلاعات منتشر شده از آن‌ها نگاهی خواهیم داشت.

هرکدام از این سه کمیکِ تک قسمتی و ۴۸ صفحه‌ایِ رویداد دث متال به‌دست یکی از نویسنده‌های نام‌آشنای انتشارات دی سی نوشته خواهند شد. عنوان Trinity Crisis به نویسندگی اسکات اسنایدر و طراحی فرانسیس ماناپول، سه قهرمان بزرگ دنیای دی سی یعنی سوپرمن، بتمن و واندرومن را در نبرد با نسخه‌هایی تازه از سوپربوی پرایم، دارکساید و آنتی مانیتور به تصویر می‌کشد که از مالتی‌ورس تاریک آمده‌اند. کمیک Speed Metal به نویسندگی جاشوا ویلیامسون و طراحی ادی باروز داستان والی وست را بیان می‌کند که حالا به قدرت‌های دکتر منهتن (از عنوان Watchmen) دست پیدا کرده و درحالی که توسط دیگر اعضای خانواده‌ی فلش همراهی می‌شود، قصد فرار کردن از شخصیت «بتمنی که می‌خندد» را دارد. و در آخر عنوان Multiverse’s End به نویسندگی جیمز تاینیون آیوی و طراحی یوان گیدئون روایت‌گر گروهی از قهرمانان مالتی‌ورس دی سی همچون گای گاردنر و کاپیتان هویج (Captain Carrot) است که قصد دارند مالتی‌ورس را از نابودی مطلق نجات دهند.

Trinity Crisis

Dark Nights: Death Metal: Trinity Crisis
نویسنده: اسکات اسنایدر
طراح و طراح کاور: فرانسیس ماناپول

با آزاد شدن سوپرمن از زندان آپوکالیپس جدید، سگانه‌ی دنیای دی سی باری دیگر گرد هم می‌آیند تا اوضاع را فیصله دهند. واندرومن، بتمن و سوپرمن آماده می‌شوند تا به عمارت خفاشی هجوم ببرند و این تازه اول ماجرا است! سه کابوس متحرک زیر عمارت مخفی شده‌اند؛ نسخه‌های مالتی‌ورس تاریکِ آنتی مانیتور، دارکساید و سوپربوی پرایم که کلید نجات بشریت را در دست دارند. لیگ عدالت بایستی با دشمنان دیرینه‌ی خود روبرو شود، اما آیا این مبارزه‌ی مجددِ آن‌ها آخرین نبرد سگانه‌ی دی سی خواهد بود؟


Speed Metal

Dark Nights: Death Metal: Speed Metal
نویسنده: جاشوا ویلیامسون
طراحان: ادی باروز و ایبر فریرا
طراح کاور: هاوارد پورتر

پس از وقایع قسمت سوم رویداد دث متال، تاریک‌ترین شوالیه به دنبال تصاحب قدرت‌های خداگونه‌ی والی وست می‌گردد. خوشبختانه والی چند یار و یاور قدیمی در سوی خود دارد که عبارت‌اند از بری آلن، جی گریک و والاس وست. این مسابقه‌ای مرگ‌آور و جهنمی است که تندروهای جهان دی سی را به عنوان بازیکنانِ خود در اختیار دارد. تندروهایی که سعی می‌کنند تا جای ممکن از تاریک‌ترین شوالیه و شوالیه‌های رعد آسایش جلوتر باشند!


Multiverse's End

Dark Nights: Death Metal: Multiverse’s End
نویسنده: جیمز تاینیون آیوی
طراح: یوآن گیدئون
طراح کاور: مایکل گلدن

پرپتویا، خالق هستی و نیستی، از میان مخلوقات مالتی‌ورس، دست‌چین‌های خود را در یک زمین واحد جمع کرده است: زمین پرایم. فرزندانش، مانیتورها و آنتی مانیتورها، نیز به او در راه حکومت بر جهان یاری می‌رسانند. اما گروهی از قهرمانان شجاع از سرتاسر زمین‌های موازی دور هم جمع می‌شوند تا جلوی پرپتویا را از نابودن کردن جهان بگیرند. قهرمانانی چون اُول من، پرزیدنت سوپرمن، آیریس وست، کاپیتان هویج، گای گاردنر و چند تن دیگر که در مبارزه‌ای شرکت می‌کنند که شانسی برای بردنش ندارند.


پیش‌تر نیز از دو عنوان فرعی دیگر رونمایی شده بود. اولین کمیک که Guidebook نام دارد، مخاطبان را با جهان زیر سلطه‌ی پرپتویا بیشتر آشنا می‌کند. در این داستان شاهد چگونگی به سلطنت رسیدن واندرومن در جهنم، پیدا شدن فانوس سیاه توسط بتمن و حکومت و عاشق شدن هارلی کویین در سرزمینی ویران‌شده خواهیم بود. تیم خالقین این عنوان از هنرمندان نامداری چون اسکات اسنایدر، جیمز تاینیون آیوی، جاشوا ویلیامسون، بکی کلونان، ویتا آیالا، چیپ زدارسکی، کریستوفر پریست، داوگ ماهنکی، دن پانشن، ادواردو ریسو و کاری راندالف متشکل است.

دومین کمیک فرعیِ این رویداد Legends of the Dark Knights نام دارد که ما را با بتمن‌های متفاوت مالتی‌ورس تاریک آشنا می‌کند. خالقین این عنوان تک قسمتی عبارت‌اند از اسکات اسنایدر، جیمز تاینیون آیوی، جاشوا ویلیامسون، پیتر جی. توماسی، وارن الیس، گارث انیس، دنیل وارن جانسون، فرانک تیری، تونی اس. دنیل، جیم چیونگ، جوئله جونز، رایلی روسمو و فرانچسکو فرانکویلا.

93 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments